;
سبک زندگیمهارت های زندگی

عیب و ایراد های خوب: 7 عیب که شما رو دوست داشتنی تر می کنند!

عیب و ایراد های خوب: همه ی ما در میان نقاط مثبتی که در رفتار و اخلاقمان داریم، صاحب عیب هایی نیز هستیم. عیوبی که قطعا هیچ مزیتی برای ما ندارند و همیشه در فکر رفع آنها هستیم اما برخی از عیب های نه چندان بزرگ نظر برخی خوش می آید و باعث محبوبت بیشتر ما می شود و به قول معروف ما را دوست داشتنی تر می کند.

این هم جالبه: ۱۰ ترفند سنتی برای خنک کردن منزل بدون کولر

عیب و ایراد های خوب:

این بدان معنا نیست که داشتن عیب مزیت است و به دلیل اینکه نزد دیگران دوست داشتنی تر باشیم باید عیوب خود را پررنگ تر کنیم. این عیب ها را بیشتر بشناسید اما تصور نکنید که دوست داشتنی شدن با این عیب ها دلیلی است برای ترک نکردنشان چرا که در هر صورت برای رفع آنها باید تلاش خود را ادامه دهید. با بخش سبک زندگی از سری مطالب مهارت های زندگی همراه مجله گفتنی باشید.

به سوتی های خود می خندید

خندیدن

عیب و ایراد های خوب: اینکه ما اشتباهاتمان را بپذیریم یک ویژگی مهم و مثبت است اما اینکه خودمان به اشتباهاتی کوچک یا به قول معروف به سوتی های خودمان بخندیم کار ساده ای نیست و برخی آن را یک عیب می دانند اما هستند افرادی که به هیچ وجه خندیدن به سوتی های خود را نقص نمیبینند و وقتی اشتباهی خنده دار در رفتار و گفتارشان رخ می دهد خودشان همراه دیگران به آن اشتباه میخندند.

این هم جالبه: آموزش شستن لباس لینن تابستانی که دوامش رو بالا می بره!

راحت درد دل می کنید

عیب و ایراد های خوب: نیازی به گفتن نیست، افشای بیش از حد اطلاعات شخصی با افراد اشتباه می تواند فاجعه بار باشد و نداشتن هیچ فیلتر اجتماعی به وضوح مشکل ساز است اما درد دل لزوماً بدترین چیز نیست اگر بخواهید روابط جدید و عمیقی را بسازید. طبق نظریه نفوذ اجتماعی، بیان تدریجی اطلاعات شخصی در مورد خود، راهی مهم در ایجاد نزدیکی و صمیمیت است.منظور این نیست که فقط با بیان اطلاعات شخصی می توانیم رابطه پایدار را به معنای واقعی کلمه با کسی ایجاد کنیم. با این حال افرادی که از آسیب پذیری نمی ترسند، با صراحت و گشاده رویی فرصت های بیشتری برای ارتباط معنی دار عاشقانه یا غیر از این ایجاد می کنند.

زود شرمنده می شوید

عیب و ایراد های خوب: علائم خجالت اغلب شرم آورتر از واقعه ای است که سبب ساز آن بوده است. برخی افراد این علائم را چنان تحقیرآمیز می دانند که برای از بین بردن اعصابی که باعث سرخ شدن و تعریق می شود به جراحی روی می آورند، اما هرچقدر شرمندگی برای کسانی که آن را تجربه می کنند ناخوشایند باشد برای افراد دیگر جذابیت دارد. در یک سری از مطالعات، شرکت کنندگانی که علائم بارزتری از شرمندگی را هنگام بازگو کردن یک لحظه شرم آور نشان دادند، از نظر ناظران قابل اعتمادتر و سخاوتمند جلوه کردند و ناظران علاقه بیشتری برای گذراندن وقت با آنها نشان دادند.

به نظر می رسد خجالت به جای اینکه نشانه ضعف یا نداشتن مهارت های اجتماعی باشد بیانگر وفاداری، قابل اعتمادتر بودن فرد است. افراد مستعد خجالت به ویژه شریک زندگی خوبی هستند زیرا وفاداری آنها بیشتر است.

حرف زدن در مورد دیگران را دوست دارید

عیب و ایراد های خوب: تحقیقات نشان می دهد برخی از شایعات مضر هستند، اما برخی دیگر با هشدار نسبت به افراد یا موقعیت های خطرناک، از آنها در برابر آسیب محافظت می کنند. به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد شرکای تجاری یا کارفرمایان فاسد ممکن است ناچیز به نظر برسد، اما عملکرد مفیدی دارد نه تنها به درد قربانیان می خورد بلکه می تواند به کنترل سو استفاده کنندگان احتمالی در آینده کمک کند. درمیان گذاشتن این صحبت ها با دیگران بیانگر این است که شما به آنها اهمیت می دهید و به آنها اعتماد دارید و این می تواند شما را به آنها نزدیکتر کند.

این هم جالبه: زبان بدن آدم های قوی: این 5 کار را هرگز انجام ندهید!

راحت لبخند می زنید

عیب و ایراد های خوب

 

 

عیب و ایراد های خوب: برخی معتقدند افرادی که راحت لبخند می زنند و به سادگی با نگاه به اطرافیانشان برای ابراز مهربانی لبخند بر لب دارند، افراد جذاب و با اعتاد بنفسی نیستند و این مورد را به نوعی یک عیب تلقی می کنند در حالیکه این حالت و نوع رفتار شما را در نزد دیگران دوست داشتنی تر می کند.

زیادی رک هستید

رک-بودن

عیب و ایراد های خوب: صداقت زیاد می تواند شما را به دردسر بیندازد ، اما به افراد نشان می دهد که می توانند به شما اعتماد کنند ، حتی اگر حقیقت دردناک باشد. تحقیقات نشان می دهد افرادی که احساسات خود را ابراز می کنند ، نه اینکه فقط هر آنچه را که فکر می کنند دیگران می خواهند بشنوند بیان کنند، روابط رضایت بخشی بهتری دارند و به طور کلی شادتر هستند. صادق بودن در رابطه با احساسات خود ممکن است منجر به مشاجره بیشتری شود نسبت به اینکه وانمود کنید همه چیز خوب است، اما بیان احساسات منفی همیشه موجب خرابی روابط نیست و بسته به شرایط، حتی می تواند آنها را قوی تر کند.

صداقت ممکن است در همه موقعیت ها و با همه افراد مناسب نباشد – دانستن اینکه کجا باید حد نگه دارید بسیار مهم است اما افراد صریح دوستان خوب و شریک زندگی عالی از کار درمی آیند، نه تنها به این دلیل که اجازه نمی دهند از رفتار بد قسر در برویم بلکه وقتی از ما تعریف می کنند، می دانیم که از ته دل می گویند.

تحقیقات نشان می دهد ما درمورد افرادی که دوستشان داریم، توهمات مثبتی پیدا و راه هایی برای دیدن فضیلت در رذایل آنها جست و جو می کنیم که با گذشت زمان، این توهمات می تواند به واقعیت تبدیل شود.

دست و پا چلفتی هستید

عیب و ایراد های خوب: هنگامی که جنیفر لارنس برای گرفتن اسکار بهترین بازیگر زن سال 2013 از پله ها بالا رفت، زمین خورد و این باعث شد همه بیشتر او را دوست داشته باشند و علی رغم جایگاه سوپراستار بودنش ، مانند سایر انسان ها به نظر رسید.

اگر کسی هستید که هنگام غذا خوردن روی خود نوشابه می ریزید و … نترسید:لارنس و تحقیقات علمی نشان می دهد که این ویژگی ها احتمالاً شما را دوست داشتنی تر می کند. بررسی ها نشان داد این گونه خطا و لغزش ها به آدمی حالت انسانی می بخشد به ویژه کسانی که برتری های دیگری دارند.

 

این مطالب هم جالبن:

ترفندهای سحر خیزی: اگه بیدار شدن از خواب برات سخته حتمن بخون!

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

دکمه بازگشت به بالا