;
سبک زندگیمهارت های زندگی

ماجرای این عکس خنده دار قاجاری چیست؟

عکس خنده دار قاجاری: در عکس‌های دوران قاجار ژست‌های عجیب و غریب اصلا کم نیستند.

علاقۀ ناصرالدین‌شاه به عکاسی و وارد کردن وسایل این کار به ایران باعث شده بود که اهالی دربار و حرمسرای قاجار همیشه امکان بهره بردن از این فناوری تازه و جادویی را داشته باشند. این دسترسی همیشگی و آسان باعث شده بود که عکاسی برای آن‌ها حالت یک سرگرمی و بازی را پیدا کند.

آلبوم عکس‌های دوران قاجار پر از ژست‌های عجیب و غریب و بعضا خنده‌دار است. انگار دیگر ژست‌های عادی ته کشیده بود و هر کس هر شیرین‌کاری که بلد بود جلوی دوربین عکاسی انجام می‌داد!

دو نمونه از این عکس‌ها که در اینجا مشاهده می‌کنید مربوط به عصمت‌الملوک، نوۀ دختری ناصرالدین شاه هستند؛ عصمت‌الملوک دختر فاطمه عصمت‌الدوله (دختر شاه) و دوست محمد خان معیرالممالک بود.

شاید بپسندید: ۵ ترفند برای افزایش باد کولر آبی

عصمت‌الملوک (نفر وسط) به همراه چندتن از اطرافیان

عکس خنده دار قاجاری

عکس خنده دار قاجاری1

در این عکس عصمت‌الملوک (سمت راست) را به همراه خواهرش فخرالتاج با یک ژست عادی می‌بینیم. اما نکتۀ خاص عکس حضور پدر آن‌ها یعنی دوست‌ محمد خان معیر الممالک در پایین تصویر و زیر صندلی است!

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا