;
سبک زندگیرابطه و ازدواج

7 نکته برای طلاق سالم اگر پدر و مادر هستید

طلاق سالم: معمول این است که در جدایی یک یا هر دو نفر از زوجین یک سری احساسات و نگرش های منفی نسبت به دیگری دارند. اما برای این که این امر به فرزندان آسیب نرساند، تلاش برای داشتن یک طلاق سالم مهم است.

انجام یک طلاق سالم کار آسانی نیست، اما برای رفاه فرزندان تعیین کننده است. بدیهی است که اگر جدایی رخ می دهد به دلیل وجود تعارضات غیر قابل حل است. با این حال، بسیار مهم است که آخرین مرحله را تا حد ممکن کمتر آسیب زا کنید. با سبک زندگی از مجله گفتنی همراه شوید.

فراتر از اختلافاتی که ممکن است در زوجین وجود داشته باشد، حقیقت این است که جدایی والدین اثر عمیقی بر فرزندان می گذارد. با وجود این، در صورت دستیابی به یک طلاق سالم، این روند برای آن ها آسان تر است.

حتما نگاه کنید: جذب غیر مستقیم مردان: فوت و فن های جذب پسران را یاد بگیرید!

پس از جدایی، چه خوشایند باشد چه نباشد، مسائل زیادی وجود دارد که باید مورد توافق قرار گیرند، مانند حضانت مشترک و تقسیم دارایی. در این میان، کودکان باید با این ایده روبرو شوند که دنیای آن ها برای همیشه تغییر کرده است.

اثرات جدایی بر فرزندان

طلاق نشان دهنده یک تغییر و ضرر بزرگ برای فرزندان است. خانه ساختاری است که به آن ها امنیت و ثبات می دهد . وقتی جدایی رخ می دهد، بچه ها احساس می کنند دنیایشان در حال از هم پاشیدن است.

پس از طلاق نیز باید تجربه محرومیت از یکی از والدین خود را تجربه کنند. به همین ترتیب، پدری که با او زندگی می کنند برای آن ها معنای جدیدی پیدا می کند. در مجموع می تواند بسیار گیج کننده باشد و اگر جوان هستند، همیشه راهی برای بیان نگرانی های خود پیدا نمی کنند.

حتما ببین: بازگشت به رابطه قبلی: چطوری به رابطه ای که تمام شده برگردم؟

با توجه به سن فرزندان واکنش ها متفاوت است:

از 3 تا 5 سالگی: احساس گناه و ترس از تنها ماندن یا رها شدن غالب است.
از 6 تا 12 سالگی: وجود رنج را تشخیص می دهند، اما نمی دانند چگونه با آن کنار بیایند. آن ها این توهم را می پذیرند که جدایی والدین ابدی نیست.
نوجوانان: ناامنی در آن ها نسبت به امکانات خود برای تشکیل یک زوج و تحقق خود در زمینه عاطفی ایجاد می شود. آن ها احساس گناه، احساس تنهایی و افسردگی را تجربه می کنند .

حتما ببین: نشانه های یک شوهر غیر حامی: شوهرم از من حمایت نمی کند؛ باید چه کار کنم؟

کودکان در یک طلاق سالم

مسائل مربوط به نگهداری و توزیع دارایی ها اغلب مستلزم مذاکرات طولانی است. شما باید برای رویارویی با این روند آماده باشید.

نکاتی برای طلاق سالم برای کودکان

با تمام آنچه گفته شد، واضح است که داشتن یک طلاق سالم بهترین گزینه برای همه اعضای خانواده است. درست است که ممکن است درد، عصبانیت و ناامیدی وجود داشته باشد. با این حال، تسلیم شدن در برابر این احساسات فقط وضعیت را بدتر می کند . آن وقت چه باید کرد؟ نکات زیر می تواند کمک کننده باشد.

همچنین بخوانید: نکات مهم برای قرار عاشقانه: چگونه در دیت اول جذاب باشیم؟

 

1. سالم بمانید و اوضاع را تحت کنترل داشته باشید

برای داشتن یک طلاق سالم، اولین چیز این است که مراقب سلامت خود باشید . بسیار مهم است که تا حد امکان با خودتان در صلح باشید. روان درمانی در این موارد می تواند حمایت ارزشمندی باشد.

این مهم است که والدین همه چیز مربوط به جدایی را تحت کنترل خود نگه دارند. در حالت ایده‌آل، تمام جزئیات به صورت خصوصی و بدون دخالت کودکان در مسائلی که نیازی به مشارکت در آنها نیست، مانند ترتیبات مالی، انجام می‌شود.

طلاق سالم-سالم بمانید و اوضاع را تحت کنترل داشته باشید

2. اخبار را به شیوه صحیح مخابره کنید

هیچ راه آسانی برای انتقال چنین اخباری به فرزندانتان وجود ندارد. کاری که می توان انجام داد این است که شرایط را با نگرش هوشمندانه و محبت آمیز آرام کنیم. آن چه نشان می دهد این است که هر دو والدین با کنار گذاشتن اختلافات خود در آن زمان، با هم ارتباط برقرار کنند.

مهم است که برای آن ها روشن شود که آن چه اتفاق افتاده هیچ ربطی به آن ها ندارد. بر این باید پافشاری کرد. نه تنها در لحظه انتشار خبر، بلکه پس از آن نیز. زن و شوهر باید آماده پاسخگویی صادقانه به سؤالات باشند، که به معنای آشکار شدن درگیری های صمیمی اساسی نیست.

3. به واکنش اولیه رسیدگی کنید

پس از انتشار این خبر می‌تواند واکنش‌های زیادی در پی داشته باشد. چیز رایج در آن ها طرد موقعیت و درد است. ضروری است که والدین این احساسات را در فرزندان خود تأیید کنند. این برای این است که آن ها متوجه شوند که این احساس برای آن ها قابل درک و طبیعی است.

باید اصرار کرد که خیلی آن ها را دوست دارید و از ایجاد این رنج متاسف هستید، اما این تصمیم سنجیده و تحلیل شده است و بهترین گزینه برای جلوگیری از ناامیدی و مشکلات است. باید اجازه دهید کودک خودش را بیان کند.

4. سطح ارتباط با فرزندان خود را کشف کنید

 به کودک کمک کنید تا احساساتش را مدیریت کند.
بچه ها بعد از خبر و بعد از خود طلاق قرار است تغییراتی داشته باشند. آن ها ممکن است لجبازتر یا غمگین تر و دورتر شوند. چیزی که نشان داده شده این است که آن ها را وادار کنیم ببینند که والدین هر چند بار که نیاز دارند برای صحبت در مورد موضوع حاضر هستند.

برخی از کودکان نیز ممکن است طوری رفتار کنند که انگار هیچ اتفاقی نمی افتد. با این حال، آن ها ممکن است شروع به اختلالات خواب، مشکلات خوردن و عملکرد تحصیلی ضعیف کنند.

5. حفظ قوام و روال

یکی از کلیدهای یک طلاق سالم این است که تا آن جا که ممکن است، روال‌ها را دست نخورده نگه دارید. معرفی موقعیت های جدید و استثنایی راحت نیست. روال ثابت به آن ها کمک می کند تا آرامش ذهنی را دوباره به دست آورند.

مهم است که به تغییراتی که در آن ها رخ می دهد توجه داشته باشید و مایل به گوش دادن به آن ها باشید. با این حال، قوانین به هیچ وجه نباید تغییر کند. نظم و انضباط باید حفظ شود و این که آن ها رنج می برند دلیلی برای دادن امتیاز ویژه به آن ها نیست.

6. از دعوا جلوی بچه ها بپرهیزید

این یکی دیگر از جنبه های اساسی برای داشتن یک طلاق سالم است. اختلافات و درگیری های کافی برای تصمیم گیری برای جدایی وجود دارد. با این حال، نشان دادن آن ها در مقابل کودکان می تواند آسیب زیادی به آن ها وارد کند.

طلاق سالم-از دعوا جلوی بچه ها بپرهیزید

هنگامی که خصومت و کینه غالب می شود، برای کودکان دشوارتر است که شرایط را جذب کنند. به همین ترتیب، در مورد نحوه رسیدگی به تعارض، مثال بدی دریافت می کنند. نکته واضح این است که آن ها آن را در زندگی خود تکرار می کنند.

7. سازگاری سالم با شرایط جدید را ترویج دهید

اصلی‌ترین تغییری که کودکان تجربه می‌کنند این است که یکی از والدینشان با آن ها زندگی نمی‌کنند و آن ها را فقط در موقعیت‌های خاص می‌بینند. برای پدری که همچنان مسئول است، وقت آن است که نقش ها، وظایف و روال خانه را دوباره سازماندهی کند، بدون این که دچار افراط و تفریط شود.

پدری که می رود نیز باید زندگی خود را سامان دهد، تا بتواند اوقات باکیفیتی را با فرزندانش سپری کند. به هر حال برای آن ها سخت خواهد بود، اما اگر همه چیز به طور طبیعی و با روحیه خوب انجام شود، در مدت زمان کوتاهی خود را وفق می دهند.

آسیب هایی که طلاق به کودکان می زند:

افشای آشکار بحث ها در مقابل کودکان نتیجه معکوس دارد. آن ها یاد خواهند گرفت که چگونه با برخورد نادرست اوضاع را مدیریت کنند.

چه زمانی کمک حرفه ای لازم است؟

اگر والدین احساس می کنند که احساسات یا خود موقعیت از کنترل خارج می شود، نباید منتظر مشاوره حرفه ای باشند. روان درمانی معجزه نمی کند، اما به سازماندهی احساسات و ایده ها کمک می کند .

همین امر زمانی صدق می کند که رفتار کودکان دچار تغییر ناگهانی و غیرقابل کنترل شود. یک حرفه ای به عنوان شخص ثالثی عمل می کند که می تواند به هدایت وضعیت به روشی مناسب کمک کند.

جدایی والدین آثار عمیقی در زندگی فرزندان خواهد گذاشت. اگر این کار به درستی انجام نشود، می تواند به زخمی تبدیل شود که هرگز التیام نخواهد یافت. آن ها دیگر از آن رنج نخواهند برد، اما پس از آن مشکلات زیادی برای داشتن روابط عاطفی سالم خواهند داشت.

هیچ راهی وجود ندارد که بتوان جدایی را به تجربه ای خوب یا خوشایند برای کودکان تبدیل کرد. با این حال، داشتن یک طلاق سالم کمک زیادی می کند تا بتوان بر این دوره از درد غلبه کرد بدون این که بر رشد طبیعی کودکان تأثیر بگذارد.

لینک های بیشتر:

زنگ خطر خیانت: این نشانه ها می گوید عشقتان ممکن است به شما خیانت کند!

هنوز نمی توانم عشق اولم را فراموش کنم: اگر این احساس را دارید چه کنید؟

شرم و نفرت از خود: چرا از خودم بدم می آید و چگونه با آن مقابله کنم؟

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پانزده =

دکمه بازگشت به بالا