;
سبک زندگیرابطه و ازدواج

هنوز نمی توانم عشق سابق را فراموش کنم: اگر این احساس را دارید چه کنید؟

فراموش کردن عشق سابق در واقع یک ترن هوایی از احساسات و مواردی است که هیچ کس نمی تواند آن را پیش بینی یا کنترل کند.

احساس عشق در عین هیجان و زیبایی لزوما به نتیجه مثبتی منجر نمی شود و این همان نقطه ای است که در هر رابطه ای باید بپذیرید. عشق گاهی دردناک می شود اما این حق را از خود نگیرید! ترس از رهاشدگی نباید شما را از عاشق شدن بترساند.

در این بخش از سبک زندگی، وب سایت گفتنی به خوبی شما را با ابزارهای مورد نیاز برای پیشبرد زندگی خود مجهز خواهد کرد. یادتان باشد شکست عشقی برای هر رابطه ای ممکن است رخ بدهد. با شناخت دوباره خود و راهکارهای زیر می توانید از این مخمصه زودتر فاصله بگیرید.

حتما ببین: بازگشت به رابطه قبلی: چطوری به رابطه ای که تمام شده برگردم؟

حتما ببینید: شخصیت شناسی مردان از روی لباس، از این به بعد مردان را بشناسید

 

اگر هنوز عاشق عشق سابق خود هستید، خجالت نکشید. شما تنها نیستید، بسیاری از مردم برای فراموش کردن عشق سابق، تلاش می کنند و ممکن است مدتی طول بکشد زیرا هر رابطه متفاوت است.

مطالعات نشان می‌دهد که وقتی روابط پایان می‌یابد، افراد ممکن است با افسردگی، PTSD، اضطراب و سایر مسائل مربوط به سلامت روان دست و پنجه نرم کنند. بنابراین، قابل درک است که ممکن است زمان سختی برای بهبودی داشته باشید.

ارنستو لیرا د لا روزا، روانشناس و بنیاد تحقیقات امید برای افسردگی می گوید: “اگر هنوز عاشق یک سابق هستید، طبیعی است و مشکلی ندارد. این فقط به این معنی است که شما در حال پردازش بسیاری از احساسات ناشی از یک رابطه هستید. ”

البته، ممکن است به نظر برسد که کل دنیای شما به پایان رسیده است، اما این یک خطای ذهنی است و  آن احساسات قوی که اکنون در همه جا وجود دارند، برای همیشه دوام نخواهند داشت، و یک روز به گذشته نگاه خواهید کرد و امیدواریم برای تغییری که فراموش کردن عشق سابق در شما ایجاد کرد سپاسگزار باشید.

همنچنین نگاه کنید به :چگونه بفهمم شوهرم دیگر مرا نمی خواهد؟ نشانه های عدم علاقه مردان

فراموش کردن عشق سابق: چگونه بر درد جدایی غلبه کنیم ؟

اگر اخیراً از یک رابطه خارج شده‌اید یا متوجه شده‌اید که به طور کامل از شعله قبلی خود گذر نکرده‌اید، در زیر چند نکته وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند ادامه دهید:

حواس خود را با کار پرت کنید اما نه زیاد!

یک ذهن بیکار به ویژه برای قلب شکسته آسیب زاست. اگر در خانه نشسته اید و به همسر سابق خود و تمام خاطراتی که به اشتراک گذاشته اید فکر می کنید، خود را برای شکست آماده کرده اید. با این حال، اگر مشغول باشید، زمان می‌گذرد، روز سریع‌تر پیش می‌رود و احساسات نیز کم کم تعدیل می شود.
اگرچه مشغول نگه داشتن مهم است، لیرا د لا روزا هشدار می دهد که اگر دائما مشغول هستید، زمانی برای پردازش احساسات خود نخواهید داشت. و پردازش نکردن احساسات می تواند بر نحوه کنار آمدن شما با از دست دادن در آینده تأثیر بگذارد. بنابراین، در حالی که مشغول ماندن چیز خوبی است، به یاد داشته باشید که به خود اجازه دهید احساسات خود را احساس کنید.

جالب و خواندنی: چت عاشقانه: این ایموجی ها در چت های عاشقانه نشانه خوبی نیستند، آن ها بشناسید!

نشانه های عشق سابق خود را به طور کامل حذف کنید

فراموش کردن عشق سابق

عشق سابق خود را به طور کامل از زندگی خود حذف کنید. این شامل شماره تلفن، آدرس، تمام پلتفرم های رسانه های اجتماعی، خانواده، دوستان، آشنایان متقابل و هر چیزی است که شما را به سابق خود متصل می کند.

چسبیدن به چیزهایی که دائماً شما را به یاد سابق خود می اندازد فقط رشد شما را خفه می کند. اگر واقعاً می خواهید بر همسر سابق خود غلبه کنید، باید او را کاملاً از زندگی خود حذف کنید. هشدار منصفانه! این سخت خواهد بود، اما بهبود قلب هدف کلی است.

همچنین بخوانید: کاریزماتیک ترین ماه ها: کدوم ماه ها برای ریاست ساخته شدن و حرفشون برش داره؟؟

از رسانه های اجتماعی دوری کنید

اگر هنوز عاشق سابق خود هستید، رسانه های اجتماعی مفید نیستند. شما فقط در صورتی خود را شکنجه خواهید کرد که در سکوهای خود حرکت کنید. فقط تصور کنید سابق شما در جدول زمانی شما ظاهر می شود و آنها به تازگی چیزی را با یک دوست جدید پست کرده اند. فورا روزت خراب میشه

از آنجایی که در وضعیت آسیب پذیری قرار دارید، مقایسه زندگی خود با دوستان و دوستان آنلاینی که حتی هرگز ندیده اید برای شما آسان خواهد بود.

علاوه بر این، استفاده مکرر از رسانه های اجتماعی با افسردگی مرتبط است . 2 بنابراین، سابق خود را حذف کنید و تمام تلاش خود را برای دور ماندن از پلتفرم های اجتماعی انجام دهید، زیرا احساسات خود را پردازش می کنید و روی بهبودی خود تمرکز می کنید.

همچنین بخوانید: اسموتی خرما: سه نوع معجون خوشمزه فوری برای روزه داران و ورزشکاران

مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید

مدتهاست که دوران قضاوت اخم کردن در قرارهای انفرادی و تنها نشستن برای ناهار گذشته است. بنابراین، خود را با یک روز نوازش پذیرایی کنید یا خودتان را در یک قرار ملاقات بگذارید.

از خودتان لذت ببرید و یاد بگیرید که به شرکت خودتان عادت کنید. به هر حال، اگر نتوانید خودتان را دوست داشته باشید، چگونه انتظار دارید که به راه خود ادامه دهید و اجازه دهید فرد جدیدی شما را دوست داشته باشد؟

شاید جالب باشد: 7 حرف های ممنوعه: برای فرار از بدبختی اینا رو به بقیه نگو!

در فرآیند عجله نکنید

عاشق شدن گاهی اوقات می تواند یک کار باشد و گاهی اوقات به سرعت و غیرمنتظره به سراغ شما می آید. با این حال، با جدایی ، روند غلبه بر کسی می تواند مانند پایان دنیا باشد.

با تلاش برای وارد شدن به یک رابطه دیگر، در این روند عجله نکنید. در واقع، وارد کردن یک فرد جدید به درون آشفتگی احساسات خود بدترین کار ممکن است. آن احساسات را احساس کنید و قبل از اینکه دوباره با هم قرار ملاقات بگذارید، از طریق آنها کار کنید.

شاید جالب باشد: ازدواج با مردان بتا: قابل توجه خانم ها با مردان بتا ازدواج کنید و خوشتیپ ها و قدبلندها را رد کنید!

صحبت کردن

درمان دیگر تابو نیست. می‌توانید شخصاً، در چت ویدیویی ، تلفن و از طریق پیام متنی با یک متخصص صحبت کنید. تکنولوژی این امکان را فراهم کرده است که هر جنبه ای از زندگی را در خود جای دهد.

اگر هنوز مجذوب گفتن همه چیز به یک غریبه نیستید، باید در مورد احساس خود با اعضای خانواده یا یک دوست نزدیک صحبت کنید. صحبت کردن آن احساسات را رها می کند و به شما وضوح و بسته شدن می دهد.

این احساسات را در بطری فرو نبرید و سعی نکنید “قوی” باشید. شما انسان هستید و حق دارید خود را ابراز کنید.

درمان آنلاین چیست؟

یک نامه بنویس

درمانگران اغلب نوشتن نامه را به عنوان راهی برای مقابله با احساسات خود پس از جدایی یا رویداد دردناک دیگری توصیه می کنند.

مشاور درمانگر Myriame Lyons، ، به مراجعانش توصیه می کند که یک “خداحافظ نامه” بنویسند. در این نامه، لیون از بیماران می خواهد که به سوالات زیر پاسخ دهند:

  • دلت برای چه چیزی تنگ خواهد شد؟
  • چه چیزی را گرامی خواهید داشت؟
  • مسئولیت چه چیزی را بر عهده می گیرید؟
  • چه آرزویی برای یکدیگر دارید؟

لیون معتقد است که این تمرین به شما فرصتی می دهد تا ناگفته های خود را به اشتراک بگذارید. مزیت دیگر این کار این است که نیازی نیست نامه را با عشق سابق خود به اشتراک بگذارید تا از مزایای کامل نوشتن همه این مطالب بهره مند شوید. پی بردن به این پاسخ ها برای خودتان می تواند به اندازه کافی رهایی برای حرکت رو به جلو باشد.

در این مدت مهم است که خود را تشویق کنید و متوجه شوید که اهمیت دارید. در غم و اندوه گم نشوید و ارزش و اهمیت خود را در دنیا فراموش نکنید. مطمئناً دوست داشتن کسی که دیگر شریک زندگی نیست، دردناک است، اما دنیا هنوز در اختیار شماست. اگر متوجه شدید که هنوز با مشکل رها کردن خود مواجه هستید، در تماس با یک متخصص سلامت روان تردید نکنید.

ممکن است علاقه مند باشید: جذب پسر مورد علاقه + چگونه پسران را جذب کنیم؟

مطالبی که دیگران در حال خواندن هستند:

ماجرای طلاق عجیب: آقا داماد با دیدن این صحنه عروسی خود را به هم زد!

چگونه بفهمم شوهرم دیگر مرا نمی خواهد؟ نشانه های عدم علاقه مردان

شخصیت شناسی خال های بدن را بفهمید، این که در کدام قسمت بدن خال دارید حقایق جالبی را لو می دهد

مردان و زنان کدام ماههای سال زیبا هستند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا