;
آرایش و زیباییمد و زیبایی

مراحل آرایش نچرال فرانسوی یکی از ظریف‌ترین و شیک‌ترین استایل‌های آرایشی که باعث می شود در مهمانی های فامیلی بدرخشید!

مراحل آرایش نچرال فرانسوی: اگر دوست دارید در مهمانی های آرایشی سبک و در عین حال زیبا داشته باشید مد و زیبایی امروز گفتنی را از دست ندهید.
آرایش در جهان امروز سبک‌های مختلفی دارد، سبک‌های آرایشی را می توان بر اساس چگونگی استفاده از عمق و رنگ و همچنین توازن میان آرایش قسمت‌های مختلف اجزای صورت دسته‌بندی کرد. در دنیای میکاپ، چند استایل یا سبک معروف وجود دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به سبک کلاسیک، آرایش خلیجی‌، آرایش هندی و‌… اشاره کرد. اما یکی از ظریف‌ترین و شیک‌ترین استایل‌های آرایشی، آرایش به سبک فرانسوی‌هاست؛ یک نوع آرایش نچرال و مینیمال که ویژگی‌های طبیعی صورت را برجسته می‌کند. در این مطلب به معرفی مراحل آرایش نچرال فرانسوی می‌پردازیم و مراحل مختلف آرایش به سبک فرانسوی را برایتان شرح خواهیم داد.

جالب است بخوانید: پوست و موی سالم: چرا کره‌ای‌ها پوست و موی سالم و بی‌نقصی دارند؟

آرایش فرانسوی چیست؟

زنان فرانسوی از دیرباز به دلیل سلیقه‌شان در پوشیدن لباس‌های شیک و چهره‌ی زیبا معروف بوده‌اند. مدل‌ها و هنرپیشه‌های زیبای فرانسوی از «برژیت باردو» گرفته تا «ماریون کوتیار» و «ملانی لوران» همواره به زیبایی نچرال و ملاحت ظریف چهره‌هایشان شهره بوده‌اند. اما بهتر است بدانید که این زیبایی طبیعی و ظریف به سبک خاص فرانسوی‌ها در آرایش و استایل برمی‌گردد. به طور کلی آرایش فرانسوی یک سبک آرایش بسیار طبیعی و مینیمال است.

ببینید: فواید آب برنج: اگر می خواهید موهایتان بلند شود و پوستی روشن پیدا کنید+ از این به بعد آب برنج را دور نمی ریزید!

مراحل آرایش نچرال فرانسوی4: آرایش فرانسوی چیست؟

مراحل آرایش نچرال فرانسوی: در آرایش فرانسوی حالت صورت نباید زیاد تغییر کند بلکه تنها باید ویژگی‌های زیبای صورت را برجسته‌تر کرد. به عبارت دیگر در سبک فرانسوی از آرایش تنها برای ایجاد درخشش طبیعی و تاکید بر زیبایی و گیرایی چشم‌ها استفاده می‌شود. در واقع زنان فرانسوی زیاد بر آرایش متکی نیستند و در عوض می‌خواهند میکاپ‌شان ویژگی‌های طبیعی صورتشان را زیباتر نشان دهد. به همین دلیل است که در پاریس کمتر زنی را می‌بینید که آرایش کامل و سنگینی شامل کرم‌پودر، کانتورینگ واضح و مشخص، سایه‌های اسموکی و رژ لب تیره داشته باشد.

جالب است: تشخیص نوع پوست: چطور نوع پوست را مشخص کنیم؟ آیا نوع پوست به مرور زمان تغییر می‌کند؟

برای این که استایل چهره‌تان مانند زنان فرانسوی با کمترین میزان آرایش زیبا باشد، باید روی دو چیز تمرکز کنید: روتین منظم مراقبت از پوست و رژیم غذایی. با داشتن پوستی سالم و شاداب می‌توانید با حداقل استفاده از مواد آرایشی چهره‌ای شیک و زیبا داشته باشید.

در آرایش به سبک فرانسوی هدف درخشان کردن پوست و بولد کردن ویژگی‌های طبیعی اجزای صورت است. بنابراین آرایش به شیوه‌ای سبک و ملایم صورت می‌گیرد.

شاید جالب باشد: ریمل زدن با توجه به فرم چشم ها نکته ای که تا امروز نمی دانستید!

۱. پوست‌تان را آماده کنید

مراحل آرایش نچرال فرانسوی: داشتن یک پوست شاداب و باطراوت اولین اصل آرایش فرانسوی است. بنابراین پیش از آرایش حتما باید تا جایی که می‌توانید به پوست‌تان برسید. برای داشتن یک پوست شاداب و با طراوت انجام روتین‌های مراقبت از پوست مرتب و منظم مهمترین اصل است.

شما باید در روتین مراقبت از پوست‌تان، پاک‌کننده‌ها و تونرها، مرطوب‌کننده‌ها، سرم‌ها و ماسک‌های مناسب و با کیفیت را بگنجانید. سعی کنید حداقل هر سه ماه یک بار فیشیال صورت را انجام دهید. بهتر است فیشیال صورت را به شکل حرفه‌ای در کلینیک‌های مجرب پوست انجام دهید. اما اگر این امکان برایتان وجود ندارد در خانه هم می‌توانید پوست‌تان را فیشیال کنید. فقط در صورتی که فیشیال را در خانه و به شکل سبک انجام می‌دهید فواصل آن را کمتر کنید تا اثر‌گذاری بیشتری روی پوست‌تان داشته باشد.

همیشه قبل از آرایش از یک ماسک مرطوب‌کننده و آبرسان استفاده کنید تا مطمئن شوید پوست‌تان به اندازه‌ی کافی نرم و مرطوب شده و آماده‌ی آرایش است. همچنین برای این که پوست‌تان درخشش بیشتری داشته باشد از یک پرایمر آبرسان زیر آرایش‌تان استفاده کنید.

جالب است ببینید: ساخت ریمل در منزل: با مواد بسیار ساده ریمل حجم دهنده و تقویتی بسازید

۲. از یک کرم‌پودر سبک متناسب با رنگ پوست‌تان استفاده کنید

مراحل آرایش نچرال فرانسوی: برای این که آرایش‌تان طبیعی‌تر باشد به جای استفاده از کرم‌پودرهای مات با پوشش سنگین به سراغ کرم‌پودرهای سبک و کمی براق بروید. به جای کرم‌پودر می‌توانید از کرم‌های bb و cc هم استفاده کنید. این نوع کرم پوست‌تان را آبرسانی می‌کند و کک مک‌ها و لک‌های پوستی‌تان را محو کرده و در عین حال جلوه‌ای طبیعی روی پوست ایجاد می‌کند.

نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه کنید این است که رنگ کرم‌پودری که انتخاب می‌کنید باید به پوست صورت‌تان بسیار نزدیک باشد. اگر کرم‌پودر تیره‌تر یا روشن‌تر استفاده کنید آرایش‌تان دیگر جلوه‌ای نچرال نخواهد داشت. یکی از راه‌های به دست آوردن پایه طبیعی در آرایش این است که کرم‌پودرتان را با کمی مرطوب‌کننده مخلوط کنید و به صورت‌تان بزنید؛ در این صورت پوشش کرم‌پودر کاهش می‌یابد و چهره شما طبیعی‌تر خواهد بود.

در نهایت از انگشتان‌تان برای اعمال فونداسیون استفاده کنید و مطمئن شوید که کرم‌پودر در اطراف خط مو، اطراف ابروها و فک‌تان به خوبی پخش شده است.

همجنین جالب است: آرایش برای سلفی گرفتن: برای این که در عکس زیبا باشید، باید نوع آرایشتان متفاوت باشد!

۳. یک کانسیلر بسیار سبک استفاده کنید

مراحل آرایش نچرال فرانسوی: یک نکته‌ی دیگر برای آرایش فرانسوی این است که باید از یک کانسیلر سبک استفاده شود و حداقل مقدار کانسیلر روی پوست بیاید. در واقع شما باید تنها از کانسیلر برای پوشاندن نواقص صورت‌تان مانند سیاهی زیر چشم یا لکه‌ها، رنگدانه‌ها و جای جوش‌ها استفاده کنید.

همچنین کانسیلر را باید هماهنگ با پوست صورت‌تان انتخاب کنید. اگر از رنگ کانسیلر مطمئن نیستید، کانسیلری را انتخاب کنید که یک درجه روشن‌تر است.

جالب است ببینید: انتخاب پالت سایه چشم که بدرد بخور و کاربردی باشه+ اگر قصد خرید سایه چشم دارید از دست ندهید!

۴. کمی رژگونه‌ی ملایم استفاده کنید

مراحل آرایش نچرال فرانسوی2: کمی رژگونه‌ی ملایم استفاده کنید

مراحل آرایش نچرال فرانسوی: در آرایش فرانسوی درخشش طبیعی و کمی براق پوست صورت حرف اول را می‌زند. بنابراین برای بدست آوردن این جلوه‌ی زیبا و طبیعی در پوست صورت رژگونه را دقیقا همان جایی بزنید که در حالت طبیعی چهره سرخ می‌شود؛ یعنی روی گونه‌ها، بالای شقیقه و روی پل بینی. رنگی که انتخاب می‌کنید رنگی بسیار ملایم و طبیعی متناسب با رنگ پوست‌تان باشد و مقداری هم که استفاده می‌کنید آنقدری باشد که به خوبی روی پوست‌تان بنشیند و ظاهری طبیعی داشته باشد.

همچنین بخوانید: از بین بردن کک و مک با راهکارهای طبیعی

۵. با استفاده از پودر برنزه آرایش فرانسوی را تکمیل کنید

مراحل آرایش نچرال فرانسوی: آرایش فرانسوی و لایت‌تان را با یک پودر برنزه تکمیل کنید. بهتر است پودر برنزه‌ای که انتخاب می‌کنید چندان براق نباشد تا روکشی طبیعی بر روی صورت‌تان ایجاد شود. با استفاده از یک برس کابوکی پودر برنزه را در اطراف صورت تا زیر استخوان گونه پخش کنید.

اگر هم خواستید صورت‌تان را کانتور کنید پودر برنزه را با برس کابوکی از پیشانی تا استخوان گونه و سپس به چانه و روی پل بینی‌تان بزنید.

همچنین جالب است: از بین بردن آکنه با آلوئه‌ورا + کمرنگ کردن لکه‌های پوستی با ترکیب مواد دیگر

۶. با برس ابرو یا ژل ابروهایتان را به سمت بالا لیفت کنید

مراحل آرایش نچرال فرانسوی1: با برس ابرو یا ژل ابروهایتان را به سمت بالا لیفت کنید

مراحل آرایش نچرال فرانسوی: در این مرحله برای ایجاد یک ابروی طبیعی و زیبا با استفاده از کمی ژل، صابون و یا برس ابرو موهای ابرویتان را به سمت بالا لیفت کنید. در آرایش فرانسوی نباید ابروها پُرتر از حالت معمولی به نظر برسد و با لیفت ابرو، یک جلوه‌ی طبیعی و زیبا برای ابروها ایجاد می‌شود. اگر ابروهایتان نازک یا روشن است و یا تکه تکه خالی شده و کم پشت است می‌توانید با یک مداد ابروی نوک تیز داخل ابروهایتان را پرتر کنید و سپس با استفاده از ژل یا برس آن‌ها را لیفت کنید و به سمت بالا حالت بدهید.

ابروهای طبیعی در آرایش فرانسوی بسیار مهم است بنابراین سعی کنید ابروهایتان را نازک و یا کوتاه نکنید. اگر هم از مداد ابرو برای پر کردن ابروهایتان استفاده کردید سعی کنید جلوه‌ای طبیعی ایجاد شود و اثر مداد هم در ابروها به خوبی محو شود.

۷. از سایه‌ی چشم نود و ملایم استفاده کنید

مراحل آرایش نچرال فرانسوی: برای این که ظاهری طبیعی داشته باشید از رنگ‌های نود یا خنثی برای سایه چشم استفاده کنید. رنگ‌های خنثی مانند قهوه‌ای ملایم، بژ، هلویی و قهوه‌ای مایل به قرمز برای همه رنگ‌های چشم مناسب هستند.

برای درخشندگی بیشتر و زیباتر شدن فرم چشم از کمی سایه‌ی طلایی برای گوشه‌های داخلی چشم استفاده کنید. به جای سایه‌ی چشم از پودر برنزه‌تان هم می‌توانید استفاده کنید.

می‌توانید هم دو رنگ سایه‌ی خنثی مانند بژ و قهوه‌ای ملایم را با یکدیگر ترکیب کنید و رنگ روشن‌تر را روی پلک و رنگ تیره‌تر را پشت و انتهای پلک‌تان بزنید؛ فقط دقت کنید که آرایش چشم‌هایتان هم مانند دیگر مراحل آرایش فرانسوی ساده و نچرال باشد.

۸. یک ریمل سبک تکمیل‌کننده‌ی آرایش چشم‌هاست

مراحل آرایش نچرال فرانسوی: برای این که یک آرایش چشم طبیعی داشته باشید استفاده از فرمژه می‌تواند کافی باشد اما اگر می‌خواهید کمی آرایش چشمتان تکمیل‌تر باشد از یک ریمل سبک استفاده کنید و حداکثر دولایه ریمل روی مژه‌هایتان بزنید.

بعد از زدن ریمل یک تکه پنبه را با کمی پاک‌کننده آرایش مرطوب کنید و با فشار دادن مژه‌ها روی آن ریمل اضافی را از روی مژه‌ها بردارید تا طبیعی‌تر جلوه کند.

۹. روی آرایش لب تمرکز کنید

مراحل آرایش نچرال فرانسوی3

مراحل آرایش نچرال فرانسوی: آخرین مرحله آرایش فرانسوی آرایش لب‌هاست. برای این که رژ لب جلوه‌ی زیبا‌تر و طبیعی‌تری روی لب‌هایتان داشته باشد ابتدا با یک اسکرابر لب ملایم و آبرسان لب‌هایتان را لایه‌برداری کنید. اگر اسکرابر لب ندارید می‌توانید کمی شکر قهوه‌ای را با عسل ترکیب کنید و لب‌هایتان را لایه‌برداری کنید و یا با یک مسواک نرم روی لب‌هایتان بکشید تا پوست مرده‌ی روی لب‌ها جدا شود.

در مرحله‌ی بعد از یک بالم لب برای نرم کردن لب‌هایتان استفاده کنید. به جای بالم لب می‌توانید از کمی پماد ویتامین آ و یا وازلین هم استفاده کنید. بعد از این که بالم و یا دیگر محصولات نرم‌کننده‌ی لب را به لبتان زدید چند لحظه صبر کنید تا این مواد جذب پوست لب شما شوند. سپس یک برس پف‌دار کوچک آرایشی را کمی مرطوب کنید و با استفاده از آن رژ لب را روی لب‌هایتان بمالید.

اگر می‌خواهید آرایش کژوال داشته باشید بهتر است از رژ لب‌های ملایم مانند صورتی، هلویی و یا کالباسی ملایم استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید آرایش فرانسوی‌تان کمی مفصل‌تر باشد می‌توانید آرایش لب‌هایتان را با استفاده از یک رژ لب قرمز یا سرخابی برجسته کنید.

همان طور که در بخش‌های مختلف این مطلب تاکید شد داشتن یک پوست شاداب و با طراوت حرف اول را در آرایش فرانسوی می‌زند. برای این که پوستی سالم داشته باشید علاوه بر مراقبت‌های پوستی باید به رژیم غذایی‌تان هم توجه کنید. رژیم غذایی مردم فرانسه معمولا به نسبت رژیم غذایی دیگر کشورها سالم‌تر است و استفاده از مواد غذایی تازه، مصرف مایعات زیاد و انواع سبزیجات و میوه‌ها جزو عادات غذایی فرانسوی‌ها محسوب می‌شود.

غذا نقش بسیار مهمی در زیبایی ایفا می‌کند و نقش مهمی در سلامت کلی پوست شما دارد. پوست آینه‌ای برای وضعیت سلامتی شماست و اگر پوست شما کدر یا خشک به نظر می‌رسد، ابتدا به رژیم غذایی‌تان نگاهی بی‌اندازید، سپس روال مراقبت از پوست خود را با آن تطبیق دهید.

برای این که به سبک زنان فرانسوی رژیم غذایی مناسب‌تر و پوست سالم‌تری داشته باشید سعی کنید مصرف قند، چربی، الکل، گلوتن و لاکتوز را کاهش دهید. یکی از بزرگترین مشکلات پوست مصرف قند و شکر است. مصرف بیش از حد شکر نه تنها باعث تحریک باکتری های مولد آکنه می‌شود، بلکه کلاژن را می‌شکند و با تأثیر بر تراکم و استحکام پوست، روند پیری را تسریع می‌کند.

مطالبی که دیگران دوست داشتند:

ببینید: بهترین روش سفید کردن زانو و آرنج: با این روش ها نتیجه می گیرید!

همچنین ببینید: بهترین ماسک لک صورت که تیره‌ترین لک روی پوست را محو می کند!

این ترفند عالیه بخونی: تونر رازیانه درست کنید و پوست خود را تا قبل عید پاکسازی کنید!

ترفندهای قرمز شدن لب: خیلی طبیعی بدون استفاده از رژ لب

میکاپ کره ای طبیعی: آن ها با شاین و رایحه میوه ای خودشان را کیوت و جوان تر می کنند!

مشکی کردن موهای سفید با روش های طبیعی و خانگی که سیاهی موها را برمی گردانند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دکمه بازگشت به بالا