;
سبک زندگیمهارت های زندگی

5 سنت های مردم ژاپن که عمرشان را طولانی می کند

سنت های مردم ژاپن: در سبک زندگی از سری مطالب مهارت های زندگی می خواهیم درباره ی عادت ها و رسومات خاص مردم ژاپن صحبت کنیم که در واقع مفید هستد و هر کسی می تواند از آن ها استفاده کند. سنت های مردم ژاپن که عمرشان را طولانی می کند بشناسید. با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: ۸ ترفندهای کاربردی برای تمیز کردن فر خانگی که کارتو آسون میکنه!

5 سنت های مردم ژاپن که عمرشان را طولانی می کند

1- با غذا آب نمی خورند

سنت های مردم ژاپن4

سنت های مردم ژاپن، در رستوران های بسیاری از کشورهای دنیا به همراه غذا آب سرو می شود. اما رستوران های ژاپنی اغلب اینگونه نیستند. ژاپنی ها اعتقادها دارند نوشیدن آب می تواند هضم غذا را برای بدن دشوار کند.

وقتی به همراه غذای خود آب می نوشید، بزاق دهان رقیق می شود. این امر باعث ترشح اسید معده می شود که کار آن هضم موادد غذایی است. در نتیجه، معده سیگنال های ضعیف تری برای تجزیه ی مواد غذایی دریافت می کند، امری که می تواند منجر به نفخ شود.

به علاوه، خوردن آب به همراه غذا باعث می شود معده پُر و به آن فشار وارد شود، گویی که غذای سنگینی خورده باشید. این امر می تواند برخی مشکلات پزشکی را تشدید کند و ریسک رفلاکس اسید معده را افزایش دهد. از آنجایی که نوشیدن آب در حین خوردن غذا باعث می شود بدن آنزیم های گوارشی بیشتری تولید کند، امری که می تواند عوارض مختلفی از جمله سوزش معده داشته باشد.

این هم جالبه: ترفند جلوگیری از سیاه شدن موز که تا هفته ها تازه می مونه!

2- پیاده روی را به ورزش ترجیح می دهند

سنت های مردم ژاپن5
پیاده روی از سنت های مردم ژاپن

سنت های مردم ژاپن، ژاپنی ها علاقه ی زیادی به داشتن فعالیت فیزیکی دارند. یکی از ورزش های محبوب آن ها پیاده روی است. آن ها می توانند در حین پیاده روی با یکدیگر هم صحبت کنند، بنابراین این ورزش برایشان هم مفید است و هم لذتبخش.

3- زوج ها جدا از یکدیگر می خوابند

سنت های مردم ژاپن2

سنت های مردم ژاپن، اولین دلیل تصمیم زوج های ژاپنی برای جدا خوابیدن از یکدیگر، متفاوت بودن برنامه ی کاری آن ها است. بیدار کردن شریک زندگی خود صرفاً به این خاطر که باید دیر از سر کار به خانه برگردید یا مجبور هستید زود خانه را به مقصد محل کارتان ترک کنید، باعث مختل شدن خواب او خواهد شد. به همین دلیل جدا کردن محل خواب خود منطقی به نظر می رسد. این کار به زن و شوهر این امکان را می دهد که خواب راحت تری را بدون مزاحمت تجربه کنند.

این هم جالبه: درمان استرس برای متولدین ماههای مختلف! کدوم ماهها بیشتر استرس دارند؟

4- روی زمین غذا می خورند

سنت های مردم ژاپن3

 

سنت های مردم ژاپن، وقتی چهار زانو روی زمین می نشینید و غذا می خورید، همزمان بدون هیچ تلاش و زحمتی یوگا هم می کنید. اعتقاد بر این است که چهار زانو نشستن باعث می شود خون بیشتری به سمت معده جریان پیدا کند، امری که کمک می کند مواد غذایی راحت تر هضم شوند و بتوانید بیشتر ویتامین ها و مواد مغذی آن ها را دریافت کنید.

وقتی به جلو خم می شوید تا غذا را از بشقاب تان بردارید و بعد هم به حالت اول خود برمی گردید تا غذا را ببلعید، عضلات شکم تان قوی می شود که این امر می تواند جلوی نفخ را بگیرد.

غذا خوردن روی زمین به عملکرد بهتر عصب واگ کمک می کند. از دستگاه گوارش تان هورمونی به نام لپتین ترشح می شود که با ارسال سیگنال به عصب واگ، سیر شدن تان را به آن خبر می دهد. اگر عصب واگ درست کار کند، این امر می تواند جلوی پرخوری شما را بگیرد.

نشستن طولانی مدت بر روی صندلی ممکن است باعث پشت درد شود و در نهایت به دیسک های ستون فقرات فشار وارد کند، اما وقتی روی زمین می نشینید زانوها و لگن تان کش می آید.

وقتی مدت زیادی را روی صندلی می نشینید، لگن تان خشک می شود. با این حال، نشستن روی زمین به شما این امکان را می دهد که لگن و زانوهای خود را کشش دهید، امری که باعث افزایش انعطاف پذیری مفصل ها می شود. برخی حالت های نشستن، مثل زانو زدن و چمباتمه زدن، عضلات را حتی وقتی در حال استراحت هستید هم به کار می گیرد، چون شما را به درگیر کردن عضلاتی وامی دارند که هنگام نشستن روی صندلی فعال نیستند.

5- روی زمین می خوابند

سنت های مردم ژاپن1

سنت های مردم ژاپن، خوابیدن روی زمین فواید مختلفی برای سلامتی دارد. خوابیدن بر روی یک سطح صاف و سفت برای پشت مفید است و ممکن است شما را از پشت درد چندین ساله تان خلاص کند. درست است خوابیدن روی تخت راحت تر است، اما تشک تخت ممکن است به مرور زمان شروع به فرو رفتن کند و باعث خمیده شده ستون فقرات شود، امری که منجر به پشت درد می شود.

به همین دلیل کارشناسان حتی توصیه می کنند در صورت نرمی زیاد تشک تخت، در زیر آن یک تخته قرار دهید. خوابیدن روی زمین همچنین باعث می شود ستون فقرات در تراز بماند و بدن در حالتی غیر طبیعی قرار نگیرد.

خوابیدن روی زمین باعث بهبود گردش خون هم می شود، چرا که در این حالت وزن بدن به طور مساوی پخش می شود و فشار کمتری به قسمت های مختلف بدن وارد می شود.

خوابیدن در حالت طبیعی مانع از به خواب رفتن دست ها و پاها به دلیل نامناسب بودن گردش خون هم می شود. عدم گردش خون مناسب می تواند باعث بروز مشکلاتی مانند لخته شدن خون و واریس هم شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا