;
سبک زندگیمهارت های زندگی

خوردن هسته انبه؛ چطوری تلخی آن را بگیریم و بخوریم؟

خوردن هسته انبه: طعم هسته انبه بسیار تلخ است و از همین رو نمی‌توانید به سادگی آن را از پوسته سخت جدا کنید و بجوید. برای مصرف هسته انبه معمولا آن را به صورت پودر شده مصرف می‌کنند. این کار موجب کاهش طعم تلخ و همچنین سهولت در مصرف آن می‌شود.

برای این کار باید هسته انبه را از میوه جدا کنید و با کمک یک چاقوی تیز یک شکاف روی هسته آن ایجاد کنید و مغز داخلی آن را درآورید. حالا می‌توانید آن را به صورت درسته یا رنده شده برای چند روز در معرض هوای آزاد قرار دهید تا کاملا خشک شود.

این هم مفیده: انداختن انگشتر در هر انگشت زنان و مردان چه معنایی می دهد؟ حتمن ببین خیلی جالبه!

خوردن هسته انبه

زمانی که هسته انبه کاملا خشک و ترد شد، آن را در آسیاب بریزید و خوب پودر کنید. پودر هسته انبه شما آماده است و می‌توانید آن را به روش‌های مختلف مصرف کنید. بهتر است بدانید که هیچ روش قطعی برای گرفتن تلخی هسته انبه وجود ندارد، اما شما می‌توانید این پودر را به روشی مصرف کنید که تلخی آن کمتر احساس شود. در بخش سبک زندگی از سری مطالب مهارت های زندگی با گرفتن تلخی هسته انبه آشنا شوید. با مجله گفتنی همراه باشید.

1-  کره هسته انبه استفاده کنید

خوردن هسته انبه3

این هم جالبه: تست جالب شوهر شناسی در 10 دقیقه + نتیجه خیلی باحاله!

خوردن هسته انبه: بسیاری از افراد پودر هسته انبه را به صورت کره مصرف می‌کنند. در این روش هم می‌توانید از کره هسته انبه برای رفع مشکلات پوستی، درمان نیش حشرات و بهبود رشد مو به صورت موضعی استفاده کنید و هم آن را در کنار یک طعم دهنده شیرین میل کنید.

برای تهیه کره هسته انبه باید مقداری از پودر هسته انبه را در یک ظرف بریزید و بعد مقدار کمی آب به آن اضافه کنید. حالا پودر هسته انبه و آب را خوب ترکیب کنید تا خمیری رقیق و کره مانند ایجاد شود. می‌توانید از این کره هم به صورت خوراکی و هم موضعی استفاده کنید.

به طور کلی طریقه مصرف هسته انبه به میزان حساسیت شما به طعم تلخ آن بستگی دارد، اگر نسبت به طعم تلخ پودر هسته انبه حساس نیستید، می‌توانید آن را با کمی آب و بدون هیچ شیرین کننده‌ای میل کنید. در صورت حساسیت نیز بهتر است از یک شیرین کننده در کنار آن استفاده کنید.

2- با بیسکویت مصرف کنید

خوردن هسته انبه: از آن جایی که پودر انبه طعم تلخی دارد، می‌توانید مقداری بیسکویت را پودر و با پودر هسته انبه ترکیب کنید. حالا این ترکیب را در دهان بگذارید و بعد مقداری آب بنوشید. طعم شیرین بیسکویت موجب می‌شود تا تلخی پودر هسته انبه را کمتر احساس کنید.

خوردن هسته انبه2

این هم جالبه: جمله های خطرناک مردان که نشانه ی دل سردی مردان به زندگی زناشویی است!

3-  با کمی شکر میل کنید

خوردن هسته انبه: برای گرفتن تلخی پودر هسته انبه می‌توانید مقداری شکر به آن اضافه کنید و سپس کمی از آن را در دهان بریزید و با کمی آب قورت دهید. این کار به کاهش تلخی پودر هسته انبه کمک زیادی می‌کند.

4-  با یک نوشیدنی شیرین میل کنید

خوردن هسته انبه: راهکار بعدی برای این که تلخی هسته انبه را کمتر احساس کنید، استفاده از یک نوشیدنی شیرین در کنار آن است. از این رو باید مقداری پودر هسته انبه را در دهان بریزید و بعد از آن کمی نوشیدنی شیرین میل کنید تا مزه تلخی هسته انبه کمتر احساس شود.

 

این مطالب هم جالبن:

لمس کردن قسمت های ممنوعه بدن: به این 8 عضو بدن هرگز دست نزنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 3 =

دکمه بازگشت به بالا