;
مد و زیباییمد روز

چرا نباید چکمه بپوشیم؟ چه نوع کفشی انتخاب کنیم؟

می دانیم که معمولا در هر برخوردی که با افراد جامعه داریم ظاهر تا حدود زیادی ما را درباره‌ی شخصیت طرف مقابل آگاه می کند. اکثر افراد سعی می‌کنند در قرارهای ملاقات این اصل اساسی را رعایت کنند. یکی از آیتم های مهم در پوشش انتخاب کفش است زیرا یکی از چیزهایی است که افراد بسیار به آن اهمیت می دهند.

معلوم می‌شود که ضرب‌المثل قدیمی «شما می‌توانید با کفش‌هایش چیزهای زیادی در مورد یک شخص بگویید» در واقع حقیقتی در پشت خود دارد.

 

ترفندهای آرایشی جدید: نکات خفن برای آرایش صورت که عاشقش می شید!

 

بر اساس یک مطالعه، اگر می‌خواهید ویژگی‌های شخصیتی بیشتری در مورد کسی بیاموزید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به کفش انتخابی او نگاه کنید. با بخش مد و زیبایی مجله گفتنی همراه ما باشید.

همچنین بخوانید“چند نکته مهم که در انتخاب کفش مناسب، باید رعایت کنید! “

انتخاب کفش- کفش و شخصیت

انتخاب کفش شما چیزهای زیادی را در مورد شخصیت شما به دیگران نشان می‌دهد و این‌که چرا نباید چکمه بپوشید؟!

معلوم می‌شود که ضرب‌المثل قدیمی «شما می‌توانید با کفش‌هایش چیزهای زیادی در مورد یک شخص بگویید» در واقع حقیقتی در پشت خود دارد.

بر اساس یک مطالعه، اگر می‌خواهید ویژگی‌های شخصیتی بیشتری در مورد کسی بیاموزید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به کفش انتخابی او نگاه کنید.

بر اساس یک مطالعه، انتخاب کفش یک فرد در واقع چیزهای زیادی را در مورد شخصیت آنها آشکار می کند.

برخی مطالعات نشان می دهند، افرادی که شخصیت تهاجمی تری دارند تمایل به پوشیدن نیم بوت دارند.

این مطالعه که در ابتدا در مجله تحقیقات شخصیت منتشر شد، از داوطلبان خواست عکس‌هایی از کفش انتخابی خود را ارسال کنند و از آن‌ها خواسته بودند چندین تست شخصیتی را انجام دهند.

سپس، گروه دوم عکس‌ها را مشاهده کردند و از آنها خواسته شد که صاحب کفش‌ها را بر اساس سن، جنسیت، درآمد و حتی سبک دلبستگی توصیف کنند.

نتایجی که برگشتند فوق العاده دقیق بودند. «کفش‌ها تنوع زیادی از سبک‌ها، مارک‌ها، ظاهر و عملکرد دارند. این مطالعه نتیجه گرفت: “به دلیل این تنوع، کفش‌ها می‌توانند اطلاعات زیادی درباره‌ تفاوت‌های فردی را حمل کنند، اما آیا اینطور است؟ ما به شما خواهیم گفت که پاسخ مثبت است.”

انواع کفش ها و شخصیت صاحبان آن‌ها:

 

_کفش های راحت

بر اساس نتایج، فردی که کفش های راحت می پوشد، مثلاً کفش های تنیس، معمولاً خوشایند در نظر گرفته می شود.

با این حال، افرادی که کفش های ناراحت کننده مانند پاشنه بلند می پوشند، شخصیت آرام تری دارند.

_چکمه های تا مچ پا

تحقیقات نشان می دهد که چکمه های تا مچ پا نشانه شخصیت های تهاجمی هستند. البته این نمی تواند به طور کامل درباره‌ی تمام افراد جامعه صدق کند.

_کفش های پر زرق و برق

شاید نتایج این تحقیق خیلی تعجب آور نباشد. به عنوان مثال، برون گراها تمایل به پوشیدن کفش های پرزرق و برق دارند. برونگراها خواهان توجه اطرافیان هستند و این مسئله در مورد پوشش آنان نیز صدق می کند. آن ها چون روابط اجتماعی قوی و فعال تری دارند از این طریق میزان نفوذپذیری خود را بالا می برند.

_ گران قیمت بودن آن

کسانی که درآمد بالاتری داشتند متعاقباً کفش های گران تری پوشیدند. زیرا معمولا افراد متمول از این طریق گروه و طبقه اجتماعی خود را نشان می‌دهند. این نه تنها در انتخاب کفش که در تمام وجوه زندگی این افراد مشاهده می شود.

_ به خوبی نگهداری شده

همچنین، کسانی که کفش‌های نو دارند یا به خوبی از آن ها نگهداری می‌کنند، دارای «اضطراب دلبستگی» هستند. این بدان معنی است که آنها نگران این هستند که دیگران در مورد ظاهر آن ها چه فکری می کنند. البته این حس بسیار بر روی روح و روان آن ها تاثیر می گذارد. اغلب این افراد در لباس پوشیدن خود حساس می شوند.

به طور کلی انتخاب کفش بسته به سلیقه و نوع فعالیتی که انجام می دهید متفاوت است. اما اگر معمولا استایل خاصی در سبک کفش هایتان می پسندید می تواند معرف بخش از شخصیت شما داشته باشد. به هر حال این فقط بخش کوچکی از پازل بزرگ انسانی می باشد. بنابراین سعی کنید در انتخاب هر نوع پوششی ابتدا علاقه خود را مدنظر قرار دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + نه =

دکمه بازگشت به بالا