;
سبک زندگیمهارت های زندگی

بهترین روش های از بین بردن بوی بد فلاسک و قمقمه که نمی دونی!

از بین بردن بوی بد فلاسک: اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که بیشتر وقت خود را در خارج از منزل و سپری کردن در گردش، سفر و باشگاه می‌گذرانید؛ بدون شک فلاسک یک وسیله ضروری برای شما به شمار می‌آید. بنابراین با توجه به جرم گرفتن دیواره‌های فلاسک در اثر گذر زمان و بو گرفتن آن، طبیعی است که به دنبال روش‌هایی برای رفع بوی بد فلاسک باشید.

برای از بین بردن بوی نامطبوع فلاسک‌ها و قمقمه‌های فلزی روش‌های مختلف و در دسترسی وجود دارند. شاید این روش‌ها در ظاهر خیلی ساده به نظر برسند اما به یقین می‌توان گفت با رعایت کردن آن‌ها، به راحتی از بوی بد فلاسک رهایی خواهید یافت. با بخش سبک زندگی از سری مطالب مهارت های زندگی در مجله گفتنی همراه باشید.

بیشتر بخوانید: خوش شانسی: ۵ وسیله که اگر در خانه باشد شانس و ثروت می آورد + عکس

از بین بردن بوی بد فلاسک با شستن بعد از هر بار مصرف

از بین بردن بوی بد فلاسک4

در این روش از بین بردن بوی بد فلاسک، نیاز به انجام کار خاصی نیست. تنها کافی است بعد از هر بار استفاده، فلاسک را با آب و مایع ظرفشویی به خوبی بشویید. اگر دقت کرده باشید منظور از شستن فلاسک، آبکشی ساده نیست. بهتر است برای شستن، از یک برس بلند و باریک استفاده کنید. به این صورت که چند قطره مایع داخل فلاسک بریزید و با اضافه کردن مقداری آب گرم، در فلاسک را ببندید و به خوبی تکان دهید. سپس با کمک برس بلند، همه قسمت‌های آن را به خوبی بشویید. برای شستن بدنه بیرونی فلاسک می‌توانید از یک اسفنج نرم استفاده کنید.

با انجام این روش شستن فلاسک، نه تنها از بوی بد آن خلاصی پیدا می‌کنید بلکه مانع از جرم گرفتن دیواره‌ داخلی آن می‌شوید.

این هم بدردت می خوره: 6 نکته طلایی شناخت ذات آدم ها | رفتار افراد همه چی را نشان می دهد!

این هم جالبه: تمیز کردن ماکروویو با ۶ روش فوری و ساده

از بین بردن بوی بد فلاسک و جرم گیری در فلاسک

از بین بردن بوی بد فلاسک3

یکی از بهترین روش های از بین بردن بوی بد فلاسک و قمقمه فلزی، جرم گیری در فلاسک‌های استیل است. چرا که در فلاسک‌ها یکی از مهم ترین اجزای این محصول است که از شکاف‌ها و درزهای زیادی تشکیل شده اند. بنابراین این شکاف‌ها و فرو رفتگی‌ها، محل مناسبی برای رشد و تجمع میکروب‌ها هستند.

به یقین می‌توان گفت شستن و جرم گیری در فلاسک نقش مؤثری در از بین رفتن بوی بد فلاسک خواهد داشت. بنابراین با کمک یک اسکاچ مناسب و مایع ظرفشویی، قسمت‌های جدا شونده آن را جدا کنید و شکاف‌ها و درزهای آن را با دقت بشویید.

بیشتر بخوانید: بهترین روش دم کردن زعفران: آب جوش و یخ نیست!

جرم گیری فلاسک استیل با جوش شیرین

 

از بین بردن بوی بد فلاسک، از جوش شیرین به عنوان یک جرم گیر و بوگیر طبیعی، استفاده‌های فراوانی می‌شود. استفاده از جوش شیرین همچنين در جرم گیری و رفع بوی بد فلاسک بسیار مؤثر است. برای این کار یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را همراه با یک قاشق چای خوری آب ترکیب کنید تا یک خمیر یکدست حاصل شود. با استفاده از یک برس، خمیر به دست آمده را به قسمت‌هایی از داخل فلاسک بزنید که جرم گرفته اند. سپس بلافاصله با آب داغ بشویید. در صورت عدم کسب نتیجه مطلوب، این عمل را یک یا دو بار دیگر تکرار کنید.

بعد از شستن کامل فلاسک، اجازه دهید به طور کامل خشک شود. جهت خشک شدن فلاسک، حدود یک روز زمان لازم است. دقت داشته باشید بعد از خشک شدن کامل فلاسک هم به هیچ وجه در آن را به طور کامل نبندید. چرا که مانع ورود هوا به داخل آن شده و باعث ایجاد بوی بد در آن می‌شوید.

از بین بردن بوی بد فلاسک2

از بین بردن بوی بد فلاسک با جوش شیرین و سرکه

ترکیب جوش شیرین و سرکه هم به عنوان یک جرم گیر قوی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همان طور که گفته شد جوش شیرین یک ماده طبیعی است که خاصیت بو زدایی بالایی دارد. به خصوص اگر با سرکه ترکیب شود، در کنار بو زدایی، جرم گیر فوق العاده ای خواهد بود.

برای از بین بردن بوی قمقمه فلزی به کمک جوش شیرین، حدود دو قاشق چای خوری جوش شیرین را داخل قمقمه تمیز و خشک بریزید. سپس حدود دو قاشق غذا خوری سرکه را به آن اضافه کنید و با بستن در فلاسک و تکان دادن آن، این دو ماده را به طور کامل با هم ترکیب کنید. بعد از حدود ۱۰ ثانیه تکان دادن و واکنش نشان دادن جوش شیرین با سرکه، فلاسک یا قمقمه فلزی را با آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید. در نتیجه مشاهده خواهید کرد که علاوه بر رفع بوی بد آن، جرم و لکه‌ها هم از بین رفته اند.

بیشتر بخوانید: دمی گوجه با ترفند مخصوص که حسابی خوشمزه میشه

از بین بردن بوی بد فلاسک با لیمو

از بین بردن بوی بد فلاسک1

لیمو یکی دیگر از مواد طبیعی و در دسترس است که در رفع بو زدایی فلاسک بسیار مؤثر است. برای استفاده از لیمو، ابتدا محفظه داخلی فلاسک را بشویید. سپس یک لیمو تازه را از وسط نصف کنید و آب آن را داخل فلاسک بچکانید. در ادامه یک قاشق جوش شیرین را به آن اضافه کنید. چند ثانیه بعد، کمی آب جوش روی آن بریزید، متوجه خواهید شد که روی سطح فلاسک حباب تشکیل خواهد شد.

در قدم بعدی، مقدار کمی برنج یا پوست شکسته شده تخم مرغ را به آن اضافه کنید و با بستن در فلاسک، مواد را به خوبی تکان دهید. در نهایت نسبت به شستن فلاسک با آب گرم و مایع ظرفشویی اقدام کنید. با استفاده از این روش علاوه بر از بین رفتن بوی بد، استیل شفاف تر و تمیز تری خواهید داشت.

از بین بردن بوی بد فلاسک با استفاده از یخ و نمک

یکی دیگر از روش‌های مؤثر برای از بین بردن بوی بد فلاسک، استفاده از یخ و نمک است. برای انجام این کار، نصف محفظه فلاسک را قطعات یخ کوچک بریزید. سپس به آن ۲ الی ۳ قاشق چای خوری نمک اضافه کنید. استفاده از نمک دریا یا نمک دانه درشت بهتر است. البته در صورت در دسترس نبودن، نصف قاشق چای خوری بیشتر از نمک طعام آشپزخانه اضافه کنید. در فلاسک را بسته و آن را به آرامی تکان دهید. در نهایت چند بار فلاسک را بشویید.

از بین بردن بوی بد فلاسک با استفاده از قرص دندان

قرص‌های دندانی همانطور که از اسم آنها مشخص است، برای تمیز کردن دندان‌های مصنوعی و سفید کردن آن‌ها به کار می‌روند. این قرص‌ها از جوش شیرین تشکیل شده اند بنابراین خاصیت ضد باکتری و بوزدایی قوی دارند.

در این روش، فلاسک را تا نیمه از آب جوش پر کرده، سپس با تکان دادن آن سعی کنيد همه قسمت‌های فلاسک خیس شود. در ادامه یک یا دو عدد قرص دندان به آن اضافه کنید‌. فقط از آنجایی که این قرص‌ها کف زیادی تولید می‌کنند، این روش را باید در داخل سینک یا یک کاسه گود انجام دهید. به مدت ۳۰ دقیقه فلاسک را در همین حالت قرار دهید سپس به کمک برس و آب گرم، به خوبی آن را بشویید.

نکات استفاده از فلاسک فلزی

تا حد امکان، تنها آب جوش داخل فلاسک بریزید و کیسه‌های چای نپتون را برای مدت طولانی داخل آن قرار ندهید. بعد از هر بار مصرف فلاسک را به خوبی شسته و اجازه دهید در فضای آزاد خانه روی یک پارچه نخی به خوبی خشک شود. بعد از خشک شدن هم در آن را کامل نبندید.

 

این مطالب هم جالبه:

رنگ، روز و عدد شانس متولدین ماهها در سال 1403

بهترین ترفند گرفتن شوری غذا که حتی مامانتون بلد نیست!

از بین بردن سوختگی اجاق گاز استیل بدون زور زدن و خراش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + شش =

دکمه بازگشت به بالا