;
رابطه و ازدواجسبک زندگی

تغییرات باورنکردنی مغز در زمان عاشق شدن

تغییرات باورنکردنی مغز در زمان عاشق شدن: همه ما علاقه داریم عشق را تجربه کنیم و درک عشق می تواند یکی از جذاب ترین موهبت هایی باشد که در این دنیا حس می کنیم. انسان هایی که عشق را در زندگی احساس کرده اند تغییرات زیادی را در مغزشان داشته اند که این تغییرات در اصطلاحات عامیانه تعابیر مختلفی دارد اما از نظر علمی بعد از عشق تغییرات زیادی در مغز رخ می دهد. تغییرات مغز در زمان عاشق شدن را در سبک زندگی مجله گفتنی ببینید.

این هم جالبه: تمیز کردن پشت قابلمه با راهکارهای خانگی بدون زحمت

تغییرات باورنکردنی مغز در زمان عاشق شدن

دانشمندان دو دانشگاه در استرالیا نشان داده‌اند که عشق چگونه می‌تواند سیستم فعال‌ساز رفتاری (BAS) مغز را تغییر دهد. هنگام تجربه عشق، سیستم فعال‌ساز رفتاری بر دیگر عملکردهای شناختی و محرک‌های بیرونی غلبه می‌کند. به این ترتیب، تمام تمرکز مغز روی یک فرد معطوف می‌شود‌.

این مطلب هم مفیده: بهترین روش دم کردن زعفران: آب جوش و یخ نیست!

تحول سیستم مغری با عاشق شدن

‌پژوهشگران دریافتند که فعالیت سیستم فعال‌سازی رفتاری علت اصلی این است که معشوق به‌سرعت در مرکز توجه انسان عاشق قرار می‌گیرد. BAS به‌سادگی تمام محرک‌های مربوط به معشوق را در اولویت می‌گذارد. این ترکیب اکسی‌توسین و دوپامین است که این اهمیت ویژه را برای معشوق در مغز ایجاد می‌کند.

‌این مکانیسم باعث می‌شود تا محرک‌های معشوق در مغز فرد ارزشی بالاتر از تمام محرک‌ها ایجاد کنند. این تغییرات خود را به‌صورت رفتارهایی بروز می‌دهند که در آن فرد معشوق خود را کاملاً بی‌نقص می‌پندارد و زندگی روزانه خود را به او اختصاص می‌دهد.

 

برایتان جالب خواهد بود

بهترین روش تمیزکردن مبل در منزل

درخواست رابطه جنسی قبل از ازدواج + دخترا و پسرا مراقب باشین!

صفر تا صد شخصیت شناسی مردان از طرز لباس پوشیدن برای اولین بار!

علت پوشیدن لباس مردانه توسط زنان؛ چرا بعضی خانوم ها اینطورین؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 11 =

دکمه بازگشت به بالا