;
سبک زندگیمهارت های زندگی

بچه این کارها رو فقط از باباش یاد می گیره؛ زور الکی نزن!

پدر و تربیت فرزند: سرمشق قرار دادن والدین بخش طبیعی است و کودکان آینه رفتار والدین هستند و پیام‌های نامحسوسی در طول زندگی ازآنها دریافت می کنند پس از همان بدو تولد کودکتان در حال یادگیری است و شما در حال آموزش دادن به او هستید. برخلاف عقیده بسیاری از افراد تنها مادر در تربیت کودک نقش ندارد و کودک از پدر هم الگوبرداری می کند. یک پدر خوب، حقیقتا الگوهای مثبت و سازنده ‏ای برای فرزند خود می باشد، در سبک زندگی امروز به شما خواهیم گفت که کودک چه کارهایی را از پدرش می آموزد.

اخلاق و ادب

همه والدین آرزو دارند که کودکان مودب و با نزاکت داشته باشند، برای تربیت کودک با ادب نه تنها مادر بلکه پدر خانواده نیز باید روی رفتار خود توجه کند، وقتی پدر از سرکار به خانه بر می گردد و علی رغم خستگی با روی گشاده و سلام و احوالپرسی وارد خانه می شود و محترمانه با اعضای خانواده رفتار می کند، کودک نیز از او می آموزد که چنین رفتار نماید.

حتمن ببینید: 6 دعای رفع دلشوره+ ذکر جادویی برای از بین بردن اضطراب

داد و فریاد

احترام به همسر پایه و اساس یک زندگی سالم است، در خانواده ای که مرد به همسرش احترام می گذارد و اختلافات بدون داد و فریاد و دعوا حل می شود، فرزندان نیز یاد می‌گیرند به والدین خود احترام بگذارند. اگر همسرتان شما را رنجانده است، آرامش خود را حفظ کنید و به دور از فرزندان و با نهایت احترام با او صحبت کنید، اگر پدر خانواده با کوچکترین چیزی از کوره در برود و داد و فریاد به پا کند، فرزندان نیز از او می آموزند و دیگر احترامی برای مادرشان قائل نمی شوند.

تشکر و قدردانی

آموزش تشکر کردن و قدردانی به کودک از اقدامات موثری است که به او در سخت‌ترین شرایط کمک می‌کند، نکات مثبت و قابل اتکایی را پیدا کند و برای آن‌ها خوشحال باشد. جالب است، بدانید که کودک تشکر و قدردانی را از والدین خود به خصوص پدر می آموزد، پدری که از همسر خود برای انجام کارها، تهیه غذا و…تشکر می کند و قدردان او است، الگوی خوبی برای فرزندش می باشد و از همان کودکی تشکر و قدردانی را به فرزند خود می آموزد.

نظافت و تمیزی

کلیدی ترین نکته در آموزش نظافت به کودک، رعایت بهداشت از طرف والدین است. شما باید الگوی فرزندتان باشید، در غیر این صورت نمی توانید از او توقعی داشته باشید. کودکان به خصوص پسر بچه ها تمیزی و نظافت را از پدر خانواده می آموزند، پس هنگامی که از خواب برمی خیزید، قبل از صرف غذا، بعد از بازگشت به منزل دست های خود را بشویید و از فرزندتان بخواهید شما را همراهی کند و به فرزندتان فرصت بدهید شما را هنگام مسواک زدن دندان ها، شانه کردن موها و … تماشا کند.

انجام کارهای خانه

به دلیل آموزه های سنتی، بسیاری از مردان ایرانی باور دارند که کار منزل مربوط به زن است و آنها هیچ وظیفه ای برای انجام این نوع کار ندارند، این طرز فکر و کمک نکردن به همسردرانجام امور خانه سبب می شود که فرزندتان نیز از شما پیروی کند. پدری که در خانه به همسر خود کمک کرده غیر مستقیم به فرزندش این پیام را می دهد که انجام امور خانه تنها وظیفه خانم ها نیست و همه باید در این کار مشارکت کنند.

برایتان جالب خواهد بود

چرا دکمه لباس خانوما سمت چپ و آقایون سمت راسته؟

عکس های ناب از پرندگان بامزه که انگار مدل هستن+منتخب جهانی

فال گرفتن با هندوانه در شب یلدا که خیلی جالبه!

زیباترین گیاهان آپارتمانی از نظر مردم؛ کدومو تو خونه داری؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا