;
سرگرمی

آزمون شناخت اشتباه تصویر خیابان: اگر تیزبین باشی، در یک نگاه اشکال تصویر را متوجه میشی!

آزمون شناخت اشتباه تصویر خیابان: مجله خبری گفتنی امروز نیز با یک سوال تصویری جالب همراه شماست. این سوال تصویری از جمله سوالا هایی است که برای یافتن پاسخ آن نیازی به بهره هوشی بالا و … ندارد. کمی تیزبینی و مقدار زیادی دقت و تمرکز می تواند به شما کمک کند تا اشتباه موجود در این تصویر گفتنی را شناسایی کنید.

یافتن اشتباهات و اشکالاتی که در این نوع از سوالات گنجانده می شود، به خوبی می تواند میزان تیزبینی ونکته سنجی شما را محک بزند. به همین دلیل این گونه تصاویر از سوی کاربران در شبکه های اجتماعی بسیار مورد توجه قرار می گیرد. آزمون شناخت اشتباه تصویر خیابان از جمله همین سوالات و معماهای تصویری است که در مدت کمی بیش از 1000 مرتبه در فیس بوک همرسانی شده است. با آزمون شناخت اشتباه تصویر خیابان و مجله گفتنی همراه باشید.

آزمون شناخت اشتباه تصویر خیابان

همه به دنبال راهی برای رهایی ذهن خود در هنگام افزایش استرس هستند. بنابراین، هزاران کاربر برای حل این مشکل معماها، پازل های تصویری و دیگر اقسام بازی های فکری را انتخاب می کنند. این بازی ها می توانند ما را سرگرم کنند و در عین حال به رشد مهارت های شناختی ما کمک فراوانی کنند.

با ذکر این موضوع، چالش تصویری یا آزمون شناخت اشتباه تصویر خیابان را با شما به اشتراک گذاشته ایم. حضور مشارکت کنندگان در این آزمون نشان داد که تنها 17 درصد از افراد توانستند در زمان مشخص شده به این ازمون پاسخ دهند. آیا شما آماده هستید؟

هدف اصلی معمای تصویری در این است که شما باید اشکال و اشتباه موجود در تصویر آزمون شناخت اشتباه تصویر خیابان را پیدا کنید.شما با خیابانی در یک شب مهتابی روبرو هستید. در تصویر دو ولگرد خیابانی و دختر بچه مدرسه ای دیده می شوند. احتمالا ولگردها تصمیم دارند از دخترک زورگویی کنند. این ها توضیحات تصویر است و شما باید با تیزبینی اشکال تصویر را پیدا کنید. با دقت به تصویر زیر نگاه کنید.
آزمون-شناخت-اشتباه-تصویر-خیابان-2

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ آزمون شناخت اشتباه تصویر خیابان

پاسخ را پیدا کردید؟ تبریک می گویم. مشخص است شما بسیار نکته سنج و دقیق هستید. البته دوستانی که به پاسخ نرسیدند هم بابد تبریک گفت. هدف تمرین ذهن شما بود. شما با انجام منظم چنین بازی هایی می توانید تیزبینی و نکته سنجی خود را افزایش دهید. به بالا برگشته و بیشتر جزئیات تصویر را مورد بررسی قرار دهید.

.

.

.

.

.

برای تیزهوشا: آزمون روز دانش آموز: یکی از بچه ها خرابکاری کرده؛ به نظرت کدوم؟

بله درست است. دخترک مدرسه ای هیچ سایه ای ندارد. اصلا احتمال دارد او انسان نباشد. به هر روی اشکال تصویر در سایه نداشتن دخترک در تصویر بود. بوضوح سایه ولگردان در تصویر دیده می شود.

آزمون-شناخت-اشتباه-تصویر-خیابان-1

امیدوارم از آزمون شناخت اشتباه تصویر خیابان استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش سرگرمی گفتنی مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند.

خیلی جالبه: آزمون شناسایی حقیقت: کدام مرد راست می گوید؟ آقای دکتر یا پدر نوزاد؟

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

بازی های فکری و ورزش مغز

ورزش و ورزش منظم که نقش مهمی در کنترل بیماری هایی مانند قلبی عروقی، دیابت و فشار خون دارد، تأثیرات مثبتی بر مغز نیز دارد. ورزش با افزایش ترشح هورمون اندورفین که به هورمون شادی معروف است، عملکرد سازنده تری در روابط انسانی ایجاد می کند و در عین حال زمینه را برای بالا بردن آستانه شادی فراهم می کند. ورزش منظم باید بخشی از زندگی باشد تا از بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون جلوگیری شود. نباید فراموش کرد که یک فعالیت ذهنی با مهارت کامل، اساس یک فعالیت ورزشی است که به درستی انجام شده است.

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

تأثیر بازی های فکری بر مغز

کار بر روی یک پازل ارتباطات بین سلول های مغز را تقویت می کند، سرعت ذهن را بهبود می بخشد و روشی موثر برای بهبود حافظه کوتاه مدت است. پازل ها تولید دوپامین را افزایش می دهند، ماده ای شیمیایی که خلق و خو، حافظه و تمرکز را تنظیم می کند. وقتی معما را حل می کنیم، دوپامین با موفقیت آزاد می شود.

معمای تصویری چیست؟

معمای تصویری یک سرگرمی عالی برای کاربرانی است که وقت آزاد دارند و می‌خواهند از آن بهترین استفاده را ببرند. این چالش شامل یافتن یک شخص، حیوان، شی یا عدد در یک تصویر است. برخی محدودیت زمانی دارند و برخی نه. آنها همچنین به عنوان چالش ها، تست های تصویری، پازل های تصویری یا منطقی شناخته می شوند.

بازی های فکری،هوش هیجانی را در ما پرورش می‌دهد

از دیگر مزایای بازی فکری پرورش هوش هیجانی و تقویت آن می باشد. هوش هیجانی به مجموعه‌ای از مهارت‌ها و صلاحیت‌های اجتماعی می‌گویند که بر توانایی‌های ما برای درک و تشخیص و مدریت هیجان، حل مسائل تاثیر می‌گذارد و کمک می‌کند تا بتوانیم با چالش‌ها، نیازها و فشارهای زندگی سازگار شویم.

به این هوش EQ می‌گویند.  که با ضریب هوشی یا همان IQ فرق میکند. همه فکر می‌کنند که ضریب هوشی از اهمیت بیشتری برخوردار است و همان است که تایین می‌کند چه کسی در زندگی موفق باشد و چه کسی نباشد! اما تحقیقات چیز دیگری نشان می‌دهد! هوش هیجانی در میزان موفقیت ما تاثیر بیشتری دارد.

آیا دوست دارید در چالش تصویری دیگری شرکت کنید؟

این چالش ویروسی افراد بی‌شماری را سرگرم کرده است، اما وقتی به شما می‌گوییم این تنها چالش نیست، باور کنید. اگر می‌خواهید در چالش دیگری شرکت کنید، به شما اطلاع می‌دهیم که در مجله گفتنی تعداد زیادی را منتشر کرده‌ایم. همه آنها یک هدف دارند: سرگرم کردن شما.

شاید برایتان جالب باشد

پیشنهادی: داستان ضرب المثل حرف مفت نزن؛ حکایتی از زمان قاجار

اگر ضریب هوشی بالایی دارید، عدد گم شده را در این معمای هوش ریاضی دو مثلث در 10 ثانیه بیابید

تست قدرت بینایی با استتار پلنگ: اگر قدرت دیدت عالی باشه،پلنگ مخفی را در تصویر پیدا می کنی!

اگر فکر می کنی خیلی باهوشی، 1 دونه چوب کبریت را حرکت بده و یک مربع بساز!

تست شخصیت شناسی براساس تعداد اسب:بگو تو تصویر چند تا اسب دیدی تا بگم چقدر آدم منطقی هستی!؟

اگر ضریب هوشی بالایی دارید، عدد گم شده را در این معمای ریاضی در 15 ثانیه بیابید.

اگه A را در میان اعداد 4 پیدا کنید،قدرت تمرکزتان 20 هست!

نوشته های مشابه

8 دیدگاه

  1. تقصیر هم ندارید ، مگر توهمات خودتون رو به کار بگیرید
    پیشنهاد میکنم جواب این باشه که دختر بچه خواب می‌بیند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 1 =

دکمه بازگشت به بالا