;
سبک زندگیمهارت های زندگی

رفع بوی سوختگی غذا با این 9 ترفند ساده و سریع!

رفع بوی سوختگی غذا: گاهی حواس پرتی و یا مشغله زیاد سبب می شود که غذای ما بیش از حد روی حرارت مانده و آب آن تبخیر شود و ته بگیرد. زمان سوختن غذا خانم ها خونسردی خود را از دست می دهند و برخی مواقع اشتباهاتی را انجام می دهند که غذا طعم و بوی سوختگی بیشتری می گیرد. برای رفع بوی سوختگی از خورش روش هایی که در این بخش از مهارت های زندگی و سبک زندگی مجله اینترنتی گفتنی آورده ایم را انجام دهید.

این هم بدردت می خوره: 10 راهکار آسان برای رسوب زدایی کتری و سماور

9 روش رفع بوی سوختگی غذا

شما می توانید با این 9 ترفند ساده اگر غذایتان سوخته باشد، بوی سوختگی را از غذایتان رفع کنید.

رفع بوی سوختگی غذا 1

۱.روی خورشت سوخته آب نریزید:

زمانی که خورشت شما ته گرفت ، خونسرد باشید و روی آن آب نریزید زیرا اینگونه طعم سوختگی در آن میماند بلکه شعله زیر قابلمه را خاموش کنید.

۲.ظرف خورش را عوض کنید:

رفع بوی سوختگی غذا، اگر بعد از گذاشتن غذا بر روی اجاق حواستان پرت شده و غذای شما ته گرفته است ، غذا را هم نزنید بلکه به آرامی محتویات درون قابلمه را بدون آنکه قسمت های سوخته اش وارد ظرف شود، درون ظرفی دیگر بریزید.

این هم جالبه: 9 کاری که خوش شانسی در سیزه بدر میاره!

3.درون ظرف خورش پیاز بریزید:

پس از تعویض ظرف خورش، در ظرف یک تکه پیاز بندازید و روی خورش کمی آب جوش بریزید و ظرف را چند دقیقه روی شعله بگذارید تا طعم و بوی سوختگی کاملا ناپدید شود. در آخر پیاز را از ظرف در آورید و سپس خورش را میل نمایید.

پیاز

این هم جالبه: تشخیص اصلی یا تقلبی بودن برندهای معروف که باید بدونی!

4.کمی آب و روغن و نمک به خورش بیافزایید:

پس از خالی کردن ظرف خورش درون ظرفی دیگر ، کمی آب و روغن و نمک را مخلوط کرده و به خورشت اضافه کنید و بگذارید نیم ساعت با حرارت ملایم بجوشد تا بو و طعم سوختگی از بین برود.

5.مقداری شکر به خورش بیافزایید:

بعد از جدا کردن مقدار سالم غذا و ریختن آن درون قابلمه دیگر، درون ظرف مقداری شکر بریزید زیرا شکر طعم سوختگی را از بین می برد اما مراقب باشید شکر را تا اندازه ای بریزید که غذا طعم شیرین به خود نگیرد.

6.درون برنج قند بگذارید:

رفع بوی سوختگی غذا، برای از بین رفتن بوی سوختگی از برنج، تعدادی قند را درون برنج قرار دهید و پس از چند دقیقه قندها را از لابلای برنج در آورید. قند بوی سوختگی برنج را جذب می کند.

قند

این هم جالبه: ترفند جلوگیری از سیاه شدن موز که تا هفته ها تازه می مونه!

7.درون برنج پیاز بگذارید:

برای رفع بوی سوختگی برنج یک پیاز متوسط را به 4 قسمت تقسیم کنید و هر تکه از پیاز را در یک قسمت از برنج فرو کنید تا پیاز بوی سوختگی برنج را بگیرد.

۸.یک تکه نان روی برنج قرار دهید:

برای اینکه بوی سوختگی را از برنج بگیرید، یک تکه نان کمی مرطوب را روی برنج قرار دهید تا نان بوی سوختگی را جذب کند.

9.از آبلیمو استفاده کنید:

رفع بوی سوختگی غذا، برای از بین بردن بوی سوختگی برنج، روی یک برگ دستمال کاغذی مقداری آبلیمو بریزید و آن را بر روی برنج بگذارید و صبر کنید تا آبلیمو بخار کند و بوی سوختگی از بین برود.

آبلیمو

این هم جالبه: برونگرایی و درونگرایی ماههای سال: متولدین کدوم ماه برونگراتر و کدوم درونگراترن؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هشت =

دکمه بازگشت به بالا