;
مد و زیباییدکوراسیون

فنگ شویی و 14 چیزی که همین حالا باید از خانه دور بریزید!

آیا انرژی خوب در خانه شما جریان دارد و باعث شادی و موفقیت می شود؟ اگر هر یک از اشتباهات زیر را مرتکب می شوید، پاسخ منفی است.
فنگ شویی تمرین چیدمان عناصر در یک فضا برای ارتقای حداکثر جریان ممکن انرژی مثبت است که به نام چی شناخته می شود.

این فلسفه که هنر چینی باستانی است، پیشنهاد می‌کند که می‌توانید با ایجاد یک محیط هماهنگ، که چی به راحتی در آن جریان داشته باشد، فراوانی، سرزندگی و شادی خود را افزایش دهید. اما مراقب باشید: ایجاد اختلال در چی شما آسان است، و وقتی این کار را انجام می دهید، ممکن است همه چیز خیلی بد پیش برود.

 

ترفندهای آرایشی جدید: نکات خفن برای آرایش صورت که عاشقش می شید!

 

ما با متخصصان فنگ شویی صحبت کردیم تا بفهمیم چه چیزی می تواند نیروی حیاتی زندگی در خانه شما را مسدود کند و چه کاری باید انجام دهید تا همه چیز خیلی سریع بهتر شود. با بخش مد و زیبایی مجله گفتنی همراه باشید.

همچنین بخوانید: “رنگ اتاق خواب: اتاق خوابتان را این رنگی نکنید!

فنگ شویی

1.موارد شکسته را تعمیر کنید

اقلام آسیب دیده در مورد فنگ شویی شما بد هستند، اما موارد شکسته بدتر هستند. چیزهای شکسته برابر با شکسته شدن و کاهش انرژی مالی است. اما فقط به این دلیل که چیزی شکسته است به این معنی نیست که باید به طور خودکار آن را پرتاب کنید – فقط اجازه ندهید برای مدت طولانی شکسته بماند. اگر چیزی شکسته است و آن را کنار می گذارید تا درست شود، اما سه سال بعد، هنوز در همان مکان است، آن را پرتاب کنید.

2.غذاهای تاریخ گذشته را دور بریزید

آشپزخانه «هم منبع ثروت و هم سلامتی در نظر گرفته می شود. این یکی از حوزه‌هایی است که می‌خواهید از آن مراقبت ویژه‌ای داشته باشید، زیرا سلامتی شما ثروت شماست.» برای احیای فضای آشپزخانه، آن را از مواد غذایی قدیمی، ادویه جات و هر چیزی که تاریخ مصرف آن گذشته است پاک کنید. بنابراین ممکن است یک مجموعه جدید مناسب باشد.

3.ظروف آشپزخانه آسیب دیده را رها کنید

فنگ شویی_ حذف ظروف آشپزخانه آسیب دیده

وقتی از ظروف خرد شده برای غذا خوردن و تابه‌های خراشیده برای پخت و پز استفاده می‌کنیم، آسیب آن‌ها باعث ضعف سلامتی و فقر می‌شود.  ظروف فرورفته و تابه‌ها، و همچنین لیوان‌ها، بشقاب‌ها و کاسه‌های خرد شده را دور بریزید.

4.از هرج و مرج در همه جا خلاص شوید

همه کارشناسان فنگ شویی موافقند که بهم ریختگی انرژی راکد را تقویت می کند. خانه ای بدون درهم و برهمی، خانه ای که فقط با وسایلی که واقعاً دوست دارید یا به طور منظم استفاده می کنید پر شده است، به انرژی مثبت اجازه می دهد آزادانه جریان یابد. البته، شما نمی توانید و نباید – از شر همه چیز خلاص شوید، اما به یک استراتژی برای ذخیره آن نیاز دارید.یک انباری مخفی باعث می شود که درهم و برهمی از دید دور بماند و همچنین فضای بیشتری برای نشستن یا سطح فراهم می کند.

5.ظروف قدیمی و اضافی یخچال را دور بریزید

فنگ شویی-دور انداختن ظروف اضافی یخچال

همانطور که می گویند، شما همان چیزی هستید که می خورید. اما چیزهای بیشتری از آن وجود دارد. انرژی شما می تواند توسط وضعیت یخچال شما کمک یا مختل شود. یخچال پر از ظروف تقریباً خالی، مانند شیشه هایی که فقط مقدار کمی مارمالاد یا سس سالاد دارند، فراوانی را جذب نمی کند. چگونه می توانید انرژی مثبت را در جریان نگه دارید؟ غذاهای قدیمی را پاک کنید و قفسه‌های یخچال، سطل محصولات و کشوی گوشت را قبل از پر کردن، پاک کنید. گروه‌بندی اقلام در دسته‌ها و ذخیره آن‌ها در سطل‌هایی که به راحتی قابل شستشو هستند، می‌تواند به شما در مسیر نیروانای سازماندهی یخچال کمک کند.

6.از شر تلویزیون اتاق خواب خود خلاص شوید

ما می دانیم، شما عاشق نتفلیکس و آرامش هستید. اما در یک اتاق خواب تلوزیون باید بیرون باشد. زیرا با قرار دادن تلویزیون، فضا از دو هدف اصلی  منحرف می شود: بازسازی سلامت (خواب) و ایجاد رابطه (شور). گاهی اوقات ترک عادت تلویزیون خیلی سخت است. به هم ریختگی انباشته شده در اطراف تخت یا حتی مجموعه ای از عکس های خانوادگی که روی کمد شما نمایش داده می شود نیز می تواند ذهن شما را مشغول کند.

7.حذف آثار هنری با پیام اشتباه

آثار هنری بسط آن چیزی است که ما هستیم یا آنچه می‌خواهیم. به همین دلیل باید در مورد آن چه به نمایش می گذارید هوشمندانه عمل کنید. برای مثال، اگر مجرد هستید و به دنبال شریک زندگی می‌گردید، از عکس‌های «شیء منفرد» اجتناب کنید. اگر به دنبال گسترش خانواده هستید، عکس هایی با بچه ها یا گروه های دوستانه انتخاب کنید.

به دنبال چیزهایی باشید که نشاط آور هستند. از آوردن آثار هنری مأیوس کننده به خانه پرهیز می کند (فکر کنید: تصویری از جنگ یا طوفان)، زیرا تصاویر منفی انرژی منفی تولید می کنند.اثر هنری با تصاویر آب و دریا نباید بالای تخت آویزان شود، زیرا باعث ایجاد یک احساس اضطراب آور می شود که دائماً سعی می کنید “بینی خود را بالاتر از آب قرار دهید” یا احساس اضطراب یا غرق شدن می کنید.

8.گیاهان پژمرده یا در حال مرگ را جایگزین کنید

فنگ شویی- حذف گیاهان پژمرده

گیاهان سالم نشاط می بخشند اما گیاهان پژمرده یا در حال مرگ انرژی خانه شما را پایین می آورند. نگاه کردن به آنها نیز مایوس کننده است. برای حفظ سلامت گیاهان خود، آبیاری منظم را فراموش نکنید.

9.درختچه های بونسای را به خانه نیاورید

آنها کوچک و بامزه هستند، اما باید آنها را از دور تحسین کنید. چیزی که هرگز نباید با شما به خانه بیاید درخت بونسای است. اگرچه ممکن است جذابیت داشته باشند، اما واقعاً نشان‌دهنده رشد کوتاه‌شده‌ای هستند که نمی‌توانند به پتانسیل خود دست پیدا کنند. برای اینکه انرژی مثبت در اطراف  شما جریان داشته باشد، یک گیاه بلند، پهن، سبز و زنده در خانه خود قرار دهید. یک پاچیرا (با نام مستعار درخت پول) انتخاب خوبی خواهد بود.

10. از انتخاب درب ورودی قرمز رنگ بگذرید

همانطور که به نظر می رسد، رنگ آمیزی درب ورودی شما به رنگ قرمز یک پیش نیاز در فنگ شویی نیست. اگرچه این می تواند خانه شما را خوشایند کند، اما کاری نیست که همه باید انجام دهند. درمان های تجویز شده فنگ شویی باید متناسب با یک فضای خاص باشد. هر رنگی را که انتخاب می کنید، تمیز نگه داشتن درب خانه مهم است زیرا خانه ای که به خوبی از آن مراقبت می شود به شکوفایی انرژی خوب کمک می کند. از انتخاب رنگ هایی که خانه شما را کثیف نشان می دهد خودداری کنید.

11.میز خود را تغییر دهید

فنگ شویی-تغییر میز کار

شما نباید به طور کلی از میز خود خلاص شوید، اما ممکن است لازم باشد آن را جابجا کنید. جابجایی میز خود به یک موقعیت قدرت – موقعیتی با دید آسان از در – می تواند تأثیر مثبتی بر احساس شما در مورد کارتان داشته باشد. مهمترین چیز این است که احساس راحتی کنید. مطمئن شوید که میزی با فضای پای زیاد و سطح کافی برای مهم ترین وسایل خود انتخاب کنید. یک سازمان‌دهنده دسک‌تاپ همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا آن را بدون درهم‌کاری نگه دارید.

12.اقلام با تداعی منفی را دور بریزید

در فنگ شویی، هدف ارتقای رفاه خود با احاطه کردن خود با انرژی مثبت است. نگه داشتن وسایلی که هر بار که آنها را می‌بینید، یادآوری‌های منفی را به همراه می‌آورند، به حال و هوای مثبت کلی خانه شما کمک نمی‌کند. بنابراین اگر عصاهای ناشی از تصادف اسکی را در پشت کمد خود ذخیره می کنید، باید فوراً آنها را بیرون بیندازید.

13.از شلوغی راهروهای خود خلاص شوید

فنگ شویی- راهرو های خلوت
یک میز کنسول بزرگ در راهرو دارید؟ نیمکتی که انبوهی از چیزهایی را جمع می کند که به نظر می رسد هرگز کنار گذاشته نمی شوند؟ پرتش کن (یا حداقل جای بهتری برای آن پیدا کنید.) کارن راوچ کارتر، گورو فنگ شویی، نویسنده کتاب Move Your Stuff, Change Your Life ، از شما می خواهد که راهروها را به عنوان شریان های خانه در نظر بگیرید.آنها را تجسم کنید که به گردش انرژی در سراسر خانه شما کمک می کنند و “هر چیزی را که مانع جریان طبیعی می شود را حذف کنید.” برای شروع، اقلام را با آویزان کردن آنها روی یک قفسه دیواری از روی زمین و میزها بردارید.

14.ورودی را روشن نگه دارید

شما هم کفش، کت، کیف، کوله پشتی، وسایل ورزشی بچه‌گانه و … را در نزدیکی ورودی قرار می دهید؟ اگر می خواهید جو خوبی در خانه خود داشته باشید، پاک کردن آن ضروری است. سوزان ام. چو، مشاور فنگ شویی، توضیح می دهد: «راه ورودی دهانه خانه است. “وقتی مسدود می شود، از ورود فرصت ها جلوگیری می کند یا آنها را محدود می کند.”

“با حرکت دادن انبوه کفش ها و شلوغی ها از سر راه خود، سالن خانه خود را باز نگه دارید.” برای افزایش جریان انرژی، که می تواند بر درآمد و روابط تأثیر مثبت بگذارد، سعی کنید وسایل ورودی را در یک کابینت ذخیره کنید. نه تنها همه چیز را در جای خود نگه می دارد، بلکه افزودنی جذاب برای خانه شما نیز به شمار می رودو به هم ریختگی ها را سامان می بخشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + یک =

دکمه بازگشت به بالا