;
سبک زندگیمهارت های زندگی

لباس فرم مدارس کره جنوبی توسط بهترین هنرمندان طراحی می شود

لباس فرم مدارس کره جنوبی: لباس مدرسه دخترانه کره ای یا لباس های فرم پسرانه در این کشور به دلیل طراحی زیبا و منحصر بفرد همیشه مورد توجه سایر کشورها بوده است. در کره جنوبی قوانین و مقررات خاصی برای فرم مدارس وضع شده است. با سبک زندگی مجله گفتنی همراه شوید تا درباره یونیفرم مدارس کره اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم.

یونیفرم مدارس کره، ریشه در فرهنگ این کشور دارد.

قدمت فرهنگ کره جنوبی سنی 5000 ساله دارد. کره کشوری در شرق آسیاست که در نیمه جنوبی شبه جزیره کره در نزدیکی کره شمالی واقع شده است. آداب و رسوم و سنت های محلی و قدیمی در این کشور از دیرباز موضوعی بسیار مهم و قابل احترام بوده است. این کشور پرجمعیت وسعت کمی دارد. به همین دلیل مردم کره در طول سال ها عادت کرده اند که در فضای کوچک زندگی کنند.

یکی دیگر از موضوعات مهم در کره توجه به لباس و پوشش است. در کره حتی دختران روستایی نیز به مد و سبک پوشش خود اهمیت زیادی می دهند. پوشیدن لباس مناسب هر موقعیت، نه تنها در فرهنگ عامه مورد توجه است بلکه دولت و سیاستمداران نیز تاکید زیادی به آن دارند. به همین دلیل در مدارس کره قوانین خاصی برای پوشیدن لباس فرم وضع گردیده است.

در این میان لباس مدرسه دخترانه کره ای ویژگی های خاص خود را دارد و توسط بهترین هنرمندان طراحی می شود.

لباس فرم مدارس کره جنوبی2

لباس مدرسه دخترانه کره ای و لباس های فرم پسرانه

دانش آموزان کره جنوبی در اکثر مدارس مقطع متوسطه از یونیفرم استفاده می کنند. نام این یونیفرم گیوبوک «gyobok» است. در مقاطع ابتدایی نیز تمام مدارس دولتی کره از یونیفرم مخصوص استفاده می شود. تنها تعداد محدودی از مدارس خصوصی یونیفرم ندارند.

یونیفرم دانش آموزان کره ای طرح بسیار خاصی دارد که شامل کت، پیراهن و کراوات است. در لباس مدرسه دخترانه کره ای به همراه این ترکیب، دامن پوشیده می شود. دانش آموزان پسر نیز برای تکمیل استایل و فرم مدرسه کره ای خود باید از شلوار بلند خاکستری رنگ استفاده کنند.

لباس فرم مدارس کره جنوبی3

تاریخچه یونیفرم مدارس کره

تاریخچه اولین لباس مدرسه دخترانه کره ای در دانشگاه ewha در سال ۱۸۸۶ توسط طراحان برجسته ارائه شد. این فرم شامل دامن کتان و jeogori ( قسمت بالاتنه لباس قدیمی و سنتی بانوان کره) بود.

دختران دانش آموز باید با این یونیفرم خاص، موهایشان را نیز می بافتند. اولین یونیفرم دانش آموزان پسر کره جنوبی نیز در سال ۱۸۹۸ در مدرسه پسرانهhakdang paichai طراحی و ارائه شد. ایده این لباس فرم برگرفته از لباس دانش آموزان مدارس ژاپن بود که که شامل کلاه، شلوار و بندهای قرمزی بود که به دور آستین دانش‌آموزان بسته می‌شد.

تاریخچه اولین لباس مدرسه دخترانه کره ای در دانشگاه ewha در سال ۱۸۸۶ توسط طراحان برجسته ارائه شد. این فرم شامل دامن کتان و jeogori ( قسمت بالاتنه لباس قدیمی و سنتی بانوان کره) بود. دختران دانش آموز باید با این یونیفرم خاص، موهایشان را نیز می بافتند.

اولین یونیفرم دانش آموزان پسر کره جنوبی نیز در سال ۱۸۹۸ در مدرسه پسرانهhakdang paichai طراحی و ارائه شد. ایده این لباس فرم برگرفته از لباس دانش آموزان مدارس ژاپن بود که که شامل کلاه، شلوار و بندهای قرمزی بود که به دور آستین دانش‌آموزان بسته می‌شد.

ویژگی زیبایی و کیفیت در لباس فرم مدارس کره ای

لباس فرم مدارس کره جنوبی1

کره جنوبی یکی از کشورهایی است که تاکید خاصی بر پوشش لباس فرم دانش آموزان در مدارس این کشور دارد. به نحوی که دولت سیاست‌های سختگیرانه ای در زمینه یونیفرم مدارس کره در پیش گرفته است. با این حال یونیفرم مدارس کره جنوبی توسط بهترین هنرمندان و طراحان ایده پردازی می شود و به مرحله تولید می رسد.

به همین دلیل یکی از زیباترین و مناسب ترین یونیفرم های مدرسه در سطح جهان مربوط به دانش آموزان کره جنوبی مخصوصا لباس مدرسه دخترانه کره ای در مقاطع مختلف تحصیلی می باشد.

اهمیت طراحی یونیفرم مدارس کره

پوشیدن لباس فرم موضوعی است که در سرتاسر دنیا مخالفین و موافقین خود را دارد. برای لباس فرم مزایا و معایب مختلفی عنوان شده است. برخی آن را به نفع دانش آموز می دانند و برخی معتقدند لباس فرم مدارس دانش آموزان را محدود می کند. به همین

دلیل برخی از مدارس مقررات خاصی برای پوشیدن لباس فرم توسط دانش آموزان ندارند. اما برخی کشورهای دیگر مانند کره یا ژاپن قوانین خاصی را در این زمینه تدوین کرده اند. به هر حال این موضوع بر اساس قوانین و مقررات، آیین ها و فرهنگ، موقعیت جغرافیایی و سایر شرایط هر کشور متفاوت است.

در حال حاضر می توان گفت تقریبا تمام دانش آموزانی که از صبح تا بعد از ظهر در مدارس کره مشغول به تحصیل هستند از یونیفرم استفاده می کنند. طراحی یونیفرم مدارس کره، به خصوص لباس مدرسه دخترانه کره ای نیز کاملا سلیقه ای و بستگی به نظر مدیریت مدارس در شهرهای مختلف دارد. به طوری که می توان گفت هر مدرسه یونیفرم مخصوص خود را دارد.

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا