;
رابطه و ازدواجسبک زندگی

نتیجه جدید و باور نکردنی: خیانت زنان بیشتر از مردان شده است!

دلایل افزایش خیانت زنان نسبت به مردان: شاید وقتی صحبت از خیانت در رابطه‌ی عاطفی مطرح می‌شود، اولین احتمالی که به ذهن می‌رسد، خیانت یک مرد باشد. اما ظاهراً در سال‌های اخیر ورق برگشته و آمارها نشان می‌دهند این باور که مردان بیشتر خیانت می‌کنند، یک کلیشه‌ی غلط است. گرچه آمارها نشان می‌دهند که چندین سال پیش، مردان خیانت‌کارتر از زنان بودند، اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد زنان به‌ویژه در یک سن خاص، بیشتر احتمال دارد که خیانت کنند. آمارهای مطرح‌شده در این مقاله بر اساس نظرسنجی‌ای است که توسط پلتفرم دوست‌یابی آلمانی Elitepartner، از ۵۶۰۰ نفر گرفته شده‌است.

دلایل افزایش خیانت زنان نسبت به مردان 1

دلایل افزایش خیانت زنان نسبت به مردان

یافته‌های این نظرسنجی نشان می‌دهد زنان به‌ویژه در سال ۲۰۲۰ نسبت به ۸ سال پیش که این برنامه دوست‌یابی چنین نظرسنجی‌ای را انجام داد، بیشتر احتمال دارد خیانت کنند. تقریباً یک‌سوم زنان (۳۱ درصد) در مطالعه‌ی حاضر اظهار داشتند که خیانت کرده‌اند. در سال ۲۰۱۲، این رقم تنها حدود یک پنجم زنان (۱۹ درصد) بود.

1. بیشتر زنان در ۳۰ سالگی خیانت می‌کنند

۳۹ درصد از زنانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، در ۳۰ سالگی به شریک زندگی خود خیانت کرده‌اند. زنان ۳۰ ساله و مردان ۶۰ تا ۶۹ ساله، گروه‌های سنی‌ای هستند که بیشترین احتمال خیانت را دارند.

دلایل افزایش خیانت زنان نسبت به مردان 2

2. افزایش اعتمادبه‌نفس زنان حتی در مورد خیانت

لیزا فیشباخ، روان‌شناس می‌گوید: «زنان در چند دهه‌ی گذشته تغییرات زیادی در جامعه ایجاد کرده‌اند. پس از چندین دهه سکوت، اعتمادبه‌نفس زنان حتی در مورد رابطه‌ی جنسی، افزایش یافته است. بنابراین زنان بیش از گذشته به رابطه‌ی جنسی اهمیت می‌دهند.»

3. آمار مردان خیانت‌کار چه تغییری کرده است؟

در مقایسه با نظرسنجی سال ۲۰۱۲، مردان بیشتر خیانت می‌کردند، حداقل این چیزی است که بیشتر آنها در نظرسنجی گفته‌اند. با این حال، آمار خیانت مردان به‌شدت زنان افزایش نیافته است. ۸ سال پیش، ۲۳ درصد از مردان به خیانت خود اعتراف کردند که اکنون به ۲۷ درصد رسیده است. در حال حاضر مردان همان‌طور که در گذشته، یعنی حدود یک چهارم‌شان خیانت می‌کنند.

4. خیانت بخش جدایی‌ناپذیر روابط است!

مردان بیشتر از زنان وسوسه می‌شوند که خیانت کنند، حتی اگر به‌دنبال آن نباشند. وقتی از مردان پرسیده شد: «آیا تا به حال در یک رابطه‌ی متعهدانه خیانت کرده‌اید؟» تقریباً یک پنجم از مردان پاسخ دادند: «نه، اما وسوسه شده ام». به نظر می رسد دفعات خیانت مردان در یک رابطه بیشتر از زنان است. آنها بیشتر از زنان به افراد مختلف به طور همزمان خیانت می کنند. از سوی دیگر، زنان بیشتر احتمال دارد یک بار خیانت کنند.

اگرچه همه ما خیانتکاران را محکوم می کنیم، لیزا فیشباخ روانشناس می گوید: «خیانت همیشه بخشی جدایی ناپذیر از عشق خواهد بود.

دلایل افزایش خیانت زنان نسبت به مردان 3

5.آیا ممکن است پس از خیانت رابطه ای ادامه یابد؟

لیزا فیشباخ می‌گوید: «پس از وقوع خیانت، انگیزه‌ی چندانی برای بازگشت به رابطه‌ی قبلی وجود ندارد، چرا که سایه‌ی خیانت بر آن رابطه سنگینی می‌کند. بهتر است در نظر داشته باشید که آیا مایلید با طرف مقابل وارد رابطه‌ای تازه شوید و این رابطه‌ی جدید چگونه باید باشد.»

دو پیش‌نیاز برای این تصمیم وجود دارد که فیشباخ آن‌ها را ضروری می‌داند. اول اینکه فرد خیانت‌کار باید مسئولیت خیانت خود را بپذیرد و از صمیم قلب پوزش بخواهد. دوم اینکه فردی که مورد خیانت قرار گرفته، باید حاضر باشد در آینده خود را قربانی نبیند و همسرش را ببخشد. این روان‌شناس تأکید می‌کند که این دو پیش‌نیاز اگر اتفاق بیفتند، تأثیرگذار خواهند بود، اما فرایندی زمان‌بر خواهد داشت: «چرا که اعتماد باید دوباره رشد کند، به ویژه زمانی که خدشه‌دار شده باشد.»

 

این ها بخشی از دلایل افزایش خیانت زنان نسبت به مردان بود، نظر شما چیست؟

 

این مطالب هم جالبه:

فیلم سینمایی باربی باعث جدایی زوج جوان شد!

عشق و نفرت: چطور می‌شود عاشق کسی بود اما دوستش نداشت؟

 

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا