;
آرایش و زیباییمد و زیبایی

کراتینه یا پروتئین‌تراپی؟ کدام روش موهای ابریشمی و بادوام تری می دهد؟

کراتینه یا پروتئین‌تراپی: ترمیم کردن موهای آسیب دیده خواسته اکثر خانم‌هایی است که با لوازم حرارتی یا دکلره به موهایشان آسیب زده‌اند. ما در این مطلب به شما می‌گوییم بهترین راهکار برای شما کدام است.

ترمیم کردن موهای آسیب دیده با کراتینه یا پروتئین‌تراپی

کراتینه یا پروتئین‌تراپی1

کراتینه یا پروتئین‌تراپی: یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین بحث‌ها در دنیای مراقبت‌کردن از مو، تفاوت پروتئین تراپی و کراتین است. هر دو تراپی می‌توانند به تقویت و ترمیم موهای آسب‌دیده کمک کنند؛ اما تفاوت‌های بسیار زیادی با هم دارند.

پروتئین تراپی با تزریق پروتئین به مو برای بازسازی و تقویت تارها عمل می‌کند. این تراپی مخصوصاً برای کسانی که موهایشان در اثر حرارت آسیب‌دیده‌، مؤثر است. از سوی دیگر، در کراتینه ترکیبی از کراتین و سایر مواد برای صاف‌کردن موها استفاده می‌‌شود و ظاهری درخشان و سالم به مو می‌دهد.

پروتئین تراپی با تزریق پروتئین به مو باعث بازسازی و تقویت هر تار مو می‌شود. این مورد برای کسانی که در اثر حرارت آسیب‌دیده‌اند، مؤثر است. در نهایت، بهترین تراپی برای موهای شما به نیازها و اهداف خاص شما بستگی دارد و برای ترمیم کردن موهای آسیب دیده باید در ابتدا با مشاور مشورت شود.

حتما ببینید: 10 زیباترین زنان کره جنوبی در سال 2023 بر اساس نظرات عمومی

این دو روش یعنی پروتئین تراپی و کراتین هر دو از جمله روش‌های بسیار پر طرفدار هستند همچنین هر دوی این روش‌ها باعث تقویت و ترمیم موهای آسیب‌دیده می‌شوند؛ اما این دو روش دارای تفاوت‌های مهمی هستند.

کراتین با پر کردن شکاف‌های ساقه مو عمل آن را قوی‌تر و مقاوم‌تر در برابر آسیب می‌کند. از طرف دیگر، پروتئین تراپی، پروتئین مو را برای بازسازی و تقویت تارهای مو تزریق می‌کند.

اگر نیاز به ترمیم کردن موهای آسیب دیده دارید، پروتئین تراپی ممکن است گزینه بهتری برای شما باشد. بااین‌حال، اگر به دنبال تراپی برای صاف‌تر کردن موهایتان هستید، کراتینه ممکن است راه‌حل عالی برای شما باشد.

شاید بپسندید: معجزه چرب کردن ناف؛ اگر این مشکلات را دارید

احیای موی آسیب‌دیده در منزل

کراتینه یا پروتئین‌تراپی2

کراتینه یا پروتئین‌تراپی: استفاده از روش‌های خانگی برای ترمیم موهای آسیب‌دیده در منزل یک راهکار ارزان و بسیار مؤثر است که در ادامه چند روش به شما آموزش می‌دهیم:

ترمیم کردن موهای آسیب ‌دیده با روغن چوب صندل

کراتینه یا پروتئین‌تراپی: چندین قطره روغن چوب صندل، روغن‌زیتون رو روغن جوجوبا را با یکدیگر مخلوط کرده و آن را بین کف دستان خود مالش دهید و سپس به انتهای موهایتان بزنید.

روغن‌زیتون؛ معجزه‌ای برای موهای آسیب‌دیده

کراتینه یا پروتئین‌تراپی: ترکیبی از چند قطره روغن‌زیتون، روغن بادام شیرین و روغن جوجوبا باعث ترمیم کردن موهای آسیب دیده می‌شود. موهایتان را به مدت نیم ساعت با یک کلاه پلاستیکی بپوشانید و سپس موهایتان را با شامپو مخصوص بشویید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا