;
فرهنگ و هنرسینما

معرفی 10 فیلم برتر از ژانر علمی تخیلی تا کمدی

معرفی فیلم:  با تمام شدن امتحانات در ماه خرداد و آغاز فصل تابستان اوقات بیشتری برای فراغت فراهم می شود. پیشنهاد فوق العاده ما در تعطیلات دیدن فیلم در کنار عزیزان و خانواده می باشد.این روزها می توانیم فیلم هایی در ژانرهای مختلف، از کمدی رمانتیک گرفته تا درام و هیجان انگیز ببینیم.

در ادامه می توانید به لیست بهترین فیلم هایی که می توان دید اشاره می کنیم. خبرخوش این که حال و هوای فیلم هایی که در ادامه می بینید فضایی سرد و زمستانی دارند بنابراین گرمای تابستان را بهتر تحمل خواهید کرد. با بخش فرهنگ و هنر وبسایت گفتنی همراه باشید.

 

حتما ببین: تام هنکس: بهترین فیلم های تام هنکس که باید دید

 

معرفی 10 فیلم برتر برای دیدن در تعطیلات تابستان

جالب ترین فیلمها: فیلم عاشقانه: بهترین و جدیدترین فیلم های رمانتیک 2022، کراش را از دست ندهید!

1.برف شکن (امتیاز IMDb: 6.9)

در فیلم علمی تخیلی برف شکن( Snowpiercer ) که در آن می توانید چشمگیرترین زمستان را ببینید، شاهد داستان بقیه بشریت پس از فاجعه هستیم. در این دیستوپیا، اکنون جهان پوشیده از برف است و مردم با قطار به دور دنیا سفر می کنند.

فضایی که در این فیلم توسط کارگردان کره‌ای بونگ جون هو ایجاد شده است، می‌تواند در روزهای سرد زمستان احساس سردی بیشتری به شما بدهد.

در این فیلم که عصر یخبندان بعدی جهان را به نمایش می گذارد، هم سرما را به استخوان خود حس می کنید و هم شاهد این هستید که تمایز طبقاتی بین فقیر و غنی حتی در چنین دوره فاجعه ای ادامه دارد.

مرتبط: 5 فیلم برتر برای طرفداران فیلم‌های فلسفی و معناگرا

2. معرفی فیلم _هتل بزرگ بوداپست (امتیاز IMDb: 8.1)

این یک واقعیت است که محیط های افسانه ای ایجاد شده در فیلم های وس ​​اندرسون تحسین را برمی انگیزد. اندرسون که با یک فیلم بصری خیره کننده دیگر به سراغ ما می آید، به اتفاقاتی می پردازد که در هتلی در زوبروکا در کوه های برفی در هتل بزرگ بوداپست رخ داده است.

وقایع در فیلم زمانی شروع می شود که یکی از مهمانان ساکن در این هتل که پذیرای ثروتمندان است به طور مرموزی در خانه اش مرده پیدا می شود.

اگر می خواهید در روزهای سرد زمستان خود را در سرزمینی کاملا متفاوت احساس کنید، این فیلم با نمایی از اروپای شرقی، رنگ های پاستلی و مناظر باشکوه طبیعت فقط برای شماست. موقعیت مکانی هتل یکی از عوامل افزایش جذابیت آن است.

حتی اگر در خانه باشید، با این هتل که بسیار دور در میان برف ها قرار دارد، به دنیای باشکوهی که اندرسون ساخته است کشیده می شوید.

مرتبط: 10 حقیقت درباره جیم کری که تا به حال نمی دانستید!

3. Love Actually (امتیاز IMDb: 7.6)

اگرچه Love Actully یکی از فیلم هایی است که در ابتدای سال تماشا می شود، اما برای تماشای این فیلم لازم نیست تا پایان سال منتظر بمانید. در فیلم شخصیت های زیادی وجود دارد و برخی از این شخصیت ها عاشق افراد مناسب و برخی عاشق افراد اشتباه می شوند.

در این فیلم که می‌توانید لندن را در برف تماشا کنید، می‌توانید افراد در هر سن و موقعیتی را تماشا کنید و خواهید دید که این افراد در یک نقطه عاشق همدیگر را ملاقات می‌کنند. اگر به دنبال داستان هایی هستید که در روزهای سرد زمستان دلتان را گرم کند، مطمئن باشید با این فیلم ایمانتان به عشق تجدید می شود.

4. معرفی فیلم _Groundhog Day (امتیاز IMDb: 8)

همه ما فیلم معروف بیل موری روز گراندهاگ را می شناسیم. اما وقتی صحبت از فیلم هایی با موضوع زمستانی به میان می آید، نمی توان از این فیلم که در شهری کوچک و زیبا در ماه فوریه می گذرد، اشاره ای نکرد.

وقتی مبارزات با گلوله برفی شخصیت ها، آدم برفی هایی که می سازند و حتی مجسمه های یخی فیلم را می بینید، نمی توانید بر میل خود برای بیرون رفتن و بازی گلوله های برفی کنترل کنید.

به طور خلاصه در مورد داستان فیلم، قهرمان داستان ما، فیل، هواشناس است و روزی احساس می کند که مقدر است همان روز را بارها و بارها زنده کند. آن روز همان روزی است که او به جشنواره روز گراندهاگ فرستاده شد و به شهری رفت که هرگز نمی خواست. از تماشای فیل که در همان روز در اینجا گیر کرده و در شهر برفی زندگی می کند بسیار لذت خواهید برد.

5. The Revenant (امتیاز IMDb: 8)

این فیلم که در قرن نوزدهم آمریکای شمالی می گذرد، اولین اسکار را برای لئوناردو دی کاپریو برای 10 بهترین فیلم زمستانی برای تماشای در هوای سرد به ارمغان آورد.

در این فیلم مردی را تماشا می کنیم که پس از از دست دادن پسرش به انتقام جویی می پردازد، در طول سفر شاهد حمله مرگبار خرس بوده و سعی می کند با مفید بودن در هوای سرد از خود در برابر سرما محافظت کند.

در این فیلم که در شرایط طبیعی بسیار سخت فیلمبرداری شده است، از چشم اندازهای رودخانه، کوه و جنگل شگفت زده خواهید شد. با احساس خود در فیلم در این روزهای سرد زمستانی، احساس می کنید که خودتان سختی های قهرمان داستان را تجربه کرده اید.

6.معرفی فیلم_فارگو (امتیاز IMDb: 8.1)

وقتی در مورد فیلم های زمستانی صحبت می کنیم، بد نیست از Fargo صرف نظر کنیم.

فیلم فارگو که سریالش هم بعد از آن کلید خورد دقیقا ۲۶ سال پیش در سال ۹۶ کلید خورد. در این فیلم که برف فراوانی را مشاهده خواهید کرد، شاهد کشف جنایات دیگری توسط رئیس پلیس باردار در حین بررسی قتلی هستید که در بزرگراه رخ داده است.

Fargo نامی ساخته شده برای فیلم شهری در داکوتای شمالی، ایالات متحده آمریکا است. در این فیلم که در فصل زمستان می گذرد، کمتر شاهد صحنه های برفی نخواهید بود. در حین تماشای فیلم، با توجه به نحوه انعکاس زمستان متوجه می شوید که سختی زمستان با عملکرد شخصیت ها مرتبط است.

7. این یک زندگی شگفت انگیز است (IMDb puanı: 8,6)

اگر بعد از Fargo خیلی بیشتر به عقب برگردیم، It’s a Wonderful Life، یک فیلم کلاسیک آمریکایی که در آن تم های کریسمس و زمستان در کنار هم قرار می گیرند، یک فیلم زمستانی عالی خواهد بود.

در فیلم، جورج بیلی، قهرمان داستان، به خانواده‌اش و شهری که در آن زندگی می‌کند علاقه دارد، اما زمانی که روزی به خاطر شغلش احساس درماندگی می‌کند، آرزو می‌کند کاش هرگز به دنیا نمی‌آمد. با این حال، این تمایل جورج یک اثر پروانه ای ایجاد می کند و باعث می شود زندگی بسیاری از افراد تحت تأثیر منفی قرار گیرد.

شما همچنین در صحنه‌هایی که جورج علیه زندگی‌اش شورش می‌کند، که در روزهای طوفانی زمستانی اتفاق می‌افتد، استیصالی را تجربه خواهید کرد. خواهید دید که لحظات ناامیدی که جورج هنگام درخواست زندگی قدیمی خود تجربه کرد، توسط محیط برفی بیشتر تأکید می شود. چه کسی می داند، شاید این روزهای برفی، مانند جورج، بتواند شروعی جدید به شما بدهد.

8. The Grey (امتیاز IMDb: 6.8)

اگر در محل زندگی شما سرد است، اما برف نمی بارد، ما به شما یک فیلم پیشنهادی داریم: The Grey.

این فیلم به شرایط سخت گروهی از کارگران حفاری نفت در آلاسکا می پردازد که در اثر سقوط هواپیمایشان سرگردان می شوند. تیم باید در کنار هم در برابر بیابان و شرایط سخت آب و هوایی بایستد.

با این فیلم شاهد خواهید بود که شخصیت های دور از جامعه ای که در آن زندگی می کنند چگونه به مرور زمان آنها را با توجه به شرایط شکل می دهند. در هنگام تماشای این فیلم نمی توانید احساس سرما کنید که در آن خواهید دید که زندگی چقدر می تواند بی رحمانه باشد و طبیعت چقدر می تواند مجازات کننده باشد.

9.معرفی فیلم

اورست (امتیاز IMDb: 7.1)

وقتی صحبت از فیلم‌های فیلم‌برداری شده در محیط‌های سرد و برفی می‌شود، نمی‌توان به فیلم‌هایی درباره کوه‌نوردی اشاره کرد.

این فیلم داستان کوهنوردی رابرت هال است که در سال 1996 به قله اورست صعود کرد و کوهنوردان آماتوری که همراه او بودند.

شما در این فیلم شاهد سختی هایی خواهید بود که کوهنوردان تجربه می کنند که باعث می شود در هنگام تماشای آن احساس قدردانی کنید که در خانه خود هستید.

اگرچه رابرت هال کوهنوردی است که معمولاً رویدادهای مهمی را در صعودهای خود تجربه نمی کند، اما متأسفانه در آخرین صعود خود با شکست مواجه خواهد شد. با تراکم مردم در کوه، فرار از مرگ ممکن نخواهد بود.

10.معرفی فیلم

من به پایان دادن به چیزها فکر می کنم (IMDb puanı: 6,6)

در نهایت، می‌توانیم I’m Thinking of Ending Things را برای کسانی که به دنبال یک فیلم هیجان‌انگیز با تم زمستانی هستند، توصیه کنیم.

در این فیلم که زمانی آغاز می شود که زوج جدیدی در میان طوفان زمستانی راهی خانه مزرعه مرد می شوند، زن رابطه خود را زیر سوال می برد. زن که به دلیل طوفان برف در کنار والدین مرد گیر افتاده است، شروع به زیر سوال بردن هر آنچه در مورد خود و جهان می داند، می کند.

محیط برفی انتخاب شده برای فیلم، باعث می شود تا ناراحتی فیلم بیشتر شود و شما را به لرزه درآورد. هنگام تماشای فیلم، می خواهید خود را در پتو بپیچید و برای گرم شدن و محافظت از خود چیزی گرم بنوشید.

لینک های مرتبط:

بهترین فیلم های ترسناک تاریخ که بیش از حد واقعی به نظر می رسند!

پشت پرده ترسناک نتفلیکس: اخراج 150 کارمند تنها در یک روز!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 18 =

دکمه بازگشت به بالا