;
سلامتتناسب اندام و تغذیه

لاغری+با این خوراکی ها چربی سوزی سریع و آسان داشته باشید

یکی از عوامل کلیدی برای حفظ وزن سالم داشتن متابولیسم سالم است. به همین دلیل است که رژیم غذایی شما نقش بسیار زیادی در میزان متابولیسم بازی می کند. برخی از غذاهای تاثیرگذار وجود دارند که ممکن است به سرعت بخشیدن به متابولیسم شما کمک کنند و به نوبه خود به لاغری سریع بیشتر کمک کنند.

در این بخش از سلامت، در مورد این 9 ماده غذایی که متابولیسم شما را افزایش می دهند و در لاغری سریع شما تاثیرگذار هستند، بخوانید. وب سایت گفتنی مطالب مفیدی در این زمینه ارائه می کند.

چای سبز

لاغری سریع- چای سبز
مطالعات نشان داده است که نوشیدنی های کافئین دار به کاهش وزن و لاغری سریع کمک می کنند. برخی از چای ها دارای سطوح بالایی کافئین هستند که یکی از آنها چای سبز است. یک مطالعه در سال 2012 نشان داد که چای سبز به افزایش متابولیسم در حالت استراحت در زنان چاق کمک می کند. چای سبز همچنین حاوی ترکیبی به نام کاتچین است که به عنوان یک تقویت کننده متابولیسم نیز شناخته می شود.

زنجبیل

لاغری سریع- زنجبیل
زنجبیل از جهات مختلفی برای کاهش وزن مفید است. ترکیبات موجود در زنجبیل که شوگاول نامیده می شوند، توانایی کاهش التهاب را دارند. زنجبیل همچنین می‌تواند به بهبود عملکرد سلول‌های بتا پانکراس و افزایش گیرنده‌های انسولین کمک کند: که همگی می‌توانند به افزایش نرخ متابولیسم کمک کنند.

بخوانید: افزایش میل و قوای جنسی با گیاهان دارویی طبیعی

حبوبات

لاغری سریع- حبوبات
حبوبات گروهی از گیاهان است که شامل عدس، سویا و نخود می شود. این خانواده از گیاهان دارای پروتئین بسیار بالایی هستند که آنها را به گزینه ای عالی برای افزایش متابولیسم تبدیل می کند. آنها همچنین برای احساس سیری بیشتر شگفت انگیز هستند زیرا پر از فیبر هستند. مطالعه ای در سال 2009 نشان داد که رژیم غذایی سرشار از پروتئین حبوبات به مردان چاق کمک می کند تا با کنترل رژیم غذایی خود شانس کاهش وزن خود را افزایش دهند.

فلفل تند

لاغری سریع- فلفل تند
فلفل چیلی می تواند برای سطوح متابولیک معجزه کند. ماده شیمیایی به نام کپسایسین که در فلفل چیلی یافت می شود، می تواند متابولیسم را افزایش داده و به سوزاندن کالری و چربی بیشتر کمک کند. مطالعات نشان می دهد که کپسایسین حتی می تواند به سوزاندن 50 کالری در روز کمک کند. فلفل چیلی همچنین برای سرکوب اشتها شناخته شده است و در نهایت به کاهش وزن و لاغری سریع از این طریق نیز کمک می کند. کپسایسین همچنین شناخته شده است که باعث می شود مدت طولانی تری احساس سیری کنید.

روغن نارگیل

لاغری سریع-روغن نارگیل
روغن نارگیل منبع عالی چربی به نام تری گلیسیرید با زنجیره متوسط ​​است. این تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط ​​جذب می شوند و به کبد می روند تا برای انرژی مورد استفاده قرار گیرند، که باعث می شود به جای ذخیره شدن به عنوان چربی، برای استفاده خوب تبدیل شوند. نشان داده شده است که این نوع چربی ها حتی موثرتر از چربی های با زنجیره بلندتر هستند.

جلبک دریایی

لاغری سریع-جلبک دریایی
جلبک دریایی یک غذای عالی برای مصرف سطوح متابولیک است زیرا حاوی ید است. ید برای عملکرد مناسب هورمون تیروئید و غده تیروئید مورد نیاز است. غده تیروئید از بسیاری جهات مفید است، در درجه اول برای تنظیم متابولیسم. یکی دیگر از ترکیبات جلبک دریایی که می تواند به افزایش متابولیسم کمک کند فوکوگزانتین است که کالری سوزانده شده را افزایش می دهد.

کاکائو و شکلات

کاکائو و شکلات

 

کاکائو و شکلات هر دو به سرعت متابولیسم بالاتر کمک می کنند. مطالعات نشان داده اند که هر دو نوع عصاره می توانند روش استفاده از چربی برای انرژی را تحریک کنند. کاکائو همچنین می تواند به کاهش کالری مصرفی بدن کمک کند.

سرکه سیب

 سرکه سیب
مطالعات روی موش ها نشان می دهد که سرکه سیب می تواند آنزیم های AMPK را که مسئول کاهش چربی ذخیره شده و سوزاندن بیشتر آن هستند، تحریک کند. چربی شکم و چربی کبد نیز می توانند تحت تاثیر مثبت سرکه سیب قرار گیرند.

اب

لاغری سریع-آب
باور کنید یا نه، آب می تواند به افزایش متابولیسم شما کمک کند، حتی اگر موقتی باشد. نوشیدن آب می تواند به افزایش 24 تا 30 درصدی متابولیسم شما کمک کند. این زمانی اتفاق می افتد که بدن برای گرم کردن آب بدن شما باید دمای خود را افزایش دهد، بنابراین کالری بیشتری در این فرآیند می سوزاند.

همچنین بخوانید: چرا با اینکه کم می خورم چاق می شوم؟!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا