;
سرگرمی

ایمن ترین فرد در تصویر زیر کیست؟

سوال هوش ایمنی: ایمن ترین فرد در تصویر زیر کیست؟ برای پاسخ به این سوال سعی کنید از روال عادی ذهنی و فکری فاصله بگیرید و خلاق باشید. سوال این است که از میان همه افرادی که در تصویر حضور دارند کدام بیش تر ایمن است؟

سوال هوش ایمنی: ایمن ترین فرد در تصویر زیر کیست؟

تست چالشی: آزمون بینایی هوش دیداری: تنها 1 درصد می توانند خرگوش گمشده پسر گریان را در عرض 10 ثانیه تشخیص دهند!

سوال هوش ایمنی

.

.

ببینید: تست هوش آدم ربا کیست؟

.

این را هم ببینید: سوال هوش معلم مرده کدومشونه؟ کدوم معلم روحش پرسه می زنه؟!

.

.

.

پاسخ سوال هوش ایمنی

در سوال به وضوح گفته شده که به همه افراد موجود در تصویر خیره شوید. همان طور که مشاهده می کنید شخصی که در ماشین است بیش تر از همه ایمن است.

پاسخ سوال هوش ایمنی

مجله گفتنی هر روز در بخش سرگرمی تست های مختلفی را به اشتراک می گذارد:

همچنین برای دیدن و خواندن جذاب ترین مطالب حتما از بخش عجایب و هنر بازدید کنید!

چرا معماها را باید دنبال کرد؟

معمای تصویری یک جایگزین سرگرمی عالی برای کاربرانی است که وقت آزاد دارند و می‌خواهند از آن حداکثر استفاده را ببرند. این شامل یافتن یک شخص، حیوان، شی یا عدد در یک تصویر است. برخی محدودیت زمانی دارند و برخی نه. آنها همچنین به عنوان چالش ها، تست های بصری، پازل های ویروسی یا منطقی شناخته می شوند. البته همه آنها به یک اندازه خنده دار هستند.

معمای خون آشام مهمانی کیست؟ پاسخ به آن زبل بودن می خواهد!

این معماها از چه زمانی محبوب شدند؟

معماهای تصویری به منظور سرگرم کردن مردم ایجاد شده است. آنها به دلیل همه گیری COVID-19 در شبکه های اجتماعی محبوبیت یافتند، زیرا بسیاری از کاربران به اشتیاق برای جلوگیری از سرایت در خانه های مربوطه خود ماندند. آنجا بود که آنها بازی های فکری را به عنوان جایگزین های سرگرمی می دیدند. امروزه این چالش ها همه جا هستند. مانند تست بالا که کاربران را گیج کرده و افراد بسیاری در حل آن شکست خوردند.

تست های هوش تصویری شامل چه چیزهایی می شوند؟

بر خلاف بسیاری از مسائل ریاضی و سایر مسائل، هنگام حل مسائل منطقی، کلید یافتن ویژگی های کمی یک شی نیست، بلکه تعیین و تجزیه و تحلیل روابط بین تمام اشیاء مسئله است.

البته اکثر ما حداقل یک بار تست های سطح منطق را پشت سر گذاشته ایم. اکثر آنها شامل برخی قیاس یا سؤالات دام هستند. درست مانند تفکر توسعه ای خارج از چارچوب، حل تنها انواع خاصی از مسائل منطقی.

 

انواع تست های هوش تصویری مشابه و حتی جالب تر از سوال هوش ایمنی در مجله گفتنی وجود دارد که می توانید با آن ها لحظات خوشی برای خود و دیگران بسازید.

تاثیر بازی های فکری معمایی و حل مسئله

برخی بازی‌ها حالت معمایی و حل مسئله دارند و با هوش افراد در ارتباط هستند. از جملة این بازی ها می‌توان به انواع جدول‌ها مانند سودوکو، کلمات متقاطع و …، پیدا کردن مسیر در میان خطوط پیچیده، یافتن تفاوت‌ها در تصاویر و مانند آن‌ها اشاره کرد. درگیر شدن و به چالش کشیدن ذهن در این نوع بازی های فکری به مراتب بیشتر است. این بازی‌ها یا تست‌های هوش معمولا انفرادی هستند و برد در آن تنها زمانی حاصل می‌شود که فرد به پاسخ صحیح برسد. تاثیر نمونه های این بازی بر عملکرد مغز شامل این موارد است:

1.افزایش سرعت یادگیری و توانایی حل مسئله:

این نوع بازی‌ها سرشار از دستاورد برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان هستند. از مهم‌ترین مهارت‌هایی که طی این بازی‌ها می‌آموزیم، توان تفکیک موضوعات، تقسیم مسئله به اجزای کوچک‌تر و تجزیه و تحلیل است.

2.افزایش ضریب هوشی:

ضریب هوشی یا همان آی‌کیو شاخصی ثابت نیست. یعنی می‌توان آن را افزایش داد. پژوهش‌هایی که در رابطه با تاثیر بازی های فکری بر مغز گرفته نشان می‌دهد این دسته از بازی‌ها می‌توانند ضریب هوشی را افزایش دهند.

3.تقویت قوه استدلال:

حل مسئله و تست‌های هوش نیازمند استفاده از نیروی منطق و استدلال است. با این بازی‌ها می‌توانید قوه استدلال و منطق خود را تقویت کنید. این بازی‌ها همچنین بر افزایش تمرکز تاثیر فراوان دارند.

فواید بلند مدت تست هوش تصویری و معما چیست؟

بعضی از انواع بازی فکری هم با حل کردن معماها و پاسخ دادن به تست هوش همراه هستند. در بازی‌های معمایی و توأم با تست هوش، مغز و ذهن بیشتر استفاده می‌شود. در این نوع بازی‌ها برای پیروزی نیاز به فکر کردن وجود دارد. دیگر خبری از شانس و اقبال نیست. بلکه فرد باید تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا به پاسخ صحیح دست پیدا کند.

تمرین ایجاد ارتباطات مؤثر

بازی‌های معمایی و تست هوش‌ها معمولا به صورت گروهی انجام می‌شوند. همین موضوع می‌تواند به تقویت مهارت‌های افراد در بهبود بخشیدن به ارتباطات اجتماعی‌شان کمک کند. زمانی که شما با هم‌گروهی‌های خود در تعامل و ارتباط قرار می‌گیرید، در واقع، در حال تمرین کردن هم‌فکری، ارتباط مؤثر برقرار کردن با دیگران و سازگاری با جمع هم هستید.

یادگیری و تمرین تفکر حل مسأله

بازی فکری در قالب معما و تست هوش، دستاوردهای فراوانی برای‌تان به همراه خواهد داشت. تقویت قدرت تصمیم گیری، افزایش میزان صبر و حوصله و توانایی سازماندهی و منظم کردن افکار از جمله رهاوردهای بازی‌های فکری به این سبک است. بازی‌های معمایی به شما یاد می‌دهند که چطور یک مسأله را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید تا قابلیت بررسی ابعاد مختلف آن میسر شود. تقویت تفکر انتقادی هم از مزیت‌های درخشان بازی‌های معمایی است. از این نترسید که شاید از عهده این بازی‌ها برنیایید. خجالت را کنار بگذارید و روی توانایی‌های سلول‌های خاکستری‌تان بیشتر حساب کنید.

افزایش ضریب هوشی

تحقیقات نشان داده است که حل کردن معماها و بازی‌های فکری که با هوش سر و کار دارند باعث افزایش بهره یا ضریب هوشی (IQ) می‌شود. علت این است که معماها، شما را به سمت تفکر و استدلال هدایت می‌کنند. برای حل مسائلی که در این نوع از بازی‌ها مطرح می‌شود، نیاز به استفاده از معلومات عمومی در کنار بهره‌مندی از حافظه، منطق و توانایی حل مسأله وجود دارد. در نتیجه مغز ورزیده‌تر و کارکشته‌تر می‌شود.

تقویت قوه تحلیل و استدلال

وقتی به حل معما و تست هوش می‌پردازید باید از منطق خود استفاده کرده و موضوع را برای خود استدلال کنید. در نتیجه تمرکزتان افزایش پیدا می‌کند و لازم است با روش‌های تحلیلی و منطقی مختلف به نتیجه برسید. در این صورت، ذهنی فعال‌تر خواهید داشت که یاد می‌گیرد برای حل مسائل خود از تفکر استراتژیک استفاده کند.

لینک های مرتبط:

این تست رو هم از دست نده: بعیده این سوال هوش هولناک و حل کنی مگر اینکه نترس باشی!

تست چالش برانگیز: تست قدرت بینایی: قابل توجه تیزبین‌ها اگر حرفه ای هستید زنگوله را پیدا کنید!

3 اشتباه ساخت و ساز را پیدا کنید، فقط 4٪ آن ها را پیدا کرده اند!

معمای تصویری چهره در جنگل را پیدا کنید! 8 ثانیه وقت دارید

سوال هوش جنایتکار: چه کسی جنایتکار است؟ 10 ثانیه فرصت دارید

تست بینایی آبنبات: 80 درصد کاربران آبنبات متفاوت را دیر پیدا کردند، شما چطور؟

رقص ناگهانی زنان فرانسه و مردن بر اثر رقص زیاد:اختلال نادر و وحشتناک در سال 1518 م!

نوشته های مشابه

12 دیدگاه

  1. خیلی آسون بود من توی اولین نگاه فهمیدم که جواب معما راننده ماشین ایمن ترهست

  2. وقتی راننده ترمز بگیره اونم سرش بخوره به شیشه و بزنه به نفر جلویی دیگه ایمن نیس:/

    1. بله ؛)) در تست هم اشاره شده که خلاق باشین و از میان همه افرادی که در تصویر حضور دارند بگین کدام بیش تر ایمن هس

  3. بابا اشتباه میگین اون مَرده جای درخت هست بهش دقت کنید که پاهاش اصلا در راستای درخت نیست یعنی نمیخوره بهش

    1. احسنت پاسخ تون خیلی جالب و درست بود. ممنون که با دوستان در میان گذاشتین

    1. سلام، بله نکته انحرافی معما هم همین بود که در طرح مسئله گفته بود “از میان همه افرادی که در تصویر حضور دارند” ایمن ترین فرد رو پیدا کنید. فقط افراد دقیق و خلاق نکته معما رو متوجه شدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

دکمه بازگشت به بالا