;
فرهنگ و هنرهنرمندان

مصاحبه جذاب با ایرم دریجی و 13 حقیقت جالب درباره زندگی خصوصی اش!

ایرم دریجی

ایرم دریجی (به ترکی irem derici) متولد ۱۰ اسفند ۱۳۶۵ در استانبول؛ خواننده خوش صدای ترک است. در این مطلب به بیوگرافی کامل و مصاحبه خواندنی با ایرم دریجی خواهیم پرداخت.

جالبه: خودکشی مریم اوزرلی(خرم سلطان) از زبان خودش: وقتی درگیر یک عشق سمی شدم!

خانواده و تحصیلات ایرم دریجی

ایرم دریجی از پدری بنام هولوسی دریجی و مادری بنام ژاله ادیز متولد شده و وقتی ۵ ساله بوده، پدر و مادرش جدا شده اند. ایرم از سمت پدر اصالتا اهل سینوپ است و پدرش تا به حال سه بار ازدواج کرده است.

پدر ایرم همچنین یک شرکت تبلیغاتی معروف دارد. ایرم از سن ۴ سالگی شروع به نواختن ارگ کرد و سپس درس های پیانو را در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه معمار سینان فرا گرفت.

این خواننده خوش صدا، در رشته جامع شناسی دانشگاه بیلگی به تحصیل پرداخته و زمانیکه در مقطع فوق لیسانس رشته ارتباطات بازاریابی مشغول به تحصیل بود، در مسابقه خوانندگی اوسس ترکیه شرکت کرد و تا مرحله نیمه نهایی پیش رفت.

همچنین ببینید: خودکشی مریم اوزرلی(خرم سلطان) از زبان خودش: وقتی درگیر یک عشق سمی شدم!

قد و وزن ایرم دریجی

قد ایرم ۱.۶۷ سانتی متر و وزن وی ۵۳ کیلوگرم است.

همسر و دوست پسر ایرم دریجی

ایرم در سال ۲۰۱۴ با رضا اسندمیر (تنظیم کننده آهنگ) ازدواج کرد و در سال ۲۰۱۶ از وی طلاق گرفت. ایرم حتی اسم همسرش را روی مچ دست راستش خالکوبی کرده بود.

همسر و دوست پسر ایرم دریجی

علت جدایی ایرم دریجی نیز حسودی و حساسیت بیش از حد رضا اسندمیر عنوان شده است. ایرم در سال ۲۰۱۶ مدتی با لیدر شاهین (پسر سلامی شاهین، موزیسین ترک) وارد رابطه شد و پس از چند ماه از او جدا شد.

پیج اینستاگرام ایرم دریجی

ایرم از سلبریتی های پرطرفدار ترک است و در حال حاضر ۶.۶ میلیون دنبال کننده دارد.

همچنین ببینید: رابطه جدید شکیرا: مردی که در قایق تفریحی با او دیده شده کیست؟!

«مصاحبه خواندنی با ایرم دریجی»

ایرم دریجی 1

تا حالا شده کسی رو کتک بزنی؟!

ایرم دریجی: دستم روی هیچ کس بلند نمیشه. وقتی توی دبیرستان دعوا میشد، من مثل فدائی ها، دخترارو جمع میکردم و میگفتم: «میریم کتک کاری!» بعدشم میگفتم: «من مخالف خشونت هستم» و فرار میکردم.

آخرین بار برای تعطیلات رفته بودم روستای کاباک. سر راهم کلی لونه مورچه بود. فقط به خاطر اینکه اون ها رو له نکنم، راه سه ثانیه‌ای رو توی پنج دقیقه رفتم.

اگر هم بخوام نمیتونم. خیلی گناه دارن. غذای بزرگتر از خودشون رو حمل میکنن، توی کمترین زمان همه چی رو آماده میکنن. مورچه‌ای رو که شش ماه برای لونه‌اش زحمت کشیده رو له نمیکنم. اگه این کارو بکنم، شبا خوابم نمی بره.

کی آلبوم جدید منتشر می کنی؟

ایرم دریجی: خدا منو لعنت کنه اگه دوباره آلبوم بیرون بدم…

چرا؟

ایرم دریجی: پول، پول، پول… بعدشم مجبور میشی دنبال این و اون بیفتی. آدمی هستم که ترانه هایی که نوشتم رو برای خودم نگه میدارم. چون اگه آهنگ و ترانه‌ای که متعلق به منه موفق نشه، خودمو میکشم. اما اگه متن ترانه‌ای رو از یکی دیگه بگیرم و موفق نشه میگم: “چی شده مگه، ترانه احمد و ممد و فلان بود دیگه.”

قبلا گفتی که خونه نداری. دست بردار، این همه پول در آوردی. حداقل دیگه یه خونه برای خودت خریدی؛ اما نمیگی…

ایرم دریجی: واقعا ندارم. یه زمانی یه خونه کوچیک داشتم که بابام خریده بود. با خودم گفتم، اون جا رو میفروشم و یکم پول میگذارم روش و یک خونه بزرگتر میخرم. ارزون فروختمش.

بعدش با اون پول خونه نخریدم. رفتم خرج دو تا موزیک ویدئو کردم. اما خدارو شکر یه دونه ماشین دارم. خرج کلیپ های آلبوم Sabika kaydi، یک و نیم میلیون لیره شد. بعضیا میگفتن چرا ۲۰۰ هزار لیره خرج یه موزیک ویدئو میکنی.

بشین سر جات. وقتی زمان پرداخت کرایه خونم میرسه، چونه ام شروع به لرزیدن میکنه (با خنده). من همین طوریم. بهم بگن آینده بچت چی؟ میگم هر وقت بدنیا اومد فکرش رو میکنم. مامانم یه خونه داره؛ نهایتش میرم پیش اون.

ذاتا زندگیم به خاطر کنسرت هام توی هتل ها میگذره. خونه رو می خوام چی کار کنم؟ میدونی من چی میخوام؟ میخوام وقتی نوه نتیجه هام منو می بینن بگن «مادر بزرگمون توی دهه ۲۰۰۰ اسم و رسمی داشت. موزیک ویدئو رو نگاه کن.» مگر نه، من هم موزیک ویدئو ساختن جلوی پرده سفید رو بلدم!

ظاهرا اخلاق و رفتار دیوانه واری دارید اما بر عکس، در درونتون زندگی می کنید…

ایرم دریجی: هیچ کس خونه‌ای برای ما باقی نگذاشت. خدا نکنه پدر و مادرم چیزیشون بشه اما توقع هیچ ارث و میراثی از اون ها ندارم. پدرم در ۱۶ سالگی و بعد از مرگ پدرش از سینوپ به تنهایی اومد استانبول و با چنگ و دندون به این جا رسید. به نظرم همه باید همین طور باشن. پدر و مادر همه با هم فرق دارن اما پدر و مادر من فوق العاده هستن. رفته رفته از نظر ظاهری و رفتاری دارم شبیه به مادرم میشم. عاقل تر شدم.

توی زندگیتون چه چیزهایی تغییر کرده؟

ایرم دریجی: با گروهم مثل یک مادر رفتار میکنم. مادر شدم. خیلی راضی هستم. آرامش پیدا کردم. یاد گرفتم که عذرخواهی کنم. یاد گرفتم که اشتباهم رو قبول کنم. یاد گرفتم که کمی تسلیم باشم. چون واقعا خسته شده بودم.

همچنان دوست داری به عمل های زیبائیت ادامه بدی؟ چند بار عمل کردی؟

ایرم دریجی: هر وقت خراب میشه عمل میکنم. چرا انجام ندم؟ سه بار بینی ام رو عمل کردم. یک بار سینه هام رو و یک بار هم دندونام رو. بعضی وقت ها هم بوتاکس انجام میدم.

معمولا افراد مشهوری که عمل کردن، نمیگن عمل کردیم. ماشالله شما همه رو میگید…

ایرم دریجی: وقتی خدا می دونه چرا پنهانش کنم؟ من وقتی عمل میکنم، یعنی مردم نمیفهمن؟ مگه مردم احمق هستن؟ سریع میفهمن.

موفقیتت از اوسس شروع شد؟

ایرم دریجی: من همیشه به هنر و موسیقی علاقمند بودم. تئاتر کار کردم. نقاشی کردم. در ژاپن، توی یک مسابقه نقاشی با موضوع حق کودکان، در دنیا دوم شدم. از بین ۳۰۰ هزار نفر، دوم شدم. دیوونه شعر هستم. با شعر های پابلو نرودا می خوابیدم و بیدار میشدم. هنر رو از هر جهت تجربه کردم اما می خواستم خواننده بشم. قطعا اوسس ترکیه برام فایده داشت…

خب کی گفتی که حتما باید خواننده بشم و راه من همینه؟

ایرم دریجی: وقتی دانشجو بودم، یک رابطه ۸ ماهه رو تجربه کردم. به خاطر کسی که باهاش بودم زندگیمو عوض کردم. در یک شرکت تحقیقاتی استخدام شدم. توی خیابان از مردم گزارش میگرفتم. این کار رو میکردم که منو دوست داشته باشه.

دوست نداشت دوست دخترش خواننده باشه! خب اون چی کار کرد؟ منو توی ۱۰ دقیقه ترک کرد. منم وقتی نشسته بودم گریه میکردم با خودم گفتم: ” انقدر معروف بشم که خودش ببینه. هم خودش و هم کسی که باهاش دوست شده میبینه.”

یه مدت بعد با اون دختره ازدواج کرد. وقتی اینو شنیدم بیشتر عصبانی شدم. با خودم گفتم: “جمعه میشینن خونه، تلویزیون رو باز میکنن و منو توی برنامه بیاز شو می بینن. روز بعد سوار ماشین میشن و هر کانالی رو باز کردن، صدای منو میشنون. توی روزنامه منو میبینن…” همه این هایی که گفتم، اتفاق افتاد. با مصاحبه‌ای که الان با تو دارم هم اتفاق افتاد. با اینکه الان حتی چهره اون آدم یادم نمیاد اما از لج اون معروف شدم.

همه چیز راحت اتفاق افتاد؟

ایرم دریجی: نه. اولش وارد یک آژانس شدم و نویسندگی تبلیغات میکردم. بعدش بابام گفت که به جای اینکه برای مردم کار کنی بیا توی آژانس ما کار کن. رفتم اما بعدش نتونستم به نویسندگی تبلیغات قانع بشم و باز هم گریه میکردم. با خودم میگفتم من باید روی صحنه باشم.

در همون دوران توی اوسس شرکت کردم. اون مسابقه خیلی چیز ها بهم یاد داد. بعدش بابام فهمید که من این کار رو ول نمیکنم. منو کنار کشید و گفت: “پس ترکی بخون. تو توی ترکیه زندگی میکنی و با آهنگ انگلیسی کاری از پیش نمی بری.”

ملیح کیبار اولین متن ترانه رو بهم داد. اما اون آهنگ نگرفت. بعدش از روی آلبوم Saygi نشئت ارتاش یک کاور خوندم که این کاور به گوش سزن اکسو رسیده بود و پرسیده بود: “این دختر کیه؟ صداش غریبه.

تن صداش خیلی جالبه. ۸ ساله یک ترانه دارم که میخوام براش بفرستم.” اون جا بود که آهنگ Kalbimin Tek sahibi رو کار کردم. بیش از ۱۰۰ میلیون نفر به این آهنگ گوش کردن و طبق تاریخ iTune هنوز هم داره دانلود میشه و پر دانلود ترین آهنگ ترکی در این پلت فرم هست. خیلی ها با اون آهنگ ازدواج کردن و من هم ازدواج کردم اما خطا کردم.

اینکه با افرادی مثل سیمگه، مروه اوزبی و دریا اولو رابطه نزدیکی داری، حقیقت داره؟

ایرم دریجی: بله. هر کس فکر یک نون خودشه. برای هرکسی که کارش رو درست انجام بده نون هست. هیچ کس، کنسرت هیچ کس رو نمی دزده. اگه آهنگ مروه زیبا باشه شنیده میشه. حتی باهم، همفکری میکنیم. بعضی از خبر ها قصد به هم زدن رابطه ما رو داره. من با هیچ جانداری روی زمین، کوچکترین مشکلی ندارم.

قبلا خیلی لاغر شده بودید، علتش چی بود؟

ایرم دریجی: به خاطر رابطه قبلیم بود. دوست پسرم رو خیلی خوش تیپ میدونستم و حس میکردم بهش نمیام. اون هم گناهی نداشت؛ همچین حسی داشتم. اون، از این که به این مسئله گیر میدادم بدش می اومد. آخه کی دوست داره دوست دخترش باهاش سر سفره بشینه و غذا نخوره؟ نتونستم خودم رو درست کردم. خیلی سعی کردم اما نتونستم. وقتی هم که نتونستم، خیلی چیز ها رو از دست دادم، اون آدم رو هم از دست دادم…

آغاز کار حرفه ای

ایرم با انتشار آهنگ Bensiz yapamazsin (بدون من نمیتونی) در سال ۲۰۱۲، بصورت رسمی کار موسیقی را آغاز کرد. او در ۱۳ می ۲۰۱۳، دومین تک آهنگ خود بنام Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı را روانه بازار کرد.

آلبوم ها و آهنگ های ایرم دریجی

ایرم در سال ۲۰۱۳ با انتشار آهنگ Zorun Ne Sevgilim توانست به مدت سه هفته در صدر لیست ۲۰ آهنگ برتر ترکیه قرار بگیرد. ایرم دریجی در سال ۲۰۱۴ با انتشار آهنگ Kalbimin Tek sahibi، سرو صدای زیادی به پا کرد بطوریکه موزیک ویدئو این آهنگ در یوتیوب، توانست در مدت کوتاهی میلیون ها بازدید به خود جلب کند.

این آهنگ تا به امروز یکی از پردانلود ترین آهنگ های ترک بوده و ایرم به خاطر این آهنگ، جایزه پروانه طلایی نیز دریافت کرده است. ایرم دریجی در سال ۲۰۱۶، اولین آلبوم استدیویی خود بنام Dantel را روانه بازار کرد و آهنگ اصلی این آلبوم با همین نام، به مدت ۴ هفته پربازدیدترین آهنگ ترکیه شد. دومین و جدیدترین آلبوم ایرم دریجی مربوط به آلبوم Sabıka Kaydı است که در آگوست ۲۰۱۸، منتشر شده است.

لیست تمامی آهنگ های او

تک آهنگ های ایرم دریجی

۲۰۱۲- آهنگ Bensiz Yapamazsın

۲۰۱۳- آهنگ Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı

۲۰۱۳- آهنگ Zorun Ne Sevgilim

۲۰۱۴- آهنگ Neredesin Sen

۲۰۱۴- آهنگ Kalbimin tek sahibine

۲۰۱۵- آهنگ Aşk Eşittir Biz

۲۰۱۶- آهنگ Bambaşka biri (به همراه یاسین کلش)

۲۰۱۷- آهنگ Sevimli (موزیک اصلی فیلم(Bekar bekir

۲۰۱۷- آهنگ Bazı Aşklar Yarım Kalmalı

۲۰۱۸- آهنگ Hadi Gel

۲۰۱۹- آهنگ Meftun

آلبوم های استدیویی ایرم دریجی

۲۰۱۶- آلبوم Dantel

۲۰۱۸- آلبوم Sabika kaydi

آلبوم های کاور ایرم دریجی

۲۰۱۹- آلبوم Mest of

آلبوم های EPs ایرم دریجی

۲۰۱۳- آلبوم iki

۲۰۱۴- آلبوم Uç

۲۰۱۵- آلبوم Değmezsin Ağlamaya

آلبوم های تلفیقی ایرم دریجی

۲۰۱۵- آلبوم Tüm Şarkıları

سایر آهنگ های ایرم دریجی

۲۰۱۵- آهنگ Nereden Bilecekmiş با همخوانی امراه کارادومان

۲۰۱۶- آهنگ Gir Kanıma با همخوانی هارون کولچاک

۲۰۱۷- آهنگ Kiymetlim با همخوانی مصطفی ججلی

۲۰۱۷- آهنگ Bir tanedir با همخوانی سینان آکچیل،میری یوسف و سینان ججلی

۲۰۱۷- آهنگ Kendine Gel با همخوانی یونجا اوجیمیک و گوکچه

۲۰۱۷- آهنگ Sana ihtiyacim var با همخوانی What Da Funk

۲۰۱۸- آهنگ Cahil Cesareti با همخوانی کان کارامایا

۲۰۱۸- آهنگ Bin Dereden از ییلدیز تیلبه

۲۰۱۹- آهنگ Firtinalar از آشکین

۲۰۲۰- آهنگ Cok sevmek yasaklanmali (با همکاری مصطفی ججلی و سینان آکچیل)

فیلم های سینمایی ایرم دریجی

۲۰۱۷- فیلم سینمایی Bekâr Bekir

برنامه های تلویزیونی ایرم دریجی

۲۰۱۱- مسابقه OSes Turkey (خودش، به عنوان شرکت کننده)

۲۰۱۶- برنامه işte benim istilim (داور میهمان)

۲۰۱۶- داوری فصل ۲ مسابقه خوانندگی Rising Star Türkiye

۲۰۱۸- برنامه- jet sosyete خودش

۲۰۱۹- برنامه- Kalk Gidelim خودش

این مطالب هم جالب هستند:

باشگاه سپاهان: صفحات رشد آرات حسینی نابغه ایرانی بسته شده، واکنش پدر و مادر آرات چیست؟

مه لقا مینوش زاد بازیگر نقش نیکان در سریال نیکان و حقایقی که درباره او نمی دانید!

سریال نیوکمپ و بازیگران مجردش و نکات جالبی که نمی دانید!

زندگی خصوصی اعضای گروه بی تی اس(BTS) و 20 واقعیت درباره آن ها که نمی دانستید!

خواننده کانادایی مشهور به بیماری عجیب و دردناکی مبتلا شد+ عکس

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا