;
آرایش و زیباییمد و زیبایی

اصول آرایش چشم گود که چشمان شما را برجسته تر می کند!

اصول آرایش چشم گود به شما کمک می‌کند زیبایی خاصی را به چهره خود بدهید. چشمان گود به چشمانی گفته می‌شود که محل قرارگیری آن نسبت به ابروها عقب‌تر است؛ یعنی اگر از نیم‌رخ به چنین چشمانی نگاه کنید خواهید دید که استخوان زیر ابرو و حتی خود ابرو نسبت به چشم‌ها جلوتر است و کره چشم در محلی عمیق‌تر قرار گرفته و به‌اصطلاح گودتر است.

اصول آرایش چشم گود:

دقت کنید برای گوشه داخلی پلک باید از رنگ‌های روشن استفاده کنید. زیرا استفاده از رنگ‌های روشن، چشم‌ها را تاحدی جلوتر از معمول نشان می‌دهد. بهترین رنگ‌ها برای شما نخودی، صورتی کم‌رنگ یا هلویی است.

بعد از استفاده از رنگ‌های بسیار روشن در گوشه داخلی چشم، در مرحله بعد باید از رنگ‌های تیره در گوشه خارجی چشم استفاده کنید.
برای آرایش چشم گود از سایه‌های اکلیلی استفاده کنید
ازآنجایی‌که چشمان گود جلوه کمتری داشته باید از ترفندهای آرایشی استفاده کنید که چشمانتان را برجسته‌تر و درخشان‌تر می‌کند. اکلیل یک گزینه عالی برای شماست. از سایه اکلیلی برای سایه زدن قسمت وسط و جلوی چشم کمک بگیرید و آن را روی قسمت نزدیک به خط مژه بزنید و محو کنید. گوشه چشم‌ها را نیز فراموش نکنید و با یک سایه اکلیلی روشن آن را درخشان‌تر کنید.

شاید بپسندید: بهترین روغن ضدلک که زنان کره ای استفاده می کنند!

قبل از ریمل زدن، مژه‌هایتان را فر کنید

حتماً در این آرایش قبل از زدن ریمل، مژه‌هایتان را فر کنید تا حالت زیباتری به خود بگیرد. همچنین بهتر است از ریمل‌های ضدآب استفاده کنید؛ چون به دلیل تماس نزدیکی که بین مژه و زیر ابرو در چشم‌های گود وجود دارد این احتمال وجود دارد که عرق با مژه‌ها تماس پیدا کرده و باعث پاک‌شدن و مالیده شدن آن به زیر ابرو شود.

چه نوع خط چشمی برای چشمانی که گود هستند مناسب است؟

آرایشگران معتقدند خط چشمی که دقیقاً در امتداد خط مژه باشد و کمی به سمت بیرون و بالا امتداد پیدا کند بهترین گزینه برای آرایش چشم گود است. هنگام کشیدن این خط چشم مستقیماً به آینه نگاه کنید و سرتان را بالا یا پایین نگیرید تا خط ایجاد شده، کاملاً متقارن و مستقیم باشد و ظاهر شما را جذاب‌تر کند نه این که به سنگینی چشم‌ها اضافه کند.

آموزش مرحله‌به‌مرحله آرایش چشم گود

مهم‌ترین کار برای ماندگاری بیشتر آرایش چشمانتان استفاده از پرایمر است. ابتدا پرایمر را در اطراف چشمانتان بزنید تا آرایش ماندگارتری داشته باشید.
با یک کانسیلر مناسب زیر چشم را کمی روشن‌تر کنید تا تیرگی آن پوشانده شود. سپس کانسیلر را روی پوست ماساژ دهید تا به‌خوبی جذب شود. بعد از زدن کانسیلر نیز مقداری کرم‌پودر روی آن بمالید تا ظاهری یک‌دست پیدا کند.
برای آرایش چشم گود در ابتدا کمی سایه سفید را روی پلک خود بزنید. حالا کل سطح پلک را با سایه طلایی یا رنگ دلخواه بپوشانید.
در این مرحله نوبت به کشیدن خط چشم می‌رسد. یک خط چشم‌گربه‌ای بکشید. از گوشه‌های داخلی چشم شروع کنید و در انتها کمی آن را پهن‌تر کنید.
سپس با یک براش کمی سایه مشکی یا دودی را روی چین‌خوردگی پلک بکشید. با یک براش دیگر شروع به محوکردن خط ایجاد شده کنید. این کار را بادقت انجام دهید. کمی سایه قهوه‌‌ای شکلاتی روی سایه دودی که ایجاد کرده‌اید، بزنید و به سمت ابرو آن را محو کنید. سپس گوشه داخلی چشم‌ها را با سایه طلایی بپوشانید.
همان‌طور که گفتیم برای آرایش چشم گود در ابتدا مژه‌هایتان را فر کنید و بعد از آن ریمل بزنید. دومرتبه ریمل بزنید تا مژه‌ها مشکی‌تر و پرحجم‌تر شود و چشم‌ها درشت‌تر به نظر آیند.
در مرحله آخر آرایش چشم گود اگر از پرایمر استفاده نگردید، باید آرایش چشم‌هایتان را به کمک پودرهای آرایشی تثبیت کنید که این پودرهای تثبیت‌کننده باعث می‌شوند تا شما میکاپ چشم بدون نقص و زیباتری داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شانزده =

دکمه بازگشت به بالا