;
سبک زندگیمهارت های زندگی

ترفندهای باهوش نشان دادن خود در گفتگوهای روزمره فقط با این 11 جمله!

ترفندهای باهوش نشان دادن: آیا تا به حال شده بخواهید هنگام صحبت کردن باهوش تر و متفکرتر به نظر برسید، اما اینطور هم به نظر نرسد که رسمی و تصنعی صحبت می کنید. در ادامه ۱۱ عبارت آسان برای استفاده در یک بحث را در اختیار شما قرار می دهیم که با به کارگیری این عبارات در حین گفتگو و در جای مناسب، باهوش تر به نظر می رسید.

ترفندهای باهوش نشان دادن:

این عبارات به مردم نشان می دهد که واقعاً به آنچه می گویید فکر می کنید. در بخش سبک زندگی از سری مطالب مهارت های زندگی ترفندهای باهوش نشان دادن را یاد بگیرید. با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: 5 دلیل اینکه چرا کولر گازی آب میده: راه حل چیه و باید چکار کنیم؟

۱. «سوال خیلی خوبی است.»

ترفندهای باهوش نشان دادن: وقتی کسی چیزی از شما می پرسد، در شروع پاسخ خود با «سوال خیلی خوب است» نشان می دهید که به کنجکاوی او احترام می گذارید و قبل از پاسخ دادن به سوال طرف مقابل فکر کرده اید.

ترفندهای باهوش نشان دادن2

۲. «نمی دانم، اما می توانم بفهمم.»

ترفندهای باهوش نشان دادن: تظاهر به دانستن همه چیز و داشتن پاسخ‌ هر سوالی شما را باهوش تر نشان نمی دهد و اغلب می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد و ممکن است شما را بی صداقت و یا بی‌اطلاع نشان دهد. در عوض، اگر با سؤال یا موضوعی مواجه شدید که در مورد آن مطمئن نیستید، بسیار خوب است که بگویید: «نمی‌دانم، اما می‌توانم بفهمم».

۳. «اجازه دهید مطمئن شوم که حرف شما را درست فهمیدم.»

این جمله، یک جواهر است، به خصوص زمانی که در مکالمه ای هستید که شامل اطلاعات دقیق یا پیچیده است. با گفتن «اجازه دهید مطمئن شوم که حرف شما را درست فهمیدم» قبل از تکرار آنچه شنیده‌اید، چند چیز را نشان می دهید: اول، نشان می دهید که شما واقعاً گوش می دهید و می خواهید بحث در مسیر درستی پیش رود. دوم، این فرصت را به شما می دهد تا قبل از ادامه مکالمه، دچار سوتفاهم نشوید. سوم، برخلاف تصور متفکرتر و باهوش تر به نظر می رسید.

ترفندهای باهوش نشان دادن1

این هم جالبه: خوردن هسته انبه؛ چطوری تلخی آن را بگیریم و بخوریم؟

۴. «می فهمم چرا اینطور فکر می کنید.»

ترفندهای باهوش نشان دادن: همه ما در گفتگوهایی بوده ایم که کاملاً با طرف مقابل موافق نیستیم. به جای متشنج کردن بحث، یک راه عالی برای تأیید دیدگاه طرف مقابل این است که بگویید: «می فهمم چرا اینطور فکر می کنید.» این جمله نشان می دهد که شما به اندازه کافی ذهن بازی دارید تا دیدگاه های دیگر را در نظر بگیرید، حتی اگر لزوماً با آنها موافق نباشید.

۵. «ممکن است اشتباه کنم، اما…»

شروع یک جمله با «ممکن است اشتباه کنم، اما…» در واقع اعتبار شما را افزایش می دهد نه اینکه آن را کاهش دهد یا باعث شود باهوش به نظر نرسید. در حالی که ممکن است به نظر برسد که شما هدف خود را تضعیف می کنید، کاری که واقعاً انجام می دهید نشان دادن فروتنی و گشاده رویی نسبت به نظرات دیگر است.

۶. «چند لحظه به من وقت بدهید تا در مورد آن فکر کنم.»

ترفندهای باهوش نشان دادن: در دنیای پر سرعت امروز، فشار زیادی برای پاسخگویی سریع وجود دارد، گویی سرعت در پاسخگویی، نشان دهنده‌ی هوش است. اما در حقیقت وقت گذاشتن برای فکر کردن نشانه عمق تفکر و ملاحظه شماست.

این هم جالبه: موسیقی غمگین خوبه یا بد؟ گوش بدیم یا نه؟

ترفندهای باهوش نشان دادن3

۷. «می توانید در مورد آن بیشتر توضیح دهید؟»

درخواست از کسی برای توضیح بیشتر روشی واقعا موثر برای نشان دادن این است که درگیر و علاقه مند به صحبت های طرف مقابل هستید. به‌علاوه، اگر بار اول به طور کامل متوجه منظور آنها نشده اید، شما را از سردرگمی نجات می دهد.

۸. «من عاشق چالش هستم.»

ترفندهای باهوش نشان دادن: این جمله ممکن است کمی تعجب آور باشد، به خصوص زمانی که شخصی با شما مخالف است یا ایده های شما را زیر سوال می برد. به جای اینکه حالت تدافعی بگیرید یا بحث را رها کنید، با گفتن «من عاشق چالش هستم» می‌توانید بازی را تغییر دهد. استفاده از این عبارت می‌تواند موقعیت‌های پرتنش را خنثی کند و راه را برای گفتگوی سازنده‌تر هموار کند.

۹. «دیدگاه جالبی است.»

ترفندهای باهوش نشان دادن: گاهی اوقات با دیدگاه‌هایی کاملاً متفاوت از دیدگاه‌های خود مواجه می‌شوید و ممکن است وسوسه انگیز باشد که آنها را کاملاً رد کنید. در عوض، سعی کنید با گفتن «دیدگاه جالبی است.» دیدگاه طرف مقابل را علیرغم مخالفت با آن محترم بدارید. این روشی محترمانه برای رسیدگی به نظرات متفاوت است و در را برای بحث بیشتر باز می گذارد.

۱۰. «بیایید اختلاف نظرمان را بپذیریم.»

ترفندهای باهوش نشان دادن: در نگاه اول، ممکن است این یک مکالمه به نظر برسد، اما در واقع راهی هوشمندانه برای مدیریت بن بست هایی است که در آن هیچ یک از طرفین احتمالاً از دیدگاه خود کوتاه نمی آیند. گفتن «بیایید اختلاف نظرمان را بپذیریم.» به این معنی است که شما به اندازه کافی به نظر طرف مقابل احترام می گذارید که اجازه دهید همانطور فکر کند، حتی اگر شما با آن مخالفید.

به جای تحمیل یک بحث بیهوده، فضایی را ایجاد می کنید که در آن افراد با نظرات متفاوت می توانند همزیستی داشته باشند. این راهی است برای گفتن، «من برای رابطه‌مان بیشتر از برنده شدن در این بحث ارزش قائل هستم» و اغلب، این هوشمندانه‌ترین حرکتی است که می‌توانید انجام دهید.

۱۱. «از اینکه این موضوع را با من به اشتراک گذاشتید متشکرم.»

ترفندهای باهوش نشان دادن: این عبارت ساده، قدرتمندتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. گفتن «از اینکه این موضوع را با من به اشتراک گذاشتید متشکرم.» نشان می دهد که شما پذیرای ایده ها یا بینش های جدید هستید و حتی از گفتگوهای بیشتر در آینده استقبال می کنید. این عبارت می تواند به ویژه در مکالمات شخصی یا احساسی، معنادار باشد. این یک راه عالی برای پایان دادن به بحث در سطح بالا است و باعث می شود هر دو طرف احساس احترام و شنیده شدن داشته باشند.

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا