;
سلامتتناسب اندام و تغذیه

حرکات ضد پیری: بیا ببین ژاپنی ها برای جوانی چکار می کنند؟!+ عکس

حرکات ضد پیری: از هر چهار نفر در ژاپن؛ یک نفر سنش بالای 65 سال است. به همین دلیل این افراد سعی می‌ کنند تا رژیم غذایی سالم و ورزش را در پیش بگیرند و طول عمر خود را افزایش دهند تا بتوانند بیشتر زنده بمانند.

در بخش سلامت از سری مطالب تناسب اندام و تغذیه قصد داریم بهترین راهکار های ورزشی را برای از بین بردن استرس به شما معرفی کنیم که از نظر ژاپنی ها روش های بسیار تأثیرگذار و ثابت شده ای هستند. با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: خوراکی شکم آب کن: بهترین روشی که شما را لاغر و فیت می کند!

حرکات ضد پیری

فراموش نکنید که بدن تان را گرم کنید

حرکات ضد پیری3

حرکات ضد پیری، گرم کردن بخش ضروری یک روتین ورزشی است، زیرا بدن را برای انجام حرکت ورزشی آماده می‌ کند و خطر آسیب دیدگی را کم خواهد کرد. وقتی که بدن به اندازه کافی گرم باشد، انعطاف ‌پذیری بیشتری دارد و به نتایج بهتری می رسد.

مهم ترین نکته این است که مراقب عضلات خود باشید و پوزیشن های غلط به خودتان نگیرید. برای گرم کردن بدن، صاف بایستید و به آرامی دستان خود را بالای سرتان بیاورید و به سمت بالا بکشید. با انجام این کار ستون فقرات تان هم کشیده می شود.

چند نفس عمیق بکشید

حرکات ضد پیری، فراموش نکنید که باید تنفس خوب و صحیح داشته باشید. روی تنفس تان تمرکز کنید و سعی کنید که شبیه به یوگا کارتان را انجام دهید. تنفس باعث اکسیژن رسانی به بدن و از بین بردن سموم می‌ شود.

تمرینات تنفسی به کاهش وزن هم کمک می کند. نفس عمیق را داخل و بیرون بدهید، بدون این که بخواهید نفس تان را نگه دارید. دست های خود را بالا و پایین ببرید و روی ناحیه شکم و عضلات پا تمرکز کنید و دوباره این کار را انجام دهید.

ساق پا را به چالش بکشید

حرکات ضد پیری، توده عضلانی در پایین تنه تجمع پیدا کرده است؛ بنابراین بسیار مهم است که به ساق پای خود توجه کنید و حتما آن را ورزش بدهید تا گردش خون در آن به جریان بیفتد. صاف بایستید؛ سپس کمی زانو های خود را خم کنید و همچنان نفس عمیق بکشید.

پنجه پای خود را بالا بیاورید تا زانوی تان هم خم شود و بعد؛ در عرض یک ثانیه پاشنه پا را به زمین بزنید و دوباره به حالت قبل برگردید. 8 بار این کار را تکرار کنید.

این هم جالبه: کاهش وزن و لاغری با مصرف روزانه روغن نارگیل + نکات و روش مصرف

ورزش دست ها را فراموش نکنید

حرکات ضد پیری2

حرکات ضد پیری، شاید این راحت ‌ترین ورزشی باشد که باید انجام دهید. دستان خود را به سمت مقابل بکشید. مطمئن شوید که دست ها و انگشتان تان حالت گردی دارند و خیلی خشک نیستند؛ سپس آن ها را به مدت یک دقیقه بچرخانید و سعی کنید که جریان خون را در آن افزایش دهید.

قفسه سینه تان را باز کنید

حرکات ضد پیری، این ورزش بسیار ساده است و نیاز به تجهیزات خاصی ندارد. دستان خود را به صورت مورب بالا و پشت سر باز کنید و بکشید. عضلات قفسه سینه را کشش دهید و کف دستان خود را هنگام کشش به سمت بالا بگیرید. 4 بار این حرکت را تکرار کنید.

کشش را بیشتر کنید

حرکات ضد پیری، در این تمرینات باید توجه کنید که حتماً تمام نقاط بدن را کش دهید. البته باید این روش را به صورت اصولی به انجام برسانید. دستان ‌تان را روی شانه هایتان بگذارید؛ سپس دست ها را از شانه ها بلند کرده و به سمت بالا صاف کنید و بکشید.

دوباره به شانه‌ ها برگردید و به سمت پایین دستان خود را کش دهید. دو بار این کار را تکرار کنید و مطمئن شوید که به طور کامل دستان و سرشانه کش آمده اند.

بالاتنه را بچرخانید

حرکات ضد پیری1

حرکات ضد پیری، این یک ورزش مخصوص کل بدن است که باعث حرکت کلی بدن می شود. مراقب تنفس خود باشید. فاصله بین دستان تان را حفظ کنید. بدن را از کمر به یک سمت بچرخانید و دوباره برای دو جهت دیگر این کار را تکرار کنید.

زیاده روی نکنید

حرکات ضد پیری، مانند هر ورزش دیگری که انجام می دهید، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید نباید زیاده روی کنید. خیلی به خودتان فشار نیاورید و با سرعت متعادلی این کار ها را انجام دهید تا بدن تان به طور طبیعی بتواند با این روتین جدید آشنا شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا