;
سبک زندگیمهارت های زندگی

از بین بردن فوری حشرات از آشپزخانه: با این راهکارها آشپزخانه تمیز داشته باشید!

حمله حشرات به گوشه های مختلف خانه می تواند آزاردهنده باشد؛چه برسد به اینکه این حشرات مزاحم در حساس ترین نقطه خانه تان یعنی آشپزخناه قرار گرفته باشد! این مکان به لحاظ بهداشتی برای خیلی از خانم ها و آقایان اهمیت زیادی دارد.

احتمالا شما هم راهکارهای زیادی به کار بسته اید تا با انواع سم ها از شر حشرات خلاص شوید اما موفق نشده اید!

 

مجله گفتنی در این بخش از سبک زندگی، به ترفندهای آسان و سریعی اشاره می کند که می تواند در حل مشکلتان به شما کمک کند و در از بین بردن حشرات مفید است. پس مطلب را از دست ندهید.

 

حتما ببینید: چگونه دوست داشتنی و جذاب باشیم؟

از بین بردن حشرات

راه های از بین بردن حشرات مزاحم در آشپزخانه چیست؟

همچنین نگاه کنید به:راه های سریع رفع سکسکه نوزاد

سرکه سیب:

از بین بردن حشرات-اسپری

سرکه سیب یک درمان خانگی رایج و موثر برای خلاص شدن از شر حشرات مزاحم است که ممکن است در آشپزخانه وجود داشته باشند، اما در غیاب سرکه سیب، سرکه سفید ممکن است این کار را انجام دهد. سرکه سیب (یا سرکه سفید) را پس از گرم شدن در ظرفی بریزید و چند قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. بوی مخلوط حشرات را جذب می کند که داخل کاسه گیر می کنند.

سرکه سیب یک ماده موثر در دستور العمل برای از بین بردن حشرات از آشپزخانه است.

میوه گندیده :

میوه های فاسد دام حشرات است. در این زمینه، تکه‌هایی از میوه‌های پوسیده را در زیر یک ظرف شیشه‌ای قرار می‌دهند که دومی با پلاستیک پیچیده می‌شود و دومی با استفاده از چنگال سوراخ می‌شود تا حشرات وارد آن شوند. کوزه در محلی قرار می گیرد که مگس ها در آن زاد و ولد می کنند، چه چیزی آنها را به سمت خود جذب می کند. سپس، او را تا 10 دقیقه در آب گرم و صابون ظرف غوطه ور می کنند تا نتواند فرار کند یا دوباره پرواز کند.

اسانس بادرنجبویه:

از بین بردن حشرات- بادرنجبویه

 

بوی تند اسانس بادرنجبویه حشرات مختلف را از آشپزخانه دفع می کند.به روش زیر عمل کنید: دو فنجان آب داغ را در یک بطری تمیز مجهز به اسپری بریزید، سپس 10 تا 15 قطره اسانس علف لیمو را به آن اضافه کنید. محلول را در مناطقی که مشاهده می شود حشرات زیاد از آشپزخانه عبور کرده اند اسپری کنید.

اسانس علف لیمو

صابون ظرفشویی با عطر لیمو: حشرات جذب بوی لیمو می شوند. 2 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی معطر لیمو را به 4 فنجان آب اضافه کنید. محلول را در یک بطری اسپری خالی کنید، مقدار کمی از محلول را در مناطقی که حشرات در حال راه رفتن هستند اسپری کنید.

یک درمان خانگی موثر برای از بین بردن حشرات

دستور العمل خانگی زیر در از بین بردن حشرات آشپزخانه موثر است. برای این کار باید 4 قاشق غذاخوری فلفل به 2 فنجان شیر مایع و 8 قاشق غذاخوری شکر اضافه کنید. مواد را به مدت 10 دقیقه روی حرارت ملایم حرارت دهید سپس مخلوط را در ظرفی بریزید. حشرات به سرعت جذب آن می شوند.

شاید علاقه مند باشید به: طرز پخت ماهی قزل آلا+چگونه ماهی قزل آلا را سرخ کنیم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − شش =

دکمه بازگشت به بالا