;
سبک زندگیگردش و سفر

عجیب و غریب ترین عادات ایرانیان که مردم هیچ جای دنیا ندارند!

ایرانیان یکی از قدیمی‌ترین و فرهنگی‌ترین قوم‌های جهان هستند که تاریخ بسیار طولانی و پرفراز و نشیبی در پشت سر دارند. از لحاظ فرهنگی، ایرانیان دارای تاریخچه‌ای بسیار غنی و متنوع هستند که شامل تمامی جنبه‌های زندگی از جمله هنر، ادبیات، آیین‌ها، معماری، موسیقی و … می‌شود. با بخش سبک زندگی از مجله اینترنتی گفتنی همراه باشید.

اما در کنار این موارد، ایرانیان برخی عادت‌های عجیب و جالب را نیز دارند که در این متن به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

این مطلب هم جالبه: تصاویر عجیب اما واقعی از فروش عروس در پارک بلغارستان!

عجیب و غریب ترین عادات ایرانیان

شانه‌های جیبی

عجیب و غریب ترین عادات ایرانیان عکس1: شانه جیبی

یکی از عادت‌های عجیب ایرانی‌ها، توجه زیادی به شانه‌های مویی است. در ایران، موهای سر به عنوان نشانه زیبایی و جذابیت بسیار مهم است و بسیاری از زنان و مردان ایرانی تلاش می‌کنند تا مویی ضخیم و بلند داشته باشند. بسیاری از زنان ایرانی هر روز به سرشان روغن می‌زنند و آن را ماساژ می‌دهند تا موهایشان بلند و درخشان باشد.

شاید بپسندید: گیاهی که می‌تواند عرق زیر بغل را از بین ببرد+ نحوه استفاده

جدول خانوادگی

عادت دیگری که بسیاری از ایرانی‌ها دارند، تلاش برای تکمیل جدول خانوادگی است. در فرهنگ ایرانی، خانواده بسیار مهم است و بسیاری از ایرانی‌ها تلاش می‌کنند تا جدول خانوادگی‌شان را تکمیل کنند. به عبارت دیگر، آن‌ها تلاش می‌کنند تا همه‌ی اعضای خانواده خود را پیدا کنند و نسبت به هر فردی که از خانواده‌شان باشد، احترام گذاشته و ارتباط برقرار کنند.

علاقه زیاد به چای

عجیب و غریب ترین عادات ایرانیان عکس2: عادت چای خوردن

یکی دیگر از عادت‌های جالب ایرانی‌ها، علاقه زیاد به چای است. چای در ایران بسیار محبوب است و اغلب در چایخانه‌ها و خانه‌های ایرانی سرو می‌شود. بسیاری از ایرانی‌ها هر روز صبح با نوشیدن چای خودرا آغاز می‌کنند و در طول روز نیز چای می‌نوشند. در برخی مناطق ایران، چای با شیر نیز سرو می‌شود و اغلب با دوغ یا پنیر خورده می‌شود.

خوردن ماهی با دست

عادت دیگری که در برخی مناطق ایران وجود دارد، عادت خوردن ماهی با دست است. در بسیاری از مناطق ایران، خوردن ماهی با دست بسیار معمول است و بسیاری از ایرانی‌ها به این روش خوردن عادت دارند. این عادت در برخی مناطق به دلیل اینکه ماهیان تازه‌تر و خوش‌طعم‌تر هستند، رواج دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا