;
فرهنگ و هنرهنرمندان

کاملترین معرفی چشم چران عمارت+ عکس های جذاب سیران و فرید

کاملترین معرفی چشم چران عمارت: سریال ترکی چشم چران عمارت (yalı çapkını) با شخصیت های فرید و سیران که با نام سریال فرید نیز شناخته می شود، از مجموعه های تلویزیونی جدید کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۲۲ آغاز شده و کماکان ادامه دارد. در ادامه این مطلب از فرهنگ و هنر مجله گفتنی با سریال فرید و سیران یا همان سریال ترکی چشم چران عمارت بیشتر آشنا خواهیم شد.

سیران و فرید

اطلاعات سریال ترکی چشم چران عمارت

 

ژانر: عاشقانه، درام

تعداد فصل ها: ۱

تعداد قسمت ها: ۲۲

شبکه اصلی: star tv

داستان سریال ترکی چشم چران عمارت

کاملترین معرفی چشم چران عمارت

سریال ترکی چشم چران عمارت ماجرای ازدواج اجباری دختر جوانی به نام سیران با پسر عیاش ثروتمندی به نام فرید را روایت می کند.

در سریال ترکی فرید، هالیس آقا، بزرگ خاندان کورهان، صاحب یک شرکت بزرگ جواهرسازی است که با دسترنج خود آن را تأسیس کرده است. او مردی مستبد است که دوست دارد همیشه خودش حرف آخر را در خانواده اش بزند. گرچه به دلیل مشکلات جسمانی کسب و کار خانوادگی شان را به پسرش اورهان می سپارد، اما کماکان تصمیمات مهمی اتخاذ می کند.

شخصیت اصلی سریال فرید است، فرزند اورهان و نوه ی هالیس آقا، پسری خوشگذران و هوسباز است. او فارغ التحصیل دانشگاهی در آمریکا است اما خانواده اش صرفاً برای سختی دادن به فرید و سر به راه کردنش او را برای تحصیل به کشور دیگری فرستاده بودند. او پس از بازگشت به استانبول به بی مسئولیتی و بی خیالی ادامه می دهد.

ببینید: زوج دو رگه سریال زخم کاری با عکس سلفی پربازدید+ بیوگرافی

فرید دقیقاً در نقطه ی مقابل برادرش فؤاد و پدرش اورهان است. او حرف شنوی ندارند و دوست دارد آنطور که دلش می خواهد زندگی کند. با این حال، وابستگی به حمایت مالی خانواده، جرأت شورش علیه آن ها را از او می گیرد.

هالیس آقا وقتی از رفتارهای فرید خسته می شود تصمیم می گیرد او را وادار به ازدواج با دختری اهل زادگاه خود، شهر غازیان تپه کند. او بزرگ ترین عروسش ایفاکات را مأمور می کند تا از آنجا دختری مناسب و درخور خانواده ی کورهان پیدا کند.

فرید خود با دختری ثروتمند به نام پلین در رابطه است که البته قلباً علاقه ای به او ندارد. با این حال، با تصمیم هالیس آقا، فرید چاره ای جز تن دادن به این ازدواج نمی بیند. او تصور می کند این ازدواج تنها روی کاغذ خواهد بود و می تواند باز هم به همان شیوه ی دلخواهش زندگی کند.

ببینید: عکس های زیبا و دیدنی از الهه حصاری بازیگر زخم کاری+بیوگرافی

ایفاکات برای پیدا کردن عروسی بی عیب و نقص برای خانواده کورهان راهی غازیان تپه می شود و در آنجا به دنبال همسری آینده نگر برای فرید می گردد. این موضوع با استقبال اهالی غازیان تپه رو به رو می شود، چرا که کورهان ها یکی از ثروتمندترین خانواده های استانبول هستند.

در سوی دیگر ماجرا، کاظم، پدر یکی از ثروتمندترین خانواده های غازیان تپه قرار دارد. او که ۲ دختر به نام های سونا و سیران دارد، دلش می خواهد آن ها با مردی ثروتمند ازدواج کنند. به همین دلیل دوست ندارد شانس وصلت با خانواده کورهان را از دست دهد.

فرید و افرا

ایفاکات بعد از دیدن سونا او را عروس مناسبی برای خانواده کورهان می بیند. پس از آن کورهان ها را از این موضوع باخبر می کند و از فرید و والدینش می خواهد برای خواستگاری از سونا به غازیان تپه بیایند.

 

فرید بعد از رسیدن به غازیان تپه تصمیم می گیرد چرخی در شهر بزند. او بر حسب تصادف به سیران برمی خورد، بی آنکه بداند او قرار است خواهر زنش شود. این مواجهه اما چندان خوب پیش نمی رود و سیران می گوید که دیگر هرگز حاضر به دیدن او نیست.

بعد از آن، خانواده ی کورهان برای خواستگاری از سونا به خانه ی کاظم می رود. با این حال، فرید می گوید که می خواهد به جای سونا، با سیران ازدواج کند. کاظم که تنها در فکر وصلت با کورهان ها است، بدون در نظر گرفتن خواست دخترانش و فکر کردن به تبعات تصمیم خود، با ازدواج فرید و سیران موافقت می کند.

سیران و سونا دو خواهر چشم چران عمارت

این اتفاق اما زندگی سونا و سیران را زیر و رو می کند. سونا دختر بزرگ خانواده است و اگر نتواند پیش از خواهر کوچک ترش ازدواج کند، حرف و حدیث مردم سنتی شهر عرصه را برایش تنگ خواهد کرد. از سویی دیگر، سیران که هنوز در دبیرستان درس می خواند، تمایلی به ازدواج ندارد و می خواهد تحصیلاتش را ادامه دهد.

سونا خواهر سیران در سریال
سونا خواهر سیران در سریال

از سویی دیگر، سیران با پسری از هم مدرسه ای هایش به نام یوسف در رابطه بود که قصد داشت به محض ازدواج سونا، به خواستگاری سیران رود. با این حال، وقتی سیران مجبور به ازدواج با فرید می شود، جرأت فرار با او را پیدا نمی کند. به همین دلیل یوسف از خود و خانواده کورهان خشمگین می شود و به فکر انتقام می افتد.

یوسف عشق سابق سیران

پلین، دختر ثروتمندی که فرید با او در رابطه است نیز در ابتدا ازدواج او را می پذیرد چون تصور می کند این موضوع تأثیری بر رابطه اش با فرید نخواهد گذاشت. با این حال، وقتی متوجه می شود فرید به سیران احساس پیدا کرده، همه ی تلاش خود را برای برهم زدن زندگی مشترک آن ها به کار می گیرد.

پلین عشق اول فرید در سریال چشم چران عمارت

داستان سریال چشم چران عمارت در فصل دوم که در حال پخش است؛ جذاب تر هم شده و با ورود کایا به زندگی سونا خواهر سیران و بازگشت دوباره پلین به ماجرا همه چیز را پیچیده تر کرده است. آیا شما می توانید فصل دوم را پیش بینی کنید؟

بازیگران نقش های اصلی سریال ترکی چشم چران عمارت

مرت رمضان دمیر

مرت رمضان دمیر

مرت رمضان دمیر متولد سال ۱۹۹۸ در استانبول است.

بازیگری را با شرکت در دوره های آموزشی آموخت.

اولین تجربه ی بازیگری او در ۱۰ سالگی با بازی در فیلم «خیابان های پشتی» (arka sokaklar) بود.

پس از چند تجربه ی کوتاه دیگر از سال ۲۰۱۹ فعالیت بازیگری خود را به صورت جدی با حضور در فیلم ها و سریال ها پی گرفت.

نخستین نقش اصلی خود را در سال ۲۰۲۰ با سریال «برهنه» (ciplak) تجربه کرد و در همان سال با حضور در سریال «معلم» (ogretmen) به شهرت رسید.

او همچنین در سال ۲۰۲۲ در فیلم ufo تقش آفرینی کرد که از تولیدات سرویس نتفلیکس بود.

افرا ساراچ اوغلو

افرا ساراچ اوغلو

افرا ساراچ اوغلو متولد سال ۱۹۹۷ در استانبول و فارغ التحصیل دانشگاه آنادولوی ترکیه است.

بازیگری را در سال ۲۰۱۵ زمانی که ۱۸ سال داشت با فیلم «زیباترین» (en guzeli) آغاز کرد.

پس از حضور در چند فیلم و سریال دیگر، نخستین نقش اصلی خود را با سریال «معلم» (ogretmen) تجربه کرد.

علاوه بر سریال های «چشم چران عمارت» و «معلم»، او و مرت رمضان دمیر در سریال «فضیلت خانم و دخترانش» (fazilet hanım ve kızları) نیز با یکدیگر همبازی بوده اند.

بریل پوزام

بریل پوزام

بریل پوزام متولد سال ۱۹۹۵ در استانبول و فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشگاه بیلکند ِ ترکیه است.

بازیگری را در سال ۲۰۱۷ با سریال avm sakini آغاز کرد.

از آن زمان در چندین سریال حضور داشته است، از جمله «عشق تجملاتی» (afili ask)، «عقرب» (akrep)، «مطنونین همیشگی» (olagan supheliler)، «داستان جزیره» (ada masali) و «بابا» (baba).

تارک امیر تکین

تارک در کنار مادرش
تارک در کنار مادرش

تارک امیر تکین ( Tarık Emir Tekin ) با نام مستعار تارو امیر تکین ( Taro Emir Tekin )، متولد ۲۵ خرداد ۱۳۷۶ در استانبول ترکیه، بازیگر معروف ترک است که با نقش کایا در سریال چشم چران عمارت ظاهر شده است.

تارک پسر شوال سام، بازیگر و خواننده معروف ترک و متین تکین، فوتبالیست سابق ترک است. این زوج در سال ۱۳۷۲ ازدواج کردند و در سال ۱۳۷۸ جدا شدند. تارک از ازدواج دوم پدرش، یک برادر ناتنی به نام روزگار دارد که در سال ۱۳۹۱ بدنیا آمده است.

بوچه بوسه کاهرامان

بوچه بوسه کاهرامان

بوچه بوسه کاهرامان متولد سال ۱۹۹۶ در ازمیر است.

بازیگری را از سال ۲۰۱۷ با حضور در فیلم «پسر بد» (kötü çocuk) آغاز کرد و از آن زمان در چند سریال نقش آفرینی کرده است، از جمله «سیب ممنوعه» (yasak elma) و «بلای جونم» (bas belasi).

اوموت گزر

اوموت گزر

اوموت گزر متولد سال ۲۰۰۱ در شهر چناق قلعه ی ترکیه و فارغ التحصیل رشته روابط بین الملل است. بازیگری را با شرکت در دوره های آموزشی آموخت و سریال «چشم چران عمارت» نخستین تجربه ی بازیگری اش بود.

برایتان جالب خواهد بود

مجری مطرح صدا و سیما: روزی 10 خواستگار داشتم! (فیلم)

حقایق زندگی مهران مدیری؛ 20امین مرد قدرتمند جهان!

واکنش پردیس احمدیه به افغانستانی بودنش: افغانستانی بودن که فحش نیست! + ویدیو

شغل پدر علی شادمان کرک و پر همه را ریخت+ حقایق جدید از زندگی شخصی

بازیگر نقش بهمن در سرزمین مادری بزرگ شده چقدر تغییر کرده + بیوگرافی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

دکمه بازگشت به بالا