;
سبک زندگیمهارت های زندگی

آداب و رسوم: چرا در کره جنوبی نباید با خودکار قرمز بنویسید؟

آداب و رسوم: بسیاری از گردشگران هنگام سفر به یک کشور تلاشی برای یادگیری درباره ی آداب و رسوم و سبک زندگی مردم آنجا نمی کنند. این کار اما اشتباه است چرا که چیزهایی که در کشور خودمان عادی محسوب می شوند، ممکن است در کشورهای دیگر نامتعارف یا حتی توهین آمیز باشند. با کسب آگاهی درباره ی فرهنگ یک کشور، گردشگران می توانند جلوی وقوع موقعیت های ناخوشایند را بگیرند و سفر بی دردسرتری داشته باشند.

۱- در برزیل زنان موهای بدن خود را بور می کنند

آداب و رسوم1

در حالی که بیشتر زنان دنیا تلاش می کنند از تمام موهای بدن خود خلاص شوند، زنان برزیلی، برعکس، داشتن یک پرز طلایی روی بدن را نشانه ی زیبایی می دانند. آن ها به جای زدن موهای بدن خود، آن ها را با ترکیب ویژه ای که در هر فروشگاه محلی ای یافت می شود، بور می کنند. زنان برزیلی بسیاری از اوقات کار رنگ کردن موهای بدن شان را در ساحل انجام می دهند و ترکیب بورکننده را مثل کرم ضد آفتاب به پوست خود می زنند.

۲- در هلند بسیاری از خانه ها پرده ندارند

آداب و رسوم2

در برخی کشورهای اروپایی همچون هلند به ندرت روی پنجره ها پرده می بینید. در این کشور نصب پرده روی پنجره ها امر رایجی نیست. و رهگذران در صورت تمایل می توانند به راحتی هر چه درون یک خانه رخ می دهد را ببینند.

حتماً می پرسید چرا مردم نگران حریم شخصی شان نیستند. نکته اینجا است که در این کشورها نگاه متفاوتی به مقوله ی حریم شخصی وجود دارد. مردم به حریم شخصی یکدیگر احترام می گذارند و هیچ کس به اینکه از پنجره به داخل خانه ی یک غریبه سرک بکشد حتی فکر هم نمی کند.

۳- در ژاپن بسیاری از خیابان ها اسم ندارند

آداب و رسوم3

در ژاپن به جای استفاده از اسامی برای خیابان ها از شماره ی بلوک و منطقه استفاده می شود. مثلاً بسیار زیاد پیش می آید که از کسی بشنوید: «من در بلوک ۶ کار می کنم» یا «من در منطقه ی ۳ زندگی می کنم». گرچه خیابان های اصلی و بزرگراه ها از این قاعده مستثنی هستند اما به طور کلی ممکن است در ابتدا گیج کننده به نظر برسد.

با این حال، با داشتن یک نقشه تقریباً به راحتی می توان در عرض چند ثانیه محل مورد نظر را پیدا کرد. این سیستم می تواند از گشتن به دنبال اسامی خیابان ها روی نقشه سریع تر باشد.

۴- در سنگاپور لباس ها را روی شاخه های بامبو خشک می کنند

آداب و رسوم4

سنگاپور به جاذبه های گردشگری نامتعارف بی شمارش معروف است، اما یک چیز هست در این کشور که احتمالاً تعجب هر گردشگری را برمی انگیزد: نحوه ی خشک کردن لباس های شسته شده. سنگاپوری ها به جای بند رخت یا رخت آویز از شاخه های بامبو استفاده می کنند.

البته امروزه شاخه های بامبو عمدتاً جای خود را به میله های پلاستیکی داده اند، اما در ابتدا از شاخه های طبیعی بامبو برای این منظور استفاده می شد.

۵- ترکیه: دسر با سینه ی مرغ

آداب و رسوم5

پودینگ ترکی «تاووک گوگسو» (Tavuk Göğsü) ثابت می کند مرغ نه تنها برای درست کردن غذا و سالاد مناسب است، بلکه با آن دسر هم می توان درست کرد. این دسر با سینه مرغ خرد شده، شیر، برنج، شکر و دارچین درست می شود. تاووک گوگسو یکی از غذاهای مشهور و محبوب ترکیه است.

۶- در ایتالیا توالت های فرنگی مخصوص افراد مسن و معلول شکل دیگری دارند

آداب و رسوم6

ایتالیا استانداردهای مخصوص به خود را در رابطه با توالت افراد مسن و معلول دارد. توالت مخصوص این افراد باید نهایت راحتی را هنگام استفاده برای آن ها فراهم کند. بنابراین راحتی یکی از جنبه های اساسی در طراحی آن است.

توالت مخصوص افراد مسن و معلول در ایتالیا باید حداقل ۱۴۰ سانتیمتر از دیوار چپ و ۴۰ سانتیمتر از دیوار راست دستشویی فاصله داشته باشد. علاوه بر این، فاصله ی نشیمنگاه توالت تا کف زمین باید چیزی بین ۴۵ تا ۵۰ سانتیمتر باشد و از دیوار پشتی ۷۵ تا ۸۰ سانتیمتر فاصله داشته باشد.

۷- خانه های هلند پرشیب ترین پلکان های دنیا را دارند

آداب و رسوم7

پلکان های به شدت پرشیب یکی از مشخصه های خانه های هلند هستند. این پلکان ها یکی از اجزای اساسی خانه های کانالی ای هستند که به دلیل احتمال وقوع سیل، بسیار بلند و باریک ساخته شده اند. پلکان های این خانه ها هم باید با فرم آن ها جور درمی آمدند، به همین دلیل باریک و پرشیب ساخته می شدند.

۸- حمام های سنتی ژاپن

آداب و رسوم8

 

یکی دیگر از شگفتی های ژاپن حمام های سنتی آن به نام «اوفورو» (Ofuro) است که از چوب ساخته می شود. وان های حمام اوفورو را می توان در هر آپارتمان ژاپنی ای یافت و حمام در آن یک مناسک تمام عیار است. فرد ابتدا در آب فرو می رود به طوری که آب تا شانه هایش را بپوشاند و سپس دریچه ی چوبی وان را روی آن می گذارد تا گرمای آب حفظ شود.

طبق سنت همه ی اعضای خانواده یکی پس از دیگری و بدون عوض کردن آب در وان حمام اوفورو می نشینند، به همین دلیل همیشه پیش از آن زیر دوش حمام می کنند.

۹- در کره جنوبی جوهر قرمز یک تابو است

آداب و رسوم

در کره جنوبی نوشتن نام یک فرد با جوهر قرمز به این معنی است که آن فرد از دنیا رفته است. به همین دلیل گردشگران هنگام انتخاب خودکار برای نوشتن باید بسیار دقت داشته باشند.

۱۰- در کلمبیا هات چاکلت را با یک تکه پنیر نمک دار درون آن سرو می کنند

آداب و رسوم9

مردم کلمبیا نگاه بسیار ویژه ای به شکلات دارند. در این کشور نوشیدن هات چاکلت با پنیر امر متداولی است. به گفته ی گردشگران این نوشیدنی بسیار خوش طعم هم هست.

۱۱- در فرانسه شیرها را در دمای اتاق نگه می دارند

آداب و رسوم10

در فرانسه اغلب فروشگاه تنها شیر فوق پاستوریزه می فروشند. به همین دلیل در این کشور نگهداری شیر در یخچال امر غیرمعمولی است و بسیاری از مردم می گویند این شیرها نمی ترشند و مزه ی آن ها با شیرهای پاستوریزه ی معمولی فرق می کند.

۱۲- در اندونزی انعام دادن رایج نیست

آداب و رسوم11

در اندونزی دادن انعام در رستوران ها و دیگر مکان های خدماتی کار مرسومی نیست. با این حال، اندونزیایی ها گرد کردن مبلغ صورتحساب یا اندکی تغییر در مبلغ آن برای نشان دادن قدردانی خود را کار مؤدبانه ای می دانند.

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 4 =

دکمه بازگشت به بالا