;
سبک زندگیمهارت های زندگی

روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی: با این روش ها گل ها و گیاهان آپارتمانت رو تمیز نگه دار

روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی: برای نگهداری از گیاهان خانگی، شما نیاز به رعایت نکات متعددی دارید که یکی از آنها، تمیز و براق کردن برگ ها می باشند و خیلی ساده می توانید به این کار اقدام کنید.بهتر است که این کار را انجام دهید، چرا که تمیز نکردن گیاه مانع رشد آن خواهد شد. در مورد مراقبت از گیاهان،ما به شما درمورد چگونگی تمیز کردن برگ گیاهان خانگی خود و برای داشتن یک باغچه زیبا و رنگ هایی که شما همیشه می خواستید، آموزش خواهیم داد. با یک سبک زندگی دیگر از مجله گفتنی همراه باشید.

روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی، گیاهان داخل ساختمانی، رنگ، زیبایی و گرما را به خانه اضافه میکنند؛ آن‌ها با بهبود کیفیت هوا امکان باغبانی را برای شما فراهم می‌کنند. پرورش بسیاری از گیاهان آپارتمانی آسان است، اما باید به آن‌ها توجه مناسبی داده شود تا به خوبی رشد کنند. از آنجایی که گیاهان آپارتمانی رشد خود را از گلخانه‌ها و در شرایط ایده‌آل آغاز کرده‌اند، انتقال آن‌ها به آپارتمان نیاز به توجه و مراقبت بیشتری دارد.

این هم جالبه: تمیز کردن پشت قابلمه با راهکارهای خانگی بدون زحمت

آیا تمیز کردن برگ گیاهان خانگی مهم است؟

روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی: بله. تمیز نگه داشتن برگ ها به آنها کمک می کند تا بتوانند نفس بکشند. گرد و غبار یا آلاینده های موجود در هوا روی برگ ها انباشته می شوند و میزان نوری که گیاه دریافت می کند را تا حد چشمگیری کاهش می دهد. همانطور که می‌دانید، نور کمتر به معنی کلروفیل کمتر است که به نوبه خود موجب بیماری گیاه می شود؛ بنابراین تمیز کردن گیاهان خانگی که به اندازه کافی آب باران را دریافت نمی کنند؛ به شدت حائز اهمیت است.

براق کردن برگ گیاه

روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی

1. آب به عنوان مواد اولیه

روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی، البته، دانستن این موضوع که آب منبع مناسبی برای پاک کردن گیاهان است، نیاز به تخصص ندارد و همه می‌دانیم. می توانید گیاه را زیر آب بگذارید و به آرامی و با آب ملایم آن را شستشو دهید. با انجام این کار، گیاه می تواند به جای جریان شدید آب، قطره های ملایم که به برگ ها آسیب نمی رساند را دریافت کند. همچنین می توانید با استفاده از یک شلنگ یا اسپری نیز این کار را انجام دهید. اگر گیاه بسیار کثیف است، می توانید کمی ژل دوش را در یک لیتر آب مخلوط کرده و به کمک آن برگ ها را پاک کنید.

روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی

این مطلب هم کاربردیه: طرز تهیه رنگ خوراکی در آشپزخانه: دیگه از بیرون نخر

2. براق کننده طبیعی

روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی: استفاده از یک براق کننده طبیعی مؤثر است. به جز گیاهانی که برگ و موهای کوچک دارند. از استفاده برای این گیاهان خودداری شود. از یک اسفنج و آب و صابون نیز می توانید استفاده کنید و آن را به آرامی روی برگ ها بکشید و نیز می توانید از روغن زیتون نیز برای براق کردن گیاهان استفاده کنید.

3. گیاهان را با مسواک تمیز کنید

روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی: برای تمیز کردن گیاهان مخملی با موهای ریز می توانید از مسواک کمک بگیرید. کار سختی نیست؛ یک مسواک قدیمی برداشته و سپس برگ ها را در دستانتان بگیرید و به آرامی تمیز کنید. از پایین شروع کنید و به آرامی تا نوک برگ بکشید. به یاد داشته باشید مسواک را هر بار پس از استفاده بشویید و تا قبل از استفاده بعدی، آن را خشک کرده باشید. وسیله دیگری که می توان از آن جهت تمیز کردن گیاهان استفاده کرد، برس های نرم هستند. همچنین می توانید از برگ های خود گیاه برای تمیز کردن برگ های دیگر کمک گرفت.

4. پوست موز برای تمیز کردن برگ گیاهان

روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی: برگ های گیاهان زینتی در منزل با پوست موز بسیار تمیز خواهند شد، درست مثل شیر، شاهد تغییرات شگفت انگیز در ظاهر گیاه و درخشندگی و رشد گیاه خواهید بود.

روش های نگهداری گل ها و گیاهان آپارتمانی

شاید بپسندید: وسایلی که خانه را پر از انرژی منفی می کنند! اگه میخوای پولدار بشی سریع دور بنداز!

چرا و چگونه از شیر برای براق کردن برگ های گیاهان استفاده می کنیم؟

روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی: یکی از راهکار های قدیمی علم باغبانی برای براق کردن برگ ها، استفاده از شیر است؛ اما چرا از شیر برای تمیز کردن و کمک به رشد گیاه استفاده می کنند:

شیر، خواص ضد میکروبی، ضد قارچی و ضد باکتریایی دارد.
شیر، شپشک آرد آلود و آفات گیاهان آپارتمانی را درمان می کند.
شیر به خوبی می تواند در برابر بیماری های قارچی مثل:کپک، گندیدگی و سفیدک پودری مبارزه کند.
شیر، از انتقال ویروس های گیاهی جلوگیری می کند.
شیر، سبب افزایش جذب سطحی حشره کش ها به وسیله شاخ و برگ گیاهان می شود و از شسته شدن آنها با باران یا باد بردگی جلوگیری می کند.
هنگامی که با شیر برگ ها را تمیز می کنیم، پروتئین موجود در شیر روی برگ باقی مانده و موجب روشن و درخشان شدن برگ گیاهان آپارتمانی می شود.
اسپری کردن شیر، روی برگ گیاهان از حمله شته به آنها جلوگیری می کند.
کلسیم موجود در شیر نیز از مواد مغذی مورد نیاز گیاهان است.
همچنین افزودن شیر خالص (نپخته و کم چرب) به خاک و کمپوست گیاهان، باعث بهبود خاک و در نهایت سود رساندن به گیاهان می شوند.
نکته مهم : استفاده از شیر برای برخی از گیاهان آپارتمانی مفید نیست و باعث خراب شدن گیاهان می شود، پس حتما پیش از استفاده گیاه خود را بشناسید، تا نتیجه عکس نداشته باشد.

این ترفند مفید رو ببین: از بین بردن سوختگی اجاق گاز استیل بدون زور زدن و خراش

از کدام نوع شیر استفاده کنیم؟

روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی: شما باید از شیر لبنی ساده و کم چرب استفاده کنید تا از خاصیت درخشان کنندگی آن بهره ببرید. شیر کم چرب، چربی کمتری داشته و بهتر با آب مخلوط می شود و برای انجام این کار مناسب تر است.

روش-های-بهینه-نگهداری-گیاهان-آپارتمانی

چگونه با استفاده از شیر برگ گیاه را تمیز کنیم؟

روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی: شیر به دلیل داشتن ماده لاکتوفرین، که باکتری کش و قارچ کشی قوی است، خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد. برای بهره بردن از خواص شیر برای گیاه و تمیز کردن برگ ها، یک قسمت شیر را با دو قسمت آب مخلوط کنید و هر هفته یک بار روی برگ ها یا قسمت های بیمار گیاه اسپری کنید و این کار را تا از بین رفتن کامل لکه ها ادامه دهید. آب، برگ ها را تمیز می کند اما آلودگی های روی برگ ها را پاک نمی کند و موجب درخشندگی برگ هم نمی شود.

آیا استفاده از شیر موجب بو گرفتن برگ می شود؟

اگر شیر را با آب مخلوط کنید، بوی شیر از بین می رود و بوی بد و گندیدگی به مرور زمان ایجاد نمی شود.

استفاده از شیر موجب جذب حشرات می شود؟

اگر مخلوط آب و شیر را اسپری کنید و سپس با یک دستمال برگ ها را پاک کنید، حشرات جذب گیاه نمی شوند.

پیشنهادهای دیگر برای براق کردن برگ گیاهان

روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی: برای تمیز نگه داشتن برگ های گیاهان باید به روش های دیگر نیز از آنها مراقبت کرد، به عنوان مثال و نمونه ای که شاید بسیار حائز اهمیت است؛ از بین بردن قسمت های خراب شده گیاه است.

اگر گیاه دارای برگ های خشک شده، زرد یا ضعیف است، باید آنها را حذف کنید. از بین بردن آنها، گیاه را قادر می سازد تمام منابع خود را به حفظ و رشد بخش های سالم تر اختصاص دهد.

از ویژگی های گیاه آگاه باشید تا قادر به مراقبت از آن باشید. به عنوان مثال، نباید برگ های برخی گیاهان را مرطوب کرد. مثل گیاه کاکوتی و ساکولنت این گیاهان را باید بدون آب تمیز کرد.

تمیز کردن برگ ها تنها چند دقیقه زمان لازم است، اما اثرات فوق‌العاده ای برای سلامتی گیاه خواهد داشت. اگر از گیاهان برای دکوراسیون منزل استفاده می کنید، گیاهان براق و سالم به طور چشمگیری فضا را تغییر خواهند داد.

 

این مطالب هم جالبه:

بهترین روشهای از بین بردن لکه های روغن از دیوار آشپزخانه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + سه =

دکمه بازگشت به بالا