;
سرگرمی

شخصیت شناسی آهنگ؛ غمگین گوش میدی یا شاد؟ نتیجه جالبه!

شخصیت شناسی آهنگ: سلیقه شما در خصوص انتخاب آهنگ چه چیزی را درباره شما بیان می ­کند؟ موسیقی، نقش مهمی را در زندگی افراد سراسر جهان ایفا می ­کند و به ­همین دلیل است که بسیاری در شگفتند که چگونه فاکتورهای فردی ممکن است بر ترجیح انتخاب آهنگ تاثیر بگذارد. آیا محتوای پلی لیست آهنگ­هایتان چیزی درباره شما می گوید؟ مردم برای بهتر شدن حالشان، برای با انگیزه ورزش کردن یا برای الهام گرفتن به موسیقی گوش می ­دهند. چه مقدار از این انتخاب ­ها متاثر از ویژگی ­های شخصیتی یک فرد است؟

شخصیت شناسی آهنگ با سبک موسیقی:

در یک مطالعه گسترده، انجام شده توسط محققان در دانشگاه هریوت وات، 36000 نفر شرکت ­کننده از سرتاسر جهان مورد مطالعه قرار گرفتند. از شرکت ­کنندگان خواسته شد تا علاوه بر ارائه اطلاعات درباره ویژگی­ های شخصیتی­ شان، بیش از 104 سبک موسیقی مختلف را مورد ارزیابی قرار دهند.

حتمن ببینید: کدوم چهره حالت یه دروغگو رو نشون میده؟ آیا زبان بدن می فهمی؟

طبق گفته پژوهش­ گر، آدریان نورث، دلیل این­ که گاهی اوقات افراد نسبت به سلیقه خود در آهنگ حالتی دفاعی می­ گیرند ممکن است مربوط به میزان ارتباط آن با شخصیت و نگرش­ ها باشد. نورث همچنین می ­گوید مردم خود را از طریق موسیقی معرفی می ­کنند و آن را به­ منظور ابزاری برای ارتباط با دیگران مورد استفاده قرار می ­دهند. تحقیقات او اشاره به ارتباطی دارد که مردم اغلب بین کسی که به ­عنوان یک فرد هستند و سلیقه موسیقایی­ شان برقرار می­ کنند.

در ادامه برخی از خصوصیات شخصیتی مطالعه شده مربوط به سبک­ های خاص موسیقی آمده است:

موسیقی پاپ:

طرفداران 40 موسیقی پاپ برتر نشان­ دادند که متمایل به برون ­گرایی، صداقت و متعارف بودن، هستند درحالی که عاشقان موسیقی پاپ سخت ­کوش هستند و خودباوری بالایی دارند. محققان می­ گویند این افراد خلاقیت کمی دارند و مضطرب می باشند.

موسیقی رپ و هیپ هاپ:

برخلاف تصور قالبی که عاشقان موسیقی رپ بیشتر عصبی و خشن هستند، محققان دریافتند که همچین رابطه ­ای وجود ندارد. طرفداران موسیقی رپ خودباوری بالایی دارند و معمولا افرادی صمیمی هستند.

جالبه: یکی از این خانما یک عکاس که دنبال سوژه های خاصه،میتونی بگی کدومشونه؟

موسیقی کانتری:

طرفداران موسیقی کانتری معمولا سخت­ کوش، متعارف و صمیمی هستند. درحالی که آهنگ کانتری بسیار غمناک است، افرادی که به این ژانر موسیقی گرایش پیدا می ­کنند از نظرعاطفی بسیار پایدار هستند. همچنین آن ­ها تمایل به محافظه ­کارتر بودن دارند و در ویژگی گشودگی نسبت به تجربه رتبه پایینی دارند.

موسیقی هوی متال/ راک:

علی ­رقم تصویر خشنی که گاهی اوقات موسیقی راک یا هوی متال نشان می ­دهند، محققان دریافتند که طرفداران این سبک از موسیقی معمولا ساکت و آرام هستند. آن ها تمایل به خلاقیت دارند اما گاها درون­ گرا هستند و ممکن است از خودباوری و اعتماد به نفس پایین رنج ببرند.

موسیقی ایندی:

طرفداران ژانر ایندی معمولا درون­ گرا، روشن ­فکر و خلاق هستند. طبق تحقیقات، آن­ ها سخت­کوش و آرام نیستند. از دیگر خصیصه­ های شخصیتی مشترک آن ­ها می ­توان به خودباوری پایین، اظطراب و بی­ارادگی اشاره کرد.

موسیقی ریتم دار:

به گفته پژوهش ­گران کسانی که موسیقی رقص را ترجیح می ­دهند معمولا صمیمی و مدعی هستند. در ویژگی گشودگی نسبت به تجربه که یکی از پنج ویژگی شخصیتی اصلی هست، رتبه بالایی دارند. افرادی که موسیقی­ های تند الکترونیکی را می­ پسندند اغلب آرام نیستند.

موسیقی کلاسیک:

عاشقان موسیقی کلاسیک معمولا درون­ گراتر هستند و با خودشان و دنیای اطرافشان احساس راحتی می ­کنند. خلاق هستند و از خودباوری خوبی برخوردارند.

آهنگ های شاد:

افرادی که آهنگ های شاد گوش می دهند اغلب دارای روحیه شاد و سرحال هستند و از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند و در زندگی به دنبال هیجان هستند و با شنیدن این نوع آهنگ ها می خواهند به هیجان برسند.

آهنگ های لایت و آرام:

اکثر کسانی که آهنگ های آرام گوش می دهند، بسیار آرام و باوقار هستند. گوش دادن به این آهنگ ها کمک می کند استرس از شما دور شود و آرام شوید. همچنین اگر کودکتان ناآرام است، توصیه می شود که در موقع خواب برای کودکان خود آهنگ های آرام بگذارید. اکثر انسان ها از این نوع سبک خوششان می آید. حتی این آهنگ ها بر روی حیوانات و گیاهان نیز اثر مثبت می گذارد.

آهنگ های غم انگیز:

افرادی که موسیقی غم انگیز گوش می دهند اغلب کسانی هستند که در زندگی مشکلات زیادی دارند و یا شکست روحی خورده اند و این آهنگ ها برای آنها به صورتی است که تمام ناگفته های دلشان را بازگو می کند. گوش دادن مکرر به این سبک آهنگ ها باعث افسردگی و نوعی خود درگیری روحی شده و فرد را گوشه گیرمی کند.

موسیقی جاز، بلوز و سول :

افرادی که این نوع از موسیقی ­ها را دوست دارند برون ­گراتر هستند و خودباوری بالایی دارند. همچنین آن ­ها خلاق، باهوش و با آرامش هستند.

برایتان جالب خواهد بود

آیا می توانید ارزش هر شکل را پیدا کرده و معادله ریاضی را در 12 ثانیه حل نمایید؟

شخصیت شناسی شکل ناخن؛ به دستات نگاه کن تو کدومی؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا