;
سبک زندگیمهارت های زندگی

چرا دکمه لباس خانوما سمت چپ و آقایون سمت راسته؟

تفاوت زنان و مردان: جای دکمه لباس خانم ها در چپ و آقایان در سمت راست می باشد، اما آیا می دانید که دلایل اصلی آن چیست؟

خیلی سال پیش، جنسیت انسان ها تعیین می کرد که لباس های شان چگونه دوخته و تولید شود. اما این روز ها با پیشرفت در این زمینه، هم مردان و هم زنان آزاد هستند تا لباس های مختلف را تجربه کنند.

به عنوان مثال در بسیاری از کشور ها آقایان از دامن استفاده می کنند که در بسیاری از کشور های دیگر همچنان نا متعارف است و استفاده از شلوار هم برای خانم ها مانعی ندارد. در کل این روز ها دیگر لباس ها بر اساس جنسیت دوخته نمی شوند.

اگر چه این موضوع در مورد دکمه های لباس صدق نمی کند و هنوز هم که هنوز است، دکمه لباس خانم ها در سمت چپ و دکمه لباس آقایان در سمت راست دوخته می شود و هیچ دلیل تجربی و علمی برای این اختلاف وجود ندارد.

جالبه ببینید: زیباترین خصوصیات متولدین هر ماه؛ کجای بدنت قشنگتره؟

تفاوت دکمه لباس در مردان و زنان
تفاوت دکمه لباس در مردان و زنان

اما نظریه های مختلفی از سال 1850 وجود دارد که دلایلی را مطرح کرده است. اگر شما هم در مورد این مسئله کنجکاو هستید، با چند مورد از دلایل این موضوع در سبک زندگی مجله گفتنی آشنا شوید.

حتمن ببینید: 6 دعای رفع دلشوره+ ذکر جادویی برای از بین بردن اضطراب

در گذشته خانم ها خودشان به تنهایی لباس نمی پوشیدند

یکی از رایج ترین دلایلی که باعث شده است دکمه لباس خانم ها در سمت چپ قرار بگیرد، این است که در زمان قدیم خانم هایی که مرفه بودند، خودشان لباس نمی پوشیدند و همیشه یک خدمتکار داشتند که در پوشیدن لباس به آن ها کمک می کرد. در نتیجه برای خدمتکار راحت تر بود که دکمه های لباس در سمت راستش باشند تا با دست راست دکمه ها را بگیرد و در نتیجه دکمه باید در سمت چپ لباس خانم ها دوخته می شد.

ببینید: ماجرای ضرب المثل دیوار موش داره موشم گوش داره!

شیوه قرار گرفتن در کلیسا

در کلیساهای انگلیسی و آمریکایی مردان در سمت راست و بانوان در سمت چپ به صورت جداگانه می نشستند، به همین خاطر دکمه مردان در سمت راست و زنان در سمت چپ قرار می گرفت تا بدن مرد کاملا از دید زنان سمت دیگر راهرو کلیسا و بدن زنان از دید مردان پنهان بماند زیرا در آن زمان اشکار شدن بدن مخصوصا قفسه سینه گناه شمرده می شد.

نظریه ناپلئون

گفته شده است که بسیاری از خانم ها نظریه امپراطور ناپلئون بناپارت را برای خودشان اجرا می کنند و او هم دستور داده بود که دکمه لباس خانم ها در سمت مخالف دکمه لباس آقایان باشد.

ببینید: زیباترین خصوصیات متولدین هر ماه؛ کجای بدنت قشنگتره؟

ناپلئون بناپارت

در دست گرفتن اسلحه توسط مردان

در گذشته مردان از تفنگ، شمشیر و سلاح های دیگر استفاده و آنها را با خود حمل می کردند. بسیاری از تاریخ شناسان این نظریه را بیان کردند، مردان که بیشترشان راست دست بودند، راحت تر بودند تا اسلحه را با دست اصلی شان بگیرند بنابراین دکمه در سمت راست بسته می شد که در هنگام حمله بتوانند به سلاحشان دسترسی پیدا کنند.

تبعیض جنسیتی

بیشتر افراد راست دست هستند و باز و بسته کردن دکمه سمت راست برای آنان راحت تر است. در دوران گذشته که مردان خود را برتر از زنان می دانستند، طبق یک عمل جنسیت گرایانه دکمه لباس زنان را در سمت چپ قرار دادند تا بستن دکمه ها برای خانم ها سخت تر باشد.

برای اسب سواری

در زمان های خیلی قدیم خانم ها از سمت راست روی اسب سوار می شدند و در نتیجه دوخته شدن دکمه ها در سمت چپ، باعث می شد که هنگام اسب سواری، وزش باد به گونه ای باشد که نسیم خنکی داخل لباس شان برود.

تقلید از افراد ثروتمند

یکی دیگر از نظریه هایی که در این زمینه وجود دارد، این بود که زن ها می خواستند لباس های خودشان را به تقلید از لباس خانم های ثروتمند بدوزند و در نتیجه به استایل و مدل دکمه ها هم توجه زیادی داشتند.

برایتان جالب خواهد بود

8+8=4 چطور ممکنه اتفاق بیفته؟ تست هوش استخدامی تسلا!

اگر 0=0+3+6 و 30=3+5+2 باشد، ?=7+1+4 چند می شود؟

شخصیت شناسی قفل: یکی رو انتخاب کن و نتیجه رو ببین!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا