;
سرگرمی

سربازان استرالیایی که پس از حمله کروکودیل ها از وزارت دفاع شکایت کردند.

شکایت سربازان استرالیایی بخاطر حمله کروکودیل: در یک نبرد حقوقی سخت، دو سرباز که با حمله یک تمساح عظیم الجثه مواجه شدند، اکنون از وزارت دفاع استرالیا شکایت کرده اند.

این حادثه در سال 2021 زمانی رخ داد که این دو سرباز استرالیایی هنگام شنا در ایالت کوئینزلند قربانی حمله وحشیانه یک تمساح 2/5 متری شدند. این هفته، یک شکایت جامع 7000 صفحه ای بایگانی شد که این وزارتخانه را به نقض قوانین بهداشت و ایمنی محل کار فدرال متهم کرد.

این دو نفر که یک سرباز 20 و سرجوخه 30 ساله بودند در نزدیکی شبه جزیره کیپ یورک برای شنا وارد آب شدند که سرباز جوان در دام آرواره های کروکودیل گرفتار شدند و سرجوخه مجبور شد سریع عمل کند و سرباز را از چنگال کروکودیل نجات دهد. با این حال، در یک چرخش غیرمنتظره، خزنده عظیم الجثه تهاجم خود را به سمت سرجوخه هدایت کرد.

شاید براتون جالب باشه: مسافری که در پرواز خود در لیوان قهوه اش خرد شیشه پیدا کرد

شکایت سربازان استرالیایی بخاطر حمله کروکودیل 1

وزارت دفاع اکنون با اتهاماتی مبنی بر عدم انجام تعهدات خود تحت قانون ایمنی و بهداشت کار استرالیا در سال 2011 مواجه است. این پرونده تاکید می کند که وزارت دفاع از آموزش و اطلاع رسانی به سربازان در مورد خطرات مربوط به شنا در آب های کروکودیل نشین غفلت کرده است. علاوه بر این، ادعا می‌شود که این بخش در انجام یک ارزیابی خطر مناسب یا ارائه یک گزارش ایمنی در مورد احتمال حملات کروکودیل شکست خورده است.

کیتی گودوین، یک صاحب کسب و کار محلی که برای کمک به سربازان مجروح شتافت، این وقایع را در آن زمان به ABC استرالیا بازگو کرد و گفت: «یکی از بچه ها همکارش را نجات داد، همکار وی در آرواره های کروکودیل بود. آنها توانستند فک ها را باز کنند. سپس کروک روی او پرید، دستش را گرفت و حدود چهار بار او را غلت داد.» سرجوخه موفق شد با چاقویی که روی کمربند خود داشت به چشم کروکودیل بزند.

گودوین تاکید کرد: “اگر او آن سلاح را نداشت، احتمالاً هر دو مرد مرده بودند.” او همچنین قایق را آغشته به خون توصیف کرد که حمل و نقل مردان به شدت مجروح را دشوار می کند.

پیشنهاد می شود: داستان کوتاه زنی که عاشق دعوا با شوهرش بود!

شکایت سربازان استرالیایی بخاطر حمله کروکودیل 2

استرالیا خانه تمساح‌های آب شیرین و شور است و کروکودیل‌های آب شیرین عموماً برای انسان خطرناک‌تر تلقی می‌شوند و عمدتاً در دریاچه‌های داخلی و باتلاق ها یافت می‌شوند. از سوی دیگر، کروکودیل‌های آب شور در آب‌های شور و مصب رودخانه در سراسر کوئینزلند شمالی، قلمرو شمالی، استرالیای غربی و بخش‌هایی از جنوب و جنوب شرقی آسیا زندگی می‌کنند.

تخمین زده می شود استرالیا تا 200000 کروکودیل را در خود جای دهد که طول این خزندگان به بیش از 6 متر و وزن یک تُن می رسد که آنها را به بزرگترین خزندگان روی زمین تبدیل می کند.
حملات کروکودیل می تواند مرگبار باشد و مسئول تقریباً 1000 مرگ و میر انسان در سراسر جهان در هر سال هستند. با این حال، حملات مرگبار کروکودیل در استرالیا نادر است و از سال 2018 تنها سه مورد مرگ ثبت شده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط دولت استرالیا در سال 2017، از سال 1985 به طور متوسط ​​هر سال یک حمله کروکودیل ثبت شده است.

هر دو سرباز به دلیل شدت جراحات که شامل گزش و زخم پنجه بود، به سرعت از طریق آمبولانس هوایی به بیمارستان کایرنز منتقل شدند.
Comcare، مقام ملی مسئول بهداشت و ایمنی کار و غرامت کارگران، در بیانیه اخیر گفت: “هر دو سرباز صدمات قابل توجهی از جمله جراحات گاز گرفتگی و پنجه متحمل شدند و در بیمارستان Cairns تحت درمان قرار گرفتند.”

شکایت سربازان استرالیایی بخاطر حمله کروکودیل

به گزارش آسوشیتدپرس استرالیا، یکی از سربازان دچار شکستگی استخوان ها و جراحات بالای بدن شده است، در حالی که دست دیگرش پاره شده است.

این پرونده روز جمعه در دادگاه مجریس بریزبن مطرح شد اما با توافق دوجانبه تا دسامبر به تعویق افتاد. حداکثر جریمه برای این اتهام جریمه 1.5 میلیون دلار استرالیا معادل 968000 دلار است.

مطالب جالب پیشنهادی:

از دست ندهید: هوش تصویری ترافیک؛ کدوم ماشین باید حرکت کنه تا قفل ترافیک باز بشه؟

اگر باهوش هستی ببین: اگه مخ داری مسیر درست رسیدن به پشت بام رو پیدا کن! یادت باشه راحت نیست!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا