;
گردش و سفرسبک زندگی

زیباترین کاخ های جهان+ معروفترین کاخ های دنیا را بشناسید…

علاوه بر معماری و آثار هنری باشکوه، اقامتگاه‌های سلطنتی سابق همچنین دارای زمین‌ها و باغ‌های باشکوه، با تعداد زیادی فواره‌های افسانه‌ای و تخت‌های گل است. این کاخ‌های زیبا به دلیل ارزش هنری، فرهنگی و تاریخی قابل توجهی که دارند، اکنون برخی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری و موزه‌های اطراف را تشکیل می‌دهند.

حتما بخوانید: چرا زنان مهربان عاشق مردان بدجنس می شوند؟

( کاخ بزرگ)

معروفترین کاخ های جهان-قصر بزرگ

کاخ بزرگ که در سواحل رودخانه چائو فرایا قرار دارد، درست در قلب بانکوک قرار دارد. این مجموعه وسیع و باغ‌های وسیع آن که در سال 1782 ساخته شد، زمانی محل زندگی پادشاهان قدیم تایلند بود.

این کاخ که اکنون تا حدی به روی عموم باز است، دارای بسیاری از ساختمان‌های زیبا، حیاط‌های سلطنتی، و آلاچیق‌های زیبا، با مجموعه‌ای از معماری سنتی دوست‌داشتنی تایلندی است. با این حال، برجسته‌ترین مکان بدون شک معبد بودای زمرد است که مورد احترامترین مکان بودایی در کل تایلند است.

بیشتر بدانید: “جاذبه های گردشگری ترکیه: 15 جای برتر ترکیه برای گشتن 2022-بخش اول”

(قصر دریاچه)

معروفترین کاخ های جهان-قصر دریاچه

Lake Palace که اکنون یک هتل مجلل است، زمانی به عنوان یک اقامتگاه تابستانی و خلوتگاه برای اعضای سلسله سلطنتی Mewar در هند عمل می کرد. این کاخ سفید درخشان که بین سال‌های 1743 و 1746 ساخته شده است را می‌توانید در اودایپور – شهر دریاچه‌ها – پیدا کنید. این کاخ که به طور جادویی در جزیره ای در وسط یک دریاچه قرار گرفته است، منظره ای بسیار رمانتیک را به وجود آورده است.

گنبدها و نماهای زیبای آن به صورت رویایی در آب های اطراف منعکس شده است. علاوه بر سوئیت‌های مجلل تزئین شده، این هتل همچنین دارای آلاچیق‌ها و حیاط‌های خارق‌العاده برای بازدید مهمانان، در کنار باغ‌های سرسبز و فواره‌های درخشان است. به لطف محیط آرام و معماری شگفت انگیزش، کاخ دریاچه واقعا لذت بخش است.

( کاخ پیترهوف)

معروفترین کاخ های جهان-کاخ پیترهوف
با نام مستعار “ورسای روسی”. کاخ پیترهوف قطعاً از نظر اندازه، مقیاس و شکوه با اقامتگاه سلطنتی خورشید پادشاه رقابت می کند. این کاخ که در منطقه وسیعی گسترده شده است، و باغ‌های منظر آن در سواحل خلیج فنلاند، درست خارج از سن پترزبورگ واقع شده‌اند.

این کاخ شگفت‌انگیز که بین سال‌های 1709 تا 1756 ساخته شد، توسط پیتر کبیر سفارش داده شد تا نماد و برجسته‌سازی مدرن‌سازی و غربی‌سازی روسیه باشد. به این ترتیب، هر اتاق با طراحی و تزئینات ظریف‌تری نسبت به قبل طراحی شده است و اتاق تخت و تالار چسما دو تا از چشمگیرترین آنها هستند.

بیرون به همان اندازه شگفت انگیز است. فواره‌ها و تخت‌های گل بی‌پایانی برای گردشگران و همچنین آبشار بزرگ وجود دارد. مجموعه کاخ پیترهوف که یک شگفتی هنری و معماری است را نباید از دست داد.

( کاخ میسور)

معروفترین کاخ های جهان-کاخ میسور

کاخ میسور در هند با نماهای پرآذین، طاق های زیبا و گنبدهای مرمری باشکوه، واقعاً یک مکان نمایشی است. این کاخ که بین سال‌های 1897 و 1912 برای به نمایش گذاشتن ثروت و قدرت شگفت‌انگیز سلسله وادیار ساخته شد، در واقع تنها یکی از هفت قصر در میسور است که به درستی «شهر کاخ‌ها» نامیده می‌شود.

اگرچه بناها و بناهای دیدنی شگفت انگیز زیادی در اطراف شهر یافت می شود، معماری جذاب و باغ های سرسبز کاخ میسور آن را به محبوب ترین جاذبه گردشگری میسور تبدیل کرده است.

( Palais des Papes)

معروفترین کاخ های جهان- Palais des Papes

کاخ پاپ ها در آوینیون که هم قلعه ای مهیب و هم قصری زیبا است، جایی است که سران کلیسای کاتولیک در دهه 1300 در آنجا اقامت داشتند. با توجه به ساکنان با نفوذ آن، کاخ مجبور بود هم قدرت و هم اعتبار را به نمایش بگذارد. در دوران اوج خود، یکی از بزرگترین ساختمان های گوتیک در اروپا بود.

این کاخ در حال حاضر یک نقطه عطف تاریخی و معماری مهم است، برای کشف جذاب است. دیوارهای ضخیم و برج‌های مستحکم آن از کلیساهای زیبای تزئین شده با نقاشی‌های دیواری و نقاشی‌های دیواری محافظت می‌کنند. پس از بازگشت اقامتگاه پاپ به رم در سال 1378، کاخ به آرامی رو به ویرانی نهاد تا اینکه بعداً توسط سربازان ناپلئون به عنوان پادگان و زندان مورد استفاده قرار گرفت.

(کاخ باکینگهام)

معروفترین کاخ های جهان-کاخ باکینگهام

کاخ باکینگهام لندن، یکی از معروف‌ترین و عکس‌برداری‌شده‌ترین ساختمان‌های روی زمین است که مدت‌ها محل اقامت پادشاهان بریتانیا بوده است. در ابتدا در سال 1703 ساخته شد تا یک خانه شهری بزرگ باشد، در طول سالها، به آرامی بزرگتر و طراحی مجدد شد و نمای معروف آن در سال 1911 اضافه شد.

در مجموع، این کاخ دارای 775 اتاق است که بسیاری از آنها مملو از مبلمان افسانه‌ای، نقاشی‌های نفیس و مجسمه‌های قدیمی است. از این میان، چشمگیرترین اتاق های کابینت هستند. این مکان‌ها در هر ماه اوت و سپتامبر به روی عموم باز می‌شوند و سران کشورهای بازدیدکننده در لندن در آنجا اقامت می‌کنند.

(کاخ شونبرون)

معروفترین کاخ های جهان-کاخ شونبرون

کاخ شونبرون که در حومه وین قرار دارد، یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در کل اتریش است. کاخ زیبای روکوکو که با رنگ زرد گرم رنگ آمیزی شده بود، زمانی اقامتگاه تابستانی هاپسبورگ ها بود و امپراتور فرانتس جوزف اول در آنجا متولد شد.

در حالی که تنها 40 اتاق از 1441 اتاق آن به روی عموم باز است، این اتاق‌ها با تزئینات فوق‌العاده، با سالن‌های رقص زیبا در کنار آثار هنری، ملیله‌ها و مجسمه‌های با شکوه و زیبا به نمایش گذاشته شده‌اند.

کاوش در باغ های بی پایان آن به همان اندازه لذت بخش است. در کنار قدیمی ترین باغ وحش جهان که زمانی باغ وحش امپراتوری بوده است، می توان یک باغ گیاه شناسی شگفت انگیز و نارنجستان پیدا کرد.

(کاخ پوتالا)

معروفترین کاخ های جهان-کاخ پوتالا

کاخ پوتالا که در مکانی کاملاً حماسی در بالای تپه مارپو ری در مرکز دره لهاسا قرار دارد، مدت‌هاست یکی از مهم‌ترین و چشمگیرترین بناهای تاریخی در کل تبت بوده است. زمانی که محل اقامت زمستانی دالایی لاماها بود، کاخ قرمز و سفید چشمگیر در سال 1649 برپا شد، اگرچه نسخه‌های قبلی حداقل از قرن هفتم در همان مکان قرار داشتند.

این عمارت عظیم شامل بیش از 10000 زیارتگاه است که تصور می‌شود بیش از 200000 مجسمه در اطراف تالارهای مقدس و اتاق‌های تشریفاتی آن نصب شده‌اند. کاخ پوتالا با کوه‌های سر به فلک کشیده‌ای که در اطراف آن سر برافراشته است، منظره‌ای شگفت‌انگیز را به وجود آورده و نمادی ماندگار از بودیسم تبتی است.

( کاخ توپکاپی)

معروفترین کاخ های جهان-کاخ توپکاپی

 

در نقطه ای زیبا در سواحل بسفر، از کاخ توپکاپی است که سلاطین بر امپراتوری عثمانی حکومت می کردند. این کاخ که در سال 1459 به دستور مهمت فاتح ساخته شد، دارای اتاق‌های تزیینی و خودنمایی فراوان است که هنر و معماری شگفت‌انگیز اسلامی را به نمایش می‌گذارد.

علاوه بر سالن‌ها و حیاط‌های خیره‌کننده، جواهرات و جواهرات پر زرق و برق خزانه‌داری امپراتوری و همچنین آپارتمان‌های بی‌پایان و مجلل حرم امپراتوری برای بازدیدکنندگان وجود دارد. کاخ توپکاپی که اکنون موزه ای باشکوه است، یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری استانبول است.

( کاخ ورسای)

معروفترین کاخ های جهان-کاخ ورسای

اگرچه ورسای به عنوان یک کلبه شکار ساده شروع به کار کرد، اما به یکی از بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین کاخ‌هایی که تا کنون در دوران لویی چهاردهم دیده شده تبدیل شد. پادشاه خورشید قبل از اینکه در نهایت آن را به اقامتگاه سلطنتی خود و مقر حکومت خود تبدیل کند، آن را تزئین و بزرگ کرد.

اگرچه بسیاری از گرانبهاترین آثار هنری و گنجینه‌های آن پس از انقلاب فرانسه برداشته و در موزه لوور قرار داده شد، بازسازی‌ها و مرمت‌های گسترده باعث شده است که کاخ به شکوه سابق خود بازگردد.

اکنون یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه است، هر ساله میلیون‌ها نفر برای دیدن آپارتمان‌های سلطنتی مجلل آن، و همچنین تالار پر زرق و برق آینه‌ها و رویال اپرا می‌آیند. علاوه بر این، باغ‌های باشکوه آن با فواره‌ها و گل‌زارهای فوق‌العاده‌شان نیز به خوبی قابل کاوش هستند.

کاخ ورسای با توجه به تمام رویدادهایی که در تالارهای درخشان آن اتفاق افتاده است، یکی از مهم‌ترین گنجینه‌های تاریخی، فرهنگی و معماری این کشور است.

(کاخ زمستانی)

معروفترین کاخ های جهان-کاخ زمستانی

کاخ زمستانی که زمانی محل اقامت تزارهای روسیه بود، اکنون موزه مشهور جهانی هرمیتاژ را در خود جای داده است. دیوارهای سبز و سفید ظاهراً بی پایان آن که به سبک باروک الیزابتی ساخته شده است، بیش از 1500 اتاق را در خود جای داده است که هر یک از آنها به زیبایی طراحی و تزئین شده اند.

اندازه و مقیاس کاخ، بدون ذکر هنر و معماری زیبا که به نمایش گذاشته شده است، کاملاً قدرت و قدرت امپراتوری روسیه را به نمایش می گذارد.

با این حال، پادشاهی و امپراتوری در سال 1917 سقوط کردند، زمانی که کاخ زمستانی در یکی از رویدادهای سرنوشت ساز انقلاب روسیه مورد هجوم قرار گرفت. امروزه کاخ و موزه یکی از نقاط برجسته هر بازدید از سن پترزبورگ است.

(شهر ممنوعه)

معروفترین کاخ های جهان- شهر ممنوعه

از زمانی که در سال 1406 ساخته شد، شهر ممنوعه بر مرکز پکن و همچنین خود چین تسلط یافت و آن را مشخص کرد. خانه امپراتوری امپراتورهای هر دو سلسله مینگ و چینگ، از اینجا بود که آنها بر امپراتوری گسترده خود حکومت کردند.

مجموعه کاخ که در یک منطقه قابل توجه محافظت شده توسط یک دیوار بلند و خندق عریض قرار دارد، حدود 980 ساختمان مختلف را در بر می گیرد. این ها تعداد زیادی از معماری قصری باورنکردنی چینی را به نمایش می گذارند و تالار عالی هارمونی و کاخ خلوص بهشتی تنها دو مورد از مناظر دیدنی آن هستند.

از زمان کناره گیری آخرین امپراتور در سال 1925، شهر ممنوعه تحت مراقبت موزه قصر بوده است که مجموعه ای شگفت انگیز از آثار هنری و مصنوعات برای بازدیدکنندگان دارد. شهر ممنوعه که نقطه اوج بیش از دو هزار سال هنر و معماری چینی و آسیای شرقی است، یکی از مهم ترین و چشمگیرترین مناظر نه تنها در پکن بلکه در چین است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا