;
سبک زندگیمهارت های زندگی

4 تکنیک شناخت دیگران: با این راهکارهای ساده می‌توانید به راحتی اطرافیانتان را بشناسید!

تکنیک شناخت دیگران: مهمترین راه شناخت دیگران را می‌دانید؟ با این راهکارهای ساده می‌توانید به راحتی دیگران را بشناسید و به همین جهت ارتباطی بهتر با آنان برقرار کنید. با بخش سبک زندگی از سری مطالب مهارت های زندگی همراه شوید تا با مهمترین راه شناخت دیگران آشنا شوید و در روابط خود تحولی عظیم به وجود آورید. با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم مفیده: انداختن انگشتر در هر انگشت زنان و مردان چه معنایی می دهد؟ حتمن ببین خیلی جالبه!

تکنیک شناخت دیگران

روانشناسان چندین تکنیک زیرکانه اما ساده را برای بهتر شناختن دیگران تدوین کرده‌اند. این راهکارها به شما کمک خواهند کرد تا با شناسایی بهتر اطرافیانتان برنامه ریزی بهتری برای رابطه خود داشته باشید.

شنونده خوبی باشید

تکنیک شناخت دیگران1

تکنیک شناخت دیگران: با دقت و تمرکز به حرف‌هایش گوش کنید. زیرا در این صورت و با فعالانه گوش کردن به صحبت‌هایش جزئیاتی مهم را متوجه خواهید شد. سعی کنید با علاقه به حرف‌هایش گوش کنید و سوال‌هایتان را با زیرکی بپرسید. زنان آلفا به را حتی این کار ار انجام می‌دهند. خودتان را علاقه مند به صحبت با او نشان دهید زیرا در این صورت او نیز مشتاق صحبت با شما خواهد شد. یکی از مهمترین راه شناخت دیگران از طریق گوش دادن و صحبت کردن با آن‌هاست.

این هم جالبه: تست جالب شوهر شناسی در 10 دقیقه + نتیجه خیلی باحاله!

درک کردن

تکنیک شناخت دیگران: برای اینکه طرف مقابلتان را به خوبی درک کنید بهتر است که به حالات چهره او نیز توجه کنید. خیلی از اوقات افراد حرفی می‌زنند اما در چهره و رفتار بر خلاف آن را نشان می‌دهند. مثلا حالت‌های عصبانیت و یا شادی او را از چهره‌اش می‌‌توانید به راحتی متوجه شوید. سعی کنید دقت و توجه خود را بالا ببرید اما به او زل نزنید.

تست‌های روانشناسی

تکنیک شناخت دیگران: این تکنیک برای کسانی مناسب است که می‌خواهند هر دو با یکدیگر بیشتر آشنا شوند و برای شناخت بهتر یکدیگر در حال تلاش کردن هستند. تست‌های زیادی در این زمینه وجود دارد که با توجه به بخشی از شخصیت که نیاز دارید بیشتر بشناسید، انجام می‌شود. برای زوجین و یا کسانی که قصد ازدواج دارند یکی از بهترین راه‌ها همین است زیرا مهمترین راه شناخت دیگران تست‌های شخصیت شناختی و روانشناسی است. البته سعی کنید از تس‌های معتبر استفاده کنید و برای تحلیل آن از یک روانشناس استفاده کنید.

تحلیل رفتار و گفتار

تکنیک شناخت دیگران2

تکنیک شناخت دیگران: سعی کنید تنها بر حرف‌هایشان تکیه نکنید و رفتار و عملشان را نیز تحلیل کنید. تحلیل کردن را با قضاوت کردن اشتباه نگیرید. مرز بسیار باریکی در این بین هست که برای داشتن یک رابطه بهتر سعی کنید آن را رد نکنید. برای تحلیل کردن رفتار می‌توانید با یک روانشناس یا متخصص استفاده کنید. سعی کنیدبدون اینکه بخواهید او بفهمد رفتارش را تحلیل کنید و اگر حس کردید که در حال قضاوت او هستید و یا رفتاری داشته که برای شما شبهه ایجاد کرده است، با او صحبت کنید تا بر طرف شود.

 

این مطالب هم جالبن:

۱۴ ویژگی افراد کاریزماتیک که مثل آهنربا دیگران را به خود جذب می کنند!

جمله های خطرناک مردان که نشانه ی دل سردی مردان به زندگی زناشویی است!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا