;
سبک زندگیمهارت های زندگی

تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف که باید بدونی!

تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف: بازار کالاهای تقلبی بسیار گسترده است، از کفش‌های ورزشی آدیداس و کیف‌های لویی ویتون گرفته تا عطرها و لوازم آرایشی شنل. بازاریاب‌ها سخت تلاش می‌کنند تا ما را متقاعد کنند که برای این محصولات هزینه هنگفتی بپردازیم، در حالی که برخی دیگر از این موقعیت سوءاستفاده می‌کنند و همان محصولات را با قیمت‌های بسیار پایین‌تر ارائه می‌دهند. گرچه تشخیص کالاهای تقلبی از اصل اغلب دشوار است، اما کالاهای تقلبی مثلا لوازم آرایش و زیبایی می‌توانند خطرناک باشند، زیرا کنترل‌ها و گواهینامه‌های لازم را ندارند.

این هم مفیده: بهترین روش تمیز کردن آب آکواریوم در منزل که حسابی کاربردیه!

تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف

به گزارش گفتنی به نقل از روزیاتو چندین برند مختلف و معروف پوشاک و اکسسوری را به شما نشان می دهیم تا در خریدهایتان کمک کننده باشد. با یک مهارت زندگی دیگه از بخش سبک زندگی مجله اینترنتی گفتنی همراه باشید.

1. کفش‌های ورزشی آدیداس

سوراخ بند کفش روی کفش‌های اصل آدیداس از جنس فلز نیستند، مگر در برخی مدل‌های قدیمی‌تر. همچنین فراموش نکنید تعداد سوراخ ها را بشمارید – مدل‌های اصلی همیشه در کفش‌های بچه‌گانه و زنانه ۶ عدد و در کفش‌های مردانه ۷ عدد سوراخ بند دارند.

تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف 8
آدیداس / تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف

این هم جالبه: شستن ظروف آلومینیومی: چگونه قابلمه آلومینیومی سیاه را بدون زور زدن تمیز کنیم؟

لوگوی پشت کفش را بررسی کنید. باید تمام سطح پشت را پوشانده باشد و واضح به نظر برسد. محصولات تقلبی اغلب لوگوی کوچک و تغییر شکل یافته دارند.

به شکل پشت کفش دقت کنید. در محصولات اصل، این قسمت صاف است، در حالی که در نمونه‌های تقلبی معمولاً گرد است. همچنین توجه داشته باشید که آدیداس از چند سال پیش کفش‌هایی با لیبل در پشت پاشنه تولید نکرده است، بنابراین کفش‌های اصلی نباید چنین لیبلی داشته باشند.

تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف
آدیداس / تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف

شماره سریال را که روی زبانه کفش قرار دارد، بررسی کنید. در یک جفت کفش اصل دو شماره متفاوت برای کفش راست و چپ خواهد داشت. در نمونه‌های تقلبی، اغلب یک شماره یکسان برای هر دو کفش می‌بینید.

این هم جالبه: 9 ترفند برای درمان لجبازی کودکان: اگه بچه لجباز داری ببین!

2. کیف‌های لویی ویتون

تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف 3
لویی ویتون / تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف

مطمئن شوید که طرح آن در سراسر کیف به صورت یکنواخت توزیع شده است. طرح باید یکدست به نظر برسد و در سراسر کیف تصویر آینه‌ای از خود نشان دهد. اگر دایره‌ای در یک طرف کیف برش خورده باشد، باید در جای مشابه در طرف دیگر نیز برش خورده دیده شود.

بررسی کنید که آیا لوگوی LV در پشت کیف وارونه هستند یا خیر. از آنجایی که کیف‌های لویی ویتون از یک تکه چرم یکپارچه ساخته می‌شوند، لوگوهای LV در جلو به صورت صحیح و در پشت کیف وارونه قرار گرفته‌اند.

بست ها را بررسی کنید. باید از فلز واقعی با روکش طلایی ساخته شده باشند.

این هم لازمت میشه: نحوه برخورد با افراد سمی در جمع اقوام نزدیک و دوستان

3. عطر شنل

تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف 2
عطر شنل / تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف

ابتدا ظاهر شیشه را بررسی کنید. لوگوی روی نمونه اصلی باید دارای حروف برجسته و کاملاً منظم باشد. حلقه‌ی روی شیشه را بررسی کنید؛ باید در مرکز قرار گرفته باشد.

پایه شیشه را نگاه کنید. موارد چاپ شده باید بدون اشتباه و دقیقاً در مرکز شیشه، نه کنار آن قرار گرفته باشد. کد بسته و بارکد را مقایسه کنید. در نسخه اصلی، بارکد را هم در پشت و هم در زیر جعبه عطر دست نخورده خواهید یافت.

 

4. رژ لب مک

تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف 7
رژ لب مک / تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف

جعبه را بررسی کنید. نام رنگ و بارکد باید روی برچسب درج شده باشد. شماره سریال روی پایه رژلب را بخوانید. رژ لب های اصل مک دارای شماره سریال شروع شده با B ،A یا C هستند که معمولاً پس از آن ۲ رقم مانند A44 یا B32 می‌آید.

لوگوی مک روی درپوش را بررسی کنید. لوگوی اصل مک باید تقریباً روی درپوش رژلب حک شده به نظر برسد و فونت آن باید از نظر ارتفاع بسیار کوچک باشد، با حروف بسیار نزدیک به هم. نقطه‌های در دو طرف حرف «A» نیز باید کاملاً گرد باشند.

بوی رژلب را استشمام کنید. اگر اصل باشد، بوی ملایم وانیل را احساس خواهید کرد، اما رژلب‌های تقلبی مک ممکن است بوی میوه‌ای یا شیرین داشته باشند.

 

5. دستبند لاو کارتیه

تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف 6
دستبند لاو کارتیه / تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف

روی جواهرات اصل کارتیه (در فرانسوی کارتیر نوشته می ششود ولی “ر” آخر خوانده نمی شود) ، مهری را خواهید یافت که نوع فلز را مشخص می‌کند، مانند Au 750 یا ۷۵۰ برای طلای ۱۸ عیار و Pt 950 یا ۹۵۰ برای پلاتین.

یک دستبند لاو کارتیه اصلی، بسته به طراحی، بین ۱ تا ۱.۳ اونس وزن دارد.

شماره سریال را بررسی کنید. علاوه بر مهر استاندارد که روی همه جواهرات کارتیه وجود دارد، هر دو نیمه دستبند لاو نیز شماره سریال دستبند را خواهند داشت.

 

6. کراکس

تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف 5
کراکس / تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف

لوگوی کراکس را بررسی کنید. کراکس اصل دارای لوگوی چاپ شده کفی داخلی است. باید ۲ چشم و ۶ برآمدگی یکنواخت در پشت و ۲ دست، هر کدام با ۳ انگشت، قابل مشاهده باشد.

کراکس اصلی دارای برآمدگی‌های گرد روی کفی داخلی برای تسهیل گردش خون است.

کف صندل را بررسی کنید. روی صندل اصلی، باید لوگوی کراکس در مرکز کفی در یک طرف قرار داشته باشد.

 

7. شلوار جین لیوایز

تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف 4
شلوار جین لیوایز / تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف

مارک شلوار را از لحاظ غلط های نوشتاری بررسی کنید. روی شلوارهای جین اصل لیوایز، مدل، دور کمر و سایز همیشه با حروف سیاه نوشته شده‌اند. زیرا ابتدا یک برچسب کلی ایجاد می‌شود و سپس این ویژگی‌ها روی هر شلوار چاپ می‌شوند.

برچسب چرمی نباید خیلی روشن یا خیلی تیره باشد و حروف آن به مرور زمان کم رنگ نشوند.

برچسب‌های نامتقارن یا غلط املایی، نشانه‌های دیگری هستند که شلوار ممکن است تقلبی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هفت =

دکمه بازگشت به بالا