;
تناسب اندام و تغذیهسلامت

آیا سحری چاق می کند؟ ارتباط خوردن سحری با افزایش وزن و لاغری

آیا سحری چاق می کند؟ با شروع ماه رمضان بسیاری از افراد متمایل به کاهش وزن و لاغری هستند، به همین خاطر اولین کاری که انجام می‌دهند، حذف سحری است اما آیا سحری چاق می‌کند؟ و آیا نخوردن سحری باعث لاغری می‌شود؟ در بخش سلامت از سری مطالب تناسب اندام و تغذیه بفهمید که آیا سحری چاق می کند یا نه؟ با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم بدردت میخوره: ۱۰ بدترین غذاها برای سحری در ماه رمضان که باعث ضعف می شود!

آیا سحری چاق می کند؟

برخلاف تصور برخی افراد، خوردن سحری موجب اضافه وزن و چاقی نمی‌شود بلکه روزه گرفتن بدون سحری سبب می شود، قند خون در طی روز افت یابد و شخص روزه‌دار در زمان افطار تمایل بیشتری برای خوردن غذاهای شیرین و چرب پیدا کند و همین موضوع در نهایت منجر به اضافه وزن و چاقی می‌شود.

آیا سحری چاق می کند1

این هم جالبه: 8 بهترین سبزیجات چربی‌سوز برای کاهش وزن

آیا نخوردن سحری باعث لاغری می شود؟

آیا سحری چاق می کند، کاهش وزن در ماه رمضان، به معنای نخوردن وعده سحری نیست. وعده سحری مهم‌ترین وعده برای افراد روزه‌دار است و حذف آن با تصور کاهش وزن باعث آسیب جدی به بدن خواهد شد و از این روش باید پرهیز کرد. حذف وعده سحری در ماه رمضان منجر به گرسنگی شدید و میل زیاد فرد به شیرینی جات می شود و در قبال آن افزایش وزن را در پیش خواهد داشت.

آیا سحری چاق می کند2

این هم جالبه: کاهش وزن بعد تعطیلات: چگونه بعد از تعطیلات عید وزن کم کنید؟

افرادی که قصد کاهش وزن در ایام ماه رمضان را دارند بهترین گزینه این است که وعده افطار خود را با مقدار کمی غذا شروع کنند و پس از گذشت 1 الی 2 ساعت وعده اصلی شام را سبک میل کنند. روزه داران با کنترل میزان خواب و انجام فعالیت های بدنی، در کنار رعایت تغذیه می توانند وزن خود را کنترل و کاهش دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − هشت =

دکمه بازگشت به بالا