;
آشپزیسبک زندگی

ترفندهای نگهداری از شیرینی در ایام نوروز+ روش‌هایی برای تازه نگه داشتن آن

ترفندهای نگهداری از شیرینی: معمولا نگهداری از شیرینی و تازه ماندن آن برای بسیاری از افراد سخت است. اما راههایی وجود دارد که با رعایت آن ها شیرینی ها تازه و باکیفیت خواهند ماند!

در شرایطی که شاید به زحمت بتوان شیرینی و میوه برای پذیرایی از مهمان‌های نوروزی تهیه کرد، باید روش‌هایی برای تازه نگه داشتن آن پیدا کنیم تا مجبور نباشیم هر چند روز یک بار بابت خرید شیرینی هزینه کنیم.

سال نو نزدیک است و با افزایش سرسام آور قیمت‌ها بعید است کسی بتواند برای عید آجیل تهیه کند. حتی شاید به زحمت بتوان شیرینی و میوه برای پذیرایی از مهمان‌های نوروزی تهیه کرد. در چنین شرایطی نگهداری کردن از مواد غذایی برای پذیرایی از مهمانان یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها برای عید است. در سبک زندگی قصد داریم چند نکته برای ماندگاری بیشتر شیرینی‌های نوروزی به شما آموزش دهیم. با مجله گفتنی همراه باشید.

جالب است: روانشناسی رنگ آبی چیست؟ رنگ آبی در مسائل عاشقانه به چه معناست؟

ترفندهای نگهداری از شیرینی:

شیرینی‌ها به دو دسته خشک و تر تقسیم می‌شوند، اغلب خانواده‌ها ترجیح می‌دهند شیرینی خشک برای ایام نوروز تهیه کنند چراکه ماندگاری بیشتری دارد و می‌توانند برای مدت‌زمان بیشتری آن را نگهداری کنند اما راهکارهایی برای تازه ماندن شیرینی‌های خشک و تر وجود دارد.

چگونه شیرینی تر را بیشتر و باکیفیت‌تر نگه داریم؟

همچنین ببینید: رابطه عاشقانه در ماههای مختلف: کدام ماه ها رابطه عاطفی بهتری با هم خواهند داشت؟

ترفندهای نگهداری از شیرینی2: چگونه شیرینی تر را بیشتر و باکیفیت‌تر نگه داریم؟

ترفندهای نگهداری از شیرینی: شیرینی‌های تر خیلی زود کیفیت خود را از دست می‌دهند چون رطوبت حاصل از خامه‌های لابه‌لای این نوع شیرینی به بخش‌های خشک شیرینی نفوذ می‌کند و لطافت آن را از بین می‌برد. بنابراین باید تلاش کرد راه نفوذ رطوبت بیشتر به داخل شیرینی‌های تر را گرفت. برای این کار کافی است شیرینی‌های تر را درون یک ظرف دربسته بگذارید.

ببینید: طرز تهیه رشته پلو برای پذیرایی اگر می خواهید سنگ تمام بگذارید!

توجه داشته باشید ظرف شما باید کاملاً کیپ باشد و راه نفوذ هوا به داخل آن وجود نداشته باشد. اگر چنین ظرفی ندارید می‌توانید شیرینی‌ها را درون یک ظرف دربسته ساده بگذارید، ظرف را داخل یک نایلون کنید، در نهایت در آن را به خوبی ببندید و داخل یخچال قرار دهید. این بهترین روش برای نگهداری شیرینی تر برای مدت طولانی‌تر مثلاً حدود چهار یا پنج روز است. بعد از گذشت این مدت‌زمان شیرینی‌های تر کیفیت خود را کم‌کم از دست می‌دهند. بنابراین شاید بهتر باشد اگر قصد دارید شیرینی عید خود را مدت بیشتری نگهداری کنید به جای خریدن شیرینی تر، شیرینی‌ خشک که به شیرینی‌ نوروزی معروف است تهیه کنید.

این هم جالب است: افزایش توان جنسی: قبل از رابطه جنسی چه میوه ای بخوریم؟

نحوه نگهداری شیرینی خشک

ترفندهای نگهداری از شیرینی: ماموریت شما در نگهداری شیرینی‌های خشک برای مدت بیشتر، از همان لحظه اول که از جعبه خارج می‌شود آغاز می‌شود. اکثر افراد دوست دارند شیرینی عید خود را به ظرف‌های مخصوص پذیرایی منتقل کنند، برای اینکه کیفیت شیرینی‌ها بعد از انتقال به ظرف جدید کم نشود بهتر است شیرینی‌ها را به صورت ردیف‌های به‌هم‌چسبیده داخل ظرف و در یک یا چند ردیف روی هم بچینید.

شاید جالب باشد: طرز تهیه آش رشته فوری و آسان برای وقت افطار

روی هم چیدن شیرینی‌ها باعث می‌شود هوای کمتری به داخل شیرینی‌ نفوذ کند و کیفیت خود را دیرتر از دست بدهد. اگر نگران به هم چسبیدن و خرد شدن شیرینی‌ها هستید می‌توانید روی هر ردیف یک لایه کاغذ روغنی یا همان کاغذ قنادی بگذارید.

بعد از چیدن شیرینی‌ها داخل ظرف باید به سرعت روی آن را سلفون بپیچید تا از ورود هوا به داخل ظرف جلوگیری شود.

جالب و مفید: طرز تهیه لگیمات شیرینی خوشمزه ماه رمضان با روشی آسانتر از بامیه!

دمای مناسب در ترفندهای نگهداری از شیرینی:

بهترین دما برای نگهداری شیرینی از هر نوعی دمای خشک و سرد است. بنابراین بعد از چیدن و سلفون‌کشی روی شیرینی‌ها بهتر است ظرف شیرینی را در یخچال بگذارید. اما این نکته را به خاطر داشته باشید که شیرینی باید در طبقه‌ای از یخچال قرار گیرد که غذا یا سبزیجات بودار نظیر سیر یا پیاز کنار آن نباشد چون به راحتی می‌تواند بوی آنها را به خود جذب کند.

علاوه بر گذاشتن شیرینی داخل یخچال می‌توانید شیرینی‌ها را با سلفون بیشتری بپوشانید، داخل یک نایلون کنید، در آن را محکم ببندید و ظرف شیرینی را داخل فریزر قرار دهید. شیرینی‌ها را در طبقه‌ای از فریزر قرار دهید که سبزیجات در آن نباشد.

با این روش در صورتی که راه نفوذ هوا به داخل ظرف شیرینی را کاملاً مسدود کرده باشید می‌توانید شیرینی خشک خود را به مدت یک ماه در فریزر به صورت کاملاً تازه و باکیفیت حفظ کنید. ضمناً به خاطر داشته باشید که قرار دادن شیرینی‌ها برای مدت طولانی در معرض آفتاب کیفیت آنها را به شدت کاهش می‌دهد.

همچنین بخوانید: اسموتی خرما: سه نوع معجون خوشمزه فوری برای روزه داران و ورزشکاران

ترفندهای نگهداری از شیرینی1

چند نکته مهم در ترفندهای نگهداری از شیرینی:

۱- شیرینی خشک را می‌توان یک تا دو هفته بیرون از یخچال و در جای خنک نگهداری کرد. همچنین می‌توان به مدت یک ماه در فریزر قرار داد.

۲- به اندازه نیاز شیرینی خریداری کنید؛ هرچه‌ مدت نگهداری شیرینی خشک کوتاه‌تر باشد، بهتر است، زیرا احتمال اکسید شدن روغن آن وجود دارد و در طولانی مدت افزایش پیدا می‌کند، بنابراین به اندازه نیاز شیرینی خریداری کنید.

۳- یکی از روش‌های افزایش مدت ماندگاری شیرینی، به‌خصوص شیرینی‌های عید، این است که در ظروف در دار نگهداری شود. برای این کار لازم است شیرینی‌ها را به صورت ردیفی در کنار هم قرار دهید و برای جلوگیری از چسبیدن شیرینی‌ها به یکدیگر و خرد شدنشان هم می‌توانید ورقه‌ای از کاغذ روغنی بین ردیف‌های بالا و پایین قرار دهید، سپس برای مدت کوتاه در یخچال بگذارید تا شیرینی تازه‌تر بماند.

۴- برای نگهداری کوتاه مدت شیرینی در یخچال بهتر است آنها را در جعبه‌های در بسته داخل کیسه‌های نایلونی بدون منافذ قرار دهید.

۵- از قرار دادن بسته‌های شیرینی در معرض نور آفتاب خودداری کنید.

۶- برای نگهداری طولانی مدت شیرینی، جعبه‌ها را در کیسه‌های بدون منفذ نایلونی یا نایلکس قرار دهید و در فریزر نگهداری کنید تا کیفیت مطلوب آنها افزایش یابد.

۷- شیرینی‌ها را از جایی تهیه کنید که آنها را در یخچال نگهداری می‌کنند.

مطالبی که دیگران در حال خواندن هستند:

طالع بینی شخصیت: اسم شخصی که دوستش داری با چه حرفی شروع میشه؟ نتیجه اش رو ببین سورپرایز میشی!

بهترین مکانهای دیدنی تهران: در ایام عید کجا برویم؟

آشنایی با غذاهای مخصوص شب عید که بسیار خوشمزه هستند

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + دو =

دکمه بازگشت به بالا