;
سبک زندگیمهارت های زندگی

جذب انرژی مثبت هفت سین؛ هر سین رو کجای سفره بذاریم؟

جذب انرژی مثبت هفت سین: فنگ شویی هنر چیدمان محیط برای ایجاد تعادل و هماهنگی بهتر میان انرژی هایی است که ما را احاطه کرده اند. با استفاده از اصول این علم می‌توانید اثرات انرژی منفی را در زندگی و کار خود کاهش داده و انرژی مثبت زندگی خود را تقویت و حفظ نمایید.

فنگشویی برای ما ایرانیان بیگانه و نا آشنا نیست و بسیاری از راه کارهایش از قدیم در فرهنگ ما نیز وجود داشته و بخشی از باورهای کهن ما بوده است مثلا رسم خانه تکانی و انداختن سفره نوروز سبب پاکسازی انرژی منفی شده و سبب می شود ما با انرژی جدید و تازه به استقبال سال جدید برویم. در سبک زندگی از سری مطالب مهارت های زندگی راههای جذب انرژی مثبت هفت سین را یاد بگیرید. با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: دعای افزایش مال و ثروت با تاثیری غیرقابل باور

جذب انرژی مثبت هفت سین

سیر، سیب، سبزه، سنجد، سرکه، سمنو، سماق از اجزای اصلی سفره هفت سین هستند. سفره هفت سین به جز چیزهایی که با سین شروع می شوند اجزای دیگری هم دارد که گاهی برای زیباتر کردن سفره هستند و گاهی معنا و مفهومی پشتشان است.

سیر

سیر نگهبان سفره و نگهبان انرژی های خانه می باشد. سیر به دلیل خاصیتش سمبل سلامتی بوده و از ورود انرژی های منفی به خانه جلوگیری می کند. همچنین سیر نماد مناعت طبع هم محسوب می شود برای یادآوری سیرچشمی و حریص نبودن در سفره هفت سین قرار می گیرد.

سیر

آینه

از نظر فنگشویی مفهوم استفاده از آینه این است که افراد در لحظه تحویل سال به خود درون آینه نگاه کنند و ببینند که آیا توان روبرو شدن با خود را دارند و آیا از عملکرد سال گذشته خود راضی هستند یا خیر؟ آینه در سفره هفت سین می گذاریم که سال را بدون دروغ شروع کنیم و به پایان برسانیم. آینه نماد روشنایی، شفافیت و پاکی است و باید بالای سفره قرار گیرد.

این هم جالبه: 5 سنت های مردم ژاپن که عمرشان را طولانی می کند

سبزه

سبزه یکی از سین های سفره هفت سین ما ایرانیان است که یادآور سبزی و رویش طبیعت است. ما ایرانی ها به این دلیل بر سر سفره عیدمان سبزه می گذاریم که سال جدید برایمان شاداب سرسبز و خرم باشد. سبزه نماد نوزایی و تولد مجدد به حساب می آید و با دیدنش در میان سفره احساس سبکی و نشاط روح می کنیم. در میان سبزه ها سبزه گندم از همه بهتر است پس سبزه گندم بکارید و برای جلوگیری از نابسامانی دور آن را با روبان قرمز ببندید. هیچ وقت ارزن سبز نکنید زیرا ارزن سمبل فقر می باشد.

سبزه
جذب انرژی مثبت هفت سین

سیب

سیب در سفره هفت سین نماد زیبایی و سلامتی است. ما سیب را داخل سفره هفت سین قرار می دهیم تا از آسیب و گزند دورشویم.بهتر است سیب به اندازه تعداد افراد خانواده در سفره قرار داده شود و قبل از خراب شدن خورده شود.

سنجد

سنجد سمبل محبت و میوه درخت عشق است. سنجد پرورش دهنده قوای احساسی است و نماد عشق انسان ها به یکدیگر می باشد. همچنین سنجد را به عنوان نماد فرزانگی و خرد نیزمی شناسند و در هفت سین قرار می دهند که همه در سال نو هرکاری را سنجیده انجام دهند.

سنجد
جذب انرژی مثبت هفت سین

سمنو

سمنو سمبل برکت و فراوانی است و آن را در سفره قرار می دهند تا سالی پر از خیر و برکت داشته باشند. برای تکمیل و تقویت نقش سمنو آن را همراه شیرینی بر سر سفره عید قرار می دهند.

سرکه

سرکه به دلیل فرآیند طولانی به عمل آمدن سمبل صبر و شکیبایی است. سرکه را بر سر سفره قرار می دهیم که در سال جدید در برابر ناملایمات و مشکلات صبور باشیم. برای صبوری بیشتر لیوان سرکه را پر کرده و بر سر سفره قرار دهید.

این هم جالبه: 10 راهکار آسان برای رسوب زدایی کتری و سماور

آب

آب سمبل روشنی، خلوص و پاکی است. اگر بر سر سفره هفت سین خود آب قرارمی دهید هر روز آب کاسه را عوض کنید و نگذارید آب راکد بماند.

جذب انرژی مثبت هفت سین3

گندم و سکه

سکه یکی از اجزای سفره هفت سین است که نماد دارایی و ثروت است. سکه را بر سر سفره قرار می دهیم که سالی پر از ثروت و مکنت داشته باشیم. بهتر است برای جاری شدن برکت و ثروت بیشتر به زندگیتان سکه را داخل ظرف برنج یا گندم قرار داده و بهتر است تعداد سکه ها فرد باشد.

سماق

سماق نماد طلوع و آغاز دوباره است زیرا سرخی خورشید هنگام طلوع را به یاد ما می اندازد. سماق به دلیل همرنگ بودن با طلوع خورشید یادآوری می کند که پس از هر سختی آسانی است.

جذب انرژی مثبت هفت سین2

تخم مرغ

تخم مرغ نماد زایش و تولد است. تخم مرغ هایی که سر سفره هفت سین می گذارید، نباید سفالی و پلاستیکی باشند بلکه باید طبیعی بوده و قبل از خراب شدن خورده شوند.

جذب انرژی مثبت هفت سین4
جذب انرژی مثبت هفت سین

شمع

ما دپایرانی ها در سفره هفت سین خود شمع نیز قرار می دهیم. شمع چرخش جریان انرژی را به همراه دارد و تعادل بر اساس یین و یانگ را برقرار می کند.

بهترین قسمت خانه برای پهن کردن سفره هفت سین

جذب انرژی مثبت هفت سین، قسمت‌های غرب یا شمال‌غربی خانه یا اتاق پذیرایی بهترین است زیرا در این بخش ها انرژی مثبت بیشتری جریان دارد ولی اگر امکان پهن کردن سفره در این قسمت‌ها نبود، سفره را در یکی از بخش‌های شمال‌شرقی، جنوب‌شرقی یا جنوب‌غربی پهن کنید اما هرگز سفره را در گوشه‌ها قرار ندهید.

بهترین چیدمان سفره هفت سین برای جذب انرژی مثبت هفت سین

سفره هفت سین
جذب انرژی مثبت هفت سین

جذب انرژی مثبت هفت سین، از یک مجسمه یا نماد به عنوان سمبل سال در داخل سفره هفت سین خود استفاده کنید و آن را در مرکز سفره هفت سین خود قرار دهید.
گندم، برنج و سکه را در جهت جنوب شرق سفره هفت سین قرار دهید.
کتاب قرآن را در جهت شمال شرق بگذارید.
آینه را در شمال سفره قرار دهید.
سرکه را در جهت غرب یا شمال غرب سفره می توانید استفاده کنید.‎
سمنو در بخش مرکز سفره یا در بخش جنوب شرق برای افزایش ثروت قرار دهید.
سنجد را دربخش جنوب غرب سفره قرار دهید.
سیب قرمز را در مرکز سفره و یا جهت شرق قراردهید.
سیر را در بخش شرق سفره هفت سین استفاده کنید.
سماق را شمال شرق و یا شرق بگذارید.
سبزه را در جهت جنوب شرق و یا شرق می توانید استفاده کنید.
ماهی قرمز و یا یک ظرف آب که داخلش سیب یا نارنج است را در بخش شمال سفره هفت سین قراردهید.
تخم مرغ را در بخش غربی سفره هفت سین قرار دهید.
از دو عدد شمع استفاده نموده و در بخش جنوب غرب و یا شمال شرق می توانید قراردهید.

نکات مهم برای جذب انرژی مثبت هفت سین

جذب انرژی مثبت هفت سین5
جذب انرژی مثبت هفت سین

جذب انرژی مثبت هفت سین، قبل از چیدن سفره هفت سین حتما رفع انباشتگی و یا خانه تکانی کنید.
صدقه قبل از پهن کردن سفره هفت سین فراموش نشود.
از خوراکی‌های مصنوعی استفاده نکنید.
در سفره هفت سین ساعت که نماد گذر و از دست دادن زمان است، قرار ندهید.
تمام خوراکی‌های سفره هفت سین را خورده و به هیچ وجه آن‌ها را برای سفره سال بعد نگه ندارید.
رنگ‌های معرف عنصر زمین مثل خاکی یا تنالیته های رنگ کرم برای سفره هفت سین مناسبند.
سفره هفت سین را بالاتر از زمین و روی میز گرد یا میزهایی با گوشه‌های نرم بچینید.
از ظروف فلزی و دارای دهانه تنگ و گوشه تیز برای چیدن هفت سین استفاده نکنید.
سفره هفت سین را روز بعد از 13 فرورودین به‌طور کامل جمع کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 5 =

دکمه بازگشت به بالا