;
پزشکیتازه ها

آدام راینر مردی که کوتوله به دنیا آمد اما ناگهان به یک غول بزرگ تبدیل شد!

آدام راینر: در آغاز قرن گذشته، بسیاری از مردم نام آدام رینر را شنیدند، زیرا او تمام جهان علم را دچار اشتباه کرده بود. واقعیت این است که آدام یک کوتوله متولد شد و نیمی از عمر خود رابه صورت یک کوتوله گذراند، اما ناگهان به یک غول بزرگ تبدیل شد. جزئیات این مورد عجیب و غریب پزشکی را در تازه های امروز مجله گفتنی بخوانید.

داستان زندگی آدام راینر:

در سال ۱۸۹۹، در شهر گراتس اتریش، پسری متولد شد، که آدام نامگذاری شد.از همان زمان تولد معلوم شد که یک کوتوله است، به رغم این واقعیت که والدین و برادران او متوسط ​​قد ۱۶۵-۱۷۵ سانتیمتر را داشتند.

پزشکان تنها زمانی که ۱۵ ساله بود به زندگی آدام علاقمند شدند. سپس جنگ جهانی اول آغاز شد و او واقعا می خواست در ارتش خدمت کند. اما درخواست او صریحا رد شد – مرد جوان خیلی ضعیف و کوتاه قد بود، قد او کمتر از ۱۲۳ سانتیمتر بود. او برای بار دوم در سال آینده سعی کرد به یک سرباز تبدیل شود، اما دوباره درخواست او رد شد.

تا سن ۱۸ سالگی، قد آدام رینر به ۱۳۸ سانتیمتر رسید. علیرغم کوتوله بودن، پزشکان متوجه شدند که پسر نسبت به قد خود دارای دست ها و پاهای بزرگ است. بنابراین، در این سن اندازه کفش آدام ۵۲ بود. برای مقایسه: شکیل اونیل، افسانه NBA، کفش هایی با ابعاد ۵۶.۵ دارد. و این با قد او که ۲۱۶ سانتی متر است همخوانی دارد.

۳ سال بعد، بدن آدام رینر به آرامی رشد کرد، بر خلاف پاها. در این زمان، آدام، با طبقه بندی پزشکی، همچنان یک کوتوله در نظر گرفته می شد (بزرگسالان بیشتر از ۱۴۷ سانتیمتر قد هستند). اما وقتی که آدام ۲۱ ساله بود، چیزی اتفاق افتاد که همه پزشکان جهان در مورد آن صحبت می کردند: بدن او شروع به رشد کرد و در ۱۰ سال از ۱۴۶ تا ۲۱۳ سانتی متر رشد کرد. علاوه بر این، آدام هنوز بلند تر می شد، اما در ۲۶ سالگی او شروع به انحنای ستون فقرات کرد، که هر ساله پیشرفت می کرد.

آدام راینر4
آدام راینر هر روز بلندتر می شد و در 26 سالگی انحنای ستون فقراتش شروع شد

آدام راینر ناراضی شروع به رژیم غذایی ،خوردن و ورزش کرد. علاوه بر این، چشم راست آدام کور شد و بینایی چشم چپ او بدتر شد. علاوه بر این، شنوایی مرد شروع به بدتر شدن کرد، و سپس گوش چپ او به طور کامل ناشنوا شد.

معاینه پزشکی نشان داد که آدام رینر توموری در غده هیپوفیز داشت. این باعث تولید بیش از حد از هورمون رشد می شد. پزشکان آکرومگالی را تشخیص دادند نشانه های معمول این بیماری عبارتند از: سینه ها و پاها بزرگ، پیشانی و فک، و همچنین دندان ها گسترده تر از معمول است. آدام راینر همه این علائم را داشت.

آدام راینر3
کولاژ عکس نشان می دهد که چگونه آکرومگالی بر ویژگی های صورت آدام راینر تاثیر می گذارد.

در سال ۱۹۳۰، زمانی که آدام ۳۱ ساله بود، دو پزشک تصمیم گرفتند بیماری او را بررسی کنند. در همان زمان، آنها می دانستند که شانس موفقیت بسیار کم است، با توجه به اینکه تومور برای بیش از ۱۰ سال رشد داشته است. چند ماه پس از عمل، Rainer دوباره اندازه گیری شد. معلوم شد که رشد او تغییر نکرده است، اما انحنای ستون فقرات حتی بیشتر شده است. این نشان می داد کهآدام راینر همچنان به رشد خود ادامه می دهد، اگرچه پروسه رشد خیلی کندتر بود. بنابراین عملیات به طور کلی موفق بود.

اما با وجود این، سلامت این غول پیکر همچنان رو به وخامت گذاشت. توسعه انحنای ستون فقرات او را برای بقیه زندگی محدود و به ماندن در رختخواب منتهی شد. در نهایت، او در یک خانه سالمندان نگهداری می شد.

آدام راینر2

آدام راینر در سال ۱۹۵۰ در سن ۵۱ سالگی فوت کرد. ارتفاع او به ۲۳۴ سانتیمتر رسید.

داستان زندگی آدام راینر بار دیگر ثابت می کند که بدن ما به سختی می تواند مکانیسم ایده آل نامیده شود. و یک بیماری مانند آکرومگالی ممکن است حتی در یک فرد کاملا سالم بصورت ناگهانی ظاهر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 17 =

دکمه بازگشت به بالا