;
سبک زندگیمهارت های زندگی

از شر پشه ها خلاص شو + راهکار دور کردن پشه ها از خانه

راهکار دور کردن پشه ها از خانه: پشه ها، حشرات خانگی نامیده می شوند نه به این خاطر که به خانه تعلق دارند بلکه به این دلیل که تقریبا همیشه در خانه هستند گاه راه های زیادی را امتحان می کنید تا آنها را از بین ببرید زیرا برای سلامتی و بهداشت افراد ضرر دارند. با یک مهارت زندگی دیگر از بخش سبک زندگی مجله اینترنتی گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: چرا تا میام درس بخونم خوابم می گیره؟ + راه حلی که به دردت می خوره!

راهکار دور کردن پشه ها از خانه

پشه های خانگی و انواع دیگرپشه ها نیاز به درمان مشابه دارند توصیه می شود اگر مشکل از کنترل خارج شده به بخش بهداشت محلی تان مراجعه کنید، اما اگر اینطور نیست و تنها چند پشه در اطراف خانه دارید، می توانید از این روش های خانگی برای خلاص شدن از شر پشه به طور طبیعی استفاده کنید:

1. اسپری زنجبیل برای از بین بردن پشه های خانگی

زنجبیل رایحه قوی دارد که برای پشه ها آزاردهنده است. اسپری ساخته شده با زنجبیل و آب برای دفع پشه ها مورد آزمایش و در بالای فهرست ادویه های تند قرار گرفت هنگامی که پشه ها در تماس با اسپری زنجبیل قرار می گیرند، یا هنگامی که در نزدیکی مکان هایی که در آن اسپری شده اند شناور هستند، آزرده می شوند و به دنبال فرصتی دیگر می گردند، که محیط خوشایندی برای پرورش آن ها دارد. این در ابتدا بر روی حیوانات گاوی در مزارع آزمایش شد، زیرا دشوارترین مکان برای خلاص شدن از شر حیوانات بود.

زنجبیل

چگونه آن را درست کنیم؟

برای آماده سازی این اسپری، به پودر زنجبیل خشک و 3 – 4 فنجان آب نیاز خواهید داشت هر دو مواد را خوب هم بزنید تا مخلوط شوند از این اسپری اطراف خانه، سقف، سیم، قوطی های زباله و غیره استفاده کنید. همچنین می توانید از این اسپری روی گیاهان برای خلاص شدن از شر پشه در فضای باز استفاده کنید.

2. ریحان برای از بین بردن پشه های خانگی

ریحان گیاهی بسیار مهم در آشپزی است و شما باید از برگ های ریحان در هنگام پخت غذای ایتالیایی استفاده کنید. طعم آن بسیار قوی و معطر است. ما انسان ها، بوی ریحان را بسیار لذت بخش می دانیم اما کاملا برعکس مگس ها است. حشرات میوه و پشه های خانگی به خصوص با بوی ریحان دفع می شوند چون تنفس بوی ریحان برایشان دشوار است. می توانید برگ ریحان را بجوشانید و اسپری بکنید و یا می توانید ریحان را در حیاط پشتی پرورش دهید تا مگس ها را از باغ و خانه دور نگه دارید.

چگونه می توانید اسپری ریحان بسازید ؟

برای آماده سازی اسپری، اگر از ریحان تازه استفاده می کنید یک مشت و اگر ریحان خشک مصرف می کنید به نصف مقدار نیاز خواهید داشت. با استفاده از این برگ ها و آب به مدت حداقل 20 تا 30 دقیقه، یک چایی درست کنید. این عصاره را که به همین روش گفته شده در نمناک تهیه می کنید را خنک کنید و با کمک یک بطری اسپری در مناطق مشکوک از آن استفاده کنید.

3. فلفل تند برای از بین بردن پشه های خانگی

درست مثل زنجبیل، فلفل تند و کپسایسم یک ادویه تند دیگر با بوی تند و زننده است که پشه ها را دور نگه می دارد. هنگامی که پشه ها نزدیک به منطقه ای که فلفل تند وجود دارد برخورد می کنند، احساس راحتی می کنند و به دلیل عطر قوی که از فلفل تند پخش می شود، به سختی نفس می کشند. این اسپری را می توان در باغ و در داخل خانه مورد استفاده قرار داد، اما پیشنهاد می شود که یک گیاه فلفل تند در باغ پرورش داده شود و یک بار و برای همیشه مساله پشه های خانگی را تمام کنید.

فلفل تند

چگونه اسپری فلفل بسازید؟

اگر می خواهید اسپری فلفل تند درست کنید، به حدود 3 – 4 فلفل و آب نیاز خواهید داشت در مخلوط کن یک خمیر فلفل درست کنید و حدود 3 تا 4 فنجان آب اضافه کنید این مخلوط را در یک شیشه با یک کلاهک غیر قابل نفوذ از هوا بریزید و آن را برای یک هفته زیر نور خورشید نگه دارید این مخلوط را در یک بطری اسپری بریزید و از آن به عنوان اسپری دیگری که در بالا ذکر شد استفاده کنید. بعد از یک هفته کاهش تعداد پشه ها را خواهید دید.

4. اسپری روغن گیاهی برای دور کردن پشه های خانگی

روغن های گیاهی مختلفی وجود دارند که می توانند برای خلاص شدن از شر پشه در فضای باز و داخل خانه به کار روند. مفهوم پشت تمام روغن های گیاهی نیز وجود دارد؛ اگر گیاه مگس ها را دفع کند، روغن های گیاهی نیز دارای خواص یکسان خواهد بود. این روغن های گیاهی عطر مشابهی را به عنوان گیاهان مخصوص به خود پراکنده می کنند تا پشه ها را دور نگه دارند مخلوط در این اسپری به طور خاص برای دور نگهداشتن پشه ها از خانه و حیاط طراحی شده است و 100 % ارگانیک و طبیعی است.

چگونه آن را درست کنید؟

برای آماده سازی این اسپری جادویی، شما به 10 قطره روغن میخک، آویشن، روغن دارچین و روغن نعناع و 2 فنجان آب نیاز خواهید داشت تمام مواد را در یک بطری اسپری مخلوط کنید این مخلوط را در هر جایی که فکر می کنید بریزید حشرات می توانند در محیط مطلوب، مانند مکان های مرطوب، زباله، مناطق دفع زباله و غیره پرورش پیدا کنند.

5. پنکه برای دفع پشه های و حشرات :

پنکه درمان خانگی ساده و موثر برای دفع موقت پشه ها و سایر حشرات از یک منطقه خاص هستند. بادی که می وزد پرواز پشه ها را مختل می کند و الگوی پرواز آن ها را قطع می کند و باعث می شود که آن ها به دنبال مکان با طوفان کمتری باشند پشه ها حرکت می کنند و به منطقه ای می روند که به راحتی می توانند بدون هیچ مانعی پرواز کنند.

پنکه

اول از همه، باید پنکه سقفی بالای سرتان را با سرعت کامل در منطقه ای که در آن پشه ها وزوز می کنند روشن کنید کار بعدی که باید انجام دهید این است که پنکه را درست جلوی جایی که به مگس ها نگاه می کنید قرار دهید؛ این باعث می شود که آن ها ناراحت شوند چون باد آن ها را برای پرواز یا استراحت در یک مکان دشوار می کند.

6. گل شمعدانی برای از بین بردن پشه های خانگی:

گل شمعدانی شگفتی بزرگ دیگر در زمینه حشرات و معمولا در سراسر جهان موجود است. اما در تمام مناطق معتدل جهان رشد می کند برگ های این گیاه به شکل دایره بلندی که بیشتر شبیه بیضی است، قرار دارند و گل ها ظاهر خیلی زیبایی دارند کیفیت بسیار مهم برای شمعدانی وجود دارد که می تواند در هر نوع خاک رشد کند.

گل شمعدانی

چگونه از آن استفاده کنیم؟

اگر در شرایط آب و هوایی که در بالا ذکر شد زندگی می کنید، می توانید شمعدانی را در باغ خود بکارید یا می توانید روغن شمعدانی را بخرید که روغن اسانس این گیاه است و به راحتی یک اسپری بر پایه شمعدانی برای رهایی از شر مگس ها تهیه کنید فقط 20 تا 25 قطره روغن شمعدانی را به 2 فنجان آب اضافه کنید؛ این مخلوط را داخل بطری اسپری بریزید و اسپری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − دو =

دکمه بازگشت به بالا