;
سرگرمی

رنگ مورد علاقه شما چیست؟ هر آنچه رنگ ها درباره‌ی شخصیت شما می گویند…

رنگ هایی که به صورت روزانه انتخاب می کنید می توانند اطلاعات را به دنیا ترجمه کنند. به عنوان مثال، اگر دوست دارید لباس قرمز بپوشید، می توانید با یک فرد مسلط همراه باشید. اما رنگ های بیشتری وجود دارد و می تواند رفتار و روحیه شما را تحت تاثیر قرار دهد و به طرق مختلف روی دیگران تاثیر بگذارد .

ما در بخش سرگرمی مجله گفتنی همچنین متوجه شدیم که رنگ‌هایی که انتخاب می‌کنیم بر شخصیت ما تأثیر می‌گذارند و می‌خواهیم آنچه محققان در این مورد می‌گویند به اشتراک بگذاریم.

این تست رو هم ببین عالیه: این مرد خوش شانس چجوری در رفته و زنده مونده؟

روانشناسی رنگ ها

رنگ سبز

ما سبز را با پول و سبزیجات مرتبط می‌دانیم، اما محققان می‌گویند که شخصیت‌های سبز تیپ‌هایی هستند که در فضای باز هستند و میل به امنیت دارند. رنگ سبز ممکن است با موفقیت همراه باشد . به عنوان یک اثر فیزیکی، باعث ایجاد آرامش و آرامش می شود.

همچنین سبز یک رنگ با طراوت است. می تواند به رشد ، یادگیری و سلامتی کمک کند .

 قرمز

یکی از یافته‌های جالب این است که پیشخدمت‌هایی که یونیفرم قرمز(سرخ) پوشیده‌اند بیشتر از مردان انعام می‌گیرند. مطالعات تایید کرد که این رنگ مردان را جذب می کند. با عشق و علاقه همراه است. بنابراین، اگر دوست دارید مورد توجه قرار بگیرید، رنگ قرمز را امتحان کنید.
بله، رنگ قرمز می تواند تداعی هایی با پرخاشگری و تسلط داشته باشد. محققان دریافتند ورزشکارانی که این رنگ را می پوشند 5 درصد بیشتر برنده می شوند. باعث افزایش ضربان قلب و تستوسترون می شود و در نتیجه می تواند عملکرد را بهبود بخشد.

آرمی های ایرانی بخوانید: تایپ شخصیتی اعضای گروه بی تی اس (BTS): 5 نفر آنها درونگرا هستند!

بنفش

بنفش با سلطنت و مراسم سلطنتی همراه است. علاوه بر این، این اثر جادویی و فانتزی را به جا می گذارد. بنفش خلاقیت را تحریک می کند و آرامش را به ارمغان می آورد اما در عین حال با حساس و احساسی بودن ارتباط دارد.

سفید

فردی که رنگ سفید را دوست دارد احساس رضایت می خواهد . آنها تمایل دارند در محل کار سازمان یافته، منطقی و جزئیات محور باشند. رنگ را می توان با استقلال در خلق اشیا مرتبط کرد.

همچنین، می تواند احساس خلوص و سادگی را برانگیزد . شاید به خاطر همین ویژگی ها باشد که برخی شرکت ها دوست دارند از آن استفاده کنند. به عنوان مثال، اپل یک پس زمینه سفید ساده دارد .

نارنجی

اگر رنگ نارنجی را دوست دارید و از آن زیاد استفاده می کنید، می توانید بسیار پرانرژی باشید. این رنگ حتی برای قرص ها نیز استفاده می شود زیرا محرک خوبی است.

این بسیار قدرتمند است و می تواند با یک محیط اجتماعی پر جنب و جوش مرتبط باشد . همچنین نارنجی هیجان و انرژی می آورد . احتمالاً به همین دلیل است که بسیاری از تیم های ورزشی از آن برای لباس های خود استفاده می کنند.

آبی

افرادی که رنگ آبی را دوست دارند می توانند در کارهای خلاقانه ایده آلیست، قابل اعتماد، مستقل و متفکر باشند. آنها تمایل دارند به جزئیات توجه کنند، کمال گرا می شوند و رفتارهای بی عیب و نقصی دارند.

کارشناسان می گویند که استخدام کنندگان ممکن است به دنبال نامزدهایی باشند که لباس های آبی را برای موقعیت های پر استرس انتخاب کنند.

 مشکی

این رنگ مرزها و اقتدار است. این قوی است و می تواند احساس ظرافت، رسمی و رمز و راز را برانگیزد. رنگ مشکی عملی بودن و واقع گرایی خاصی را در جهان منعکس می کند، به همین دلیل است که توسط افرادی که نیاز به پیروی از یک کد لباس در محل کار خود دارند بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

فردی که به رنگ مشکی علاقه دارد می تواند با کسی که خواهان کنترل و استقلال است همراه شود.

 صورتی

اصلی ترین تداعی هایی که صورتی ایجاد می کند عشق، حساسیت، سخاوت و مهربانی است. همچنین، این رنگ می تواند میل به محافظت از فردی را که آن را دوست دارد بیدار کند.

رنگ صورتی با کاهش پرخاشگری مرتبط است ، بنابراین احتمالاً مجرمی را در کت و شلوار صورتی نخواهید دید. این رنگ همچنین به عنوان یک تنظیم کننده خلق و خوی خوب شناخته شده است و باعث می شود افراد هنگام پوشیدن آن آرام تر به نظر برسند.

 زرد

کسی که عاشق رنگ زرد است هوس ماجراجویی دارد. اگر رنگ سفید مربوط به استقلال است، پس زرد مربوط به آزادی است. رنگ می تواند با شوخ طبعی، خودانگیختگی، خوش بینی و اشتیاق همراه باشد. این افراد تمایل دارند خلاق اما تکانشی باشند.

خودت رو محک بزن: تست آدم شناسی: چقدر آدما رو تو نگاه اول می شناسید؟

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 11 =

دکمه بازگشت به بالا