;
سرگرمی

داستان ملا و کفش مجانی؛ وقتی مرغ همسایه غازه!

داستان ملا و کفش مجانی: ملانصرالدین برای خرید پاپوش نو راهی شهر شد در راسته ی کفش فروشان انواع مختلفی از کفش ها وجود داشت که او می توانست هر کدام را که می خواهد انتخاب کند فروشنده حتی چند جفت هم از انبار آورد تا ملا آزادی بیشتری برای تهیه کفش دلخواهش داشته باشد

ملا یکی یکی کفش ها را امتحان کرد، اما هیچ کدام را باب میلش نیافت هر کدام را که می پوشید ایرادی بر آن وارد می کرد بیش از ده جفت کفش دور و بر ملا چیده شده بود و فرشنده با صبر و حوصله ی هر چه تمام به کار خود ادامه می داد

ملا دیگر داشت از خریدن کفش ناامید می شد که ناگهان متوجه یک جفت کفش زیبا شد آنها را پوشید، دید کفش ها درست اندازه ی پایش هستند چند قدمی در مغازه راه رفت و احساس رضایت کرد بالاخره تصمیم خود را گرفت می دانست که باید این کفش ها را بخرد.

از فروشنده پرسید : قیمت این یک جفت کفش چقدر است؟ فروشنده جواب داد: این کفش ها، قیمتی ندارند.

ملا گفت: چه طور چنین چیزی ممکن است، مرا مسخره می کنی؟ فروشنده گفت: ابدا، این کفش ها واقعا قیمتی ندارند، چون کفش های خودت است که هنگام وارد شدن به مغازه به پا داشتی!!!

حتمن ببینید: بازسازی چهره واقعی شاعران ایرانی(حافظ و بقیه بزرگواران)+ تصاویر

ریشه داستان مرغ همسایه غازه!

مرغ همسایه غازه

در روستاها و دهات های ایران مرغ بسیار بیشتر از غاز است . برای همین گوشت غاز و کباب غاز غذایی مطبوع تر از گوشت مرغ و کباب مرغ محسوب می شد.از آن جایی که کم پیش می آمد که کسی گوشت غاز بخورد این خوراک برای خیلی ها آرزو بود.

یک روز مردی در خانه نشسته بود و همسایه برایش غذا آورد، او غذا را که خورد بسیار خوشش آمد و به همسرش گفت که این نمی تواند مرغ باشد حتما غاز است.

جالبه: یکی از این خانما یک عکاس که دنبال سوژه های خاصه،میتونی بگی کدومشونه؟

زن از زن همسایه پرسید، گفت نه همان مرغ بود و با همان دستور معمول پخته شده است …مرد وقتی این را شنید گفت: همسایه حتی مرغ هایش هم مثل غاز می ماند.

این ضرب المثل زمانی به کار می رود که بخواهند بگویند که آدم ها به دارایی و توانایی های خود قناعت نمی کنند و همواره چیزی که دیگران دارند برایشان بهتر جلوه می کند.

این داستان زندگی اکثر ما انسان هاست همیشه نگاه مان به دنیای بیرون است ایده آل ها و زیبایی ها را در دنیای بیرون جست و جو می کنیم خوشبختی و آرامش را از دیگران می خواهیم فکر می کنیم مرغ همسایه غاز است خود کم بینی و اغلب خود نابینی باعث می شود که انسان خویشتن را به حساب نیاورد و هیچ شأنی برای خودش قائل نباشد.

برایتان جالب خواهد بود

داستان حکیم و دختری که کسی دست به باسنش نمی زد!

داستان ضرب المثل روزی که ماست تهرانی ها کیسه شد!

اگه ماهی خندان رو توی تصویر ببینی چشمات عقابیه!

پیری بازیکنان فوتبال؛ کدوم یکی باحال تر شده؟+ عکس های دیدنی

خانوم نرمال در تصویر کدومه؟ اگه بگی درود بر تو!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

دکمه بازگشت به بالا