;
تناسب اندام و تغذیهسلامت

10 فایده عالی طناب زنی برای تناسب اندام که احتمالا نمی دانید!

10 فایده عالی طناب زنی: طناب‌زنی یا طناب‌زدن یک ورزش ساده است که تقریبا همه افرا میتوانند آن را برای بازی یا ورزش انجام دهند. در طناب‌بازی یک یا چند شرکت‌کننده طناب را طوری تاب می‌دهند که از زیر پاها و بالای سرشان بگذرد. ممکن است یک شرکت‌کننده طناب را بچرخاند و خود از رویش بپرد یا چند شرکت‌کننده (دست‌کم سه نفر) به ترتیب دو نفر طناب را بچرخانند و یکی از روی آن بپرد. شکل چند نفرهٔ این بازی را با دو طناب هم انجام می‌دهند.

طناب زنی ورزش جدیدی نیست و سال ها است که وجود دارد. متاسفانه، وقتی بزرگ می شویم ، طنابهایی که در دوران کودکی استفاده میکردیم داخل کمد می ماند و دیگر هیچ استفاده ای از آن نمی شود این مقاله به شما خواهد گفت چرا باید طناب به زندگی تان بازگردد ؛در این بخش از سلامت گفتنی برخی از فواید استفاده از طناب زنی را بررسی می کنیم.

این هم جالبه: 5 ماده غذایی مضر برای پوست و مو که باید به آنها نه بگویید!

10 فایده عالی طناب زنی

1. این ورزش یکی از بهترین ورزش های قلب است.

2. طناب زنی حدود 1300 کالری در ساعت می سوزاند. روشی موثر برای سوزاندن چربی شما است، درست است ؟طناب زنی در مقایسه با دویدن کالری بیشتری می سوزاند. علاوه بر این، نیازی به بیرون رفتن ندارید و می توانید در هرمکانی انجام دهید . آب و هوای بد نمی تواند برنامه تناسب اندام شما را مختل کند.

10 فایده عالی طناب زنی-طناب زنی در زمستان

3. یکی از ارزان ترین شکل های ورزش است که می توانید با کم تر از 10000 تومان یک طناب بخرید.

4. طناب زنی به قوی تر شدن ماهیچه کمک می کند، چون یک ورزش وزنی برای بدن است.

5. طناب زنی، تعادل، هماهنگی و چابکی شما را بهبود می بخشد. اغلب دوندگان و دیگر ورزش کاران طناب زنی برای آموزش دارند و این یکی از بهترین ورزش ها برای آموزش استقامت و تنفس است.

6. طناب زنی، ورزش کاملی برای بدن است. به ویژه برای عضله سازی ران، ساق پا و ماهیچه های ساق پا بسیار عالی است. هم زمان، روی شکم و بازو تاثیر می گذارد و این کار، ماهیچه های باسن را بهبود می بخشد.

7. مطالعات نشان می دهند طناب زنی فشار کمتری را روی مفاصل نسبت به دویدن اعمال می کند و کم تر غافلگیر کننده است. این تمرین در مقایسه با دویدن گزینه بهتری است.

8. طناب زنی، سلامت قلبی و عروقی را افزایش می دهد چون ضربان قلب را بهبود می بخشد. برای بیمارانی که مبتلا به فشار هستند مفید است.

9. طناب زنی می تواند توسط هر کسی از مبتدیان گرفته تا سطوح پیشرفته انجام شود و هم چنین به بهبود تراکم استخوان مشهور است.

10. تمام چیزی که این ورزش نیاز دارد یک طناب است که می تواند در کیف دستی تان حمل شود. بنابراین هرگز مجبور نخواهید شد ورزش را کنار بگذارید تنها چیزی که نیاز دارید طناب و یک محیط باز است که کالری بسوزانید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا