;
فرهنگ و هنرهنرمندان

بستری شدن رضا ایرانمنش بازیگر شیمیایی+ آخرین وضعیت سلامتی!

رضا ایرانمنش، بازیگر شناخته‌شده‌ای که چندی پیش در بیمارستان بستری شد، همچنان در بخش مراقبت‌های ویژه حضور دارد. رضا ایرانمنش بازیگر شناخته شده که چندی پیش در بیمارستان بستری شد همچنان در بخش مراقبت‌های ویژه حضور دارد. در بخش فرهنگ و هنر از سری مطالب هنرمندان آخرین وضعیت سلامتی و زندگینامه وی را بخوانید. با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: بازیگر آهوی پیشونی سفید کیه؟ + عکسهای بدون گریم و روابط عاشقانه اش در زندگی واقعیش!

بستری شدن رضا ایرانمنش

بابک نوری بازیگر تئاتر و تلویزیون که این روزها وضعیت جسمانی رضا ایرانمش را اطلاع رسانی می‌کند درباره شرایط وی بیان کرد: رضا ایرانمنش از ابتدای تیر ماه در بیمارستان بستری شد و تا امروز ۱۹ روز است که در بیمارستان بستری است و هنوز نمی‌تواند مرخص شود.

وی اضافه کرد: او به دلیل صدمات و عوارض سموم شیمیایی که هر چند وقت یک بار هم او را به بیمارستان کشانده است این بار هم در بیمارستان بستری شده است. به دلیل این عوارض شیمیایی سلامتی او مختل شده است که یک عمل جراحی هم در این مدت داشت.

نوری در پایان درباره وضعیت کنونی ایرانمنش نیز توضیح داد: وضعیت بهتر است اما پزشکان گفته اند که همچنان باید بستری بماند. او هنوز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و ممنوع الملاقات است.

رضا ایرانمنش1

این هم جالبه: بیوگرافی گلچهره سجادیه بازیگر کهنه کار ایران + عکس های جدید

بیوگرافی رضا ایرانمنش

نام: رضا

نام خانوادگی: ایرانمنش

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

تاریخ تولد: 19 شهریور 1346

محل تولد: جیرفت

فرزندان: علی و غزال

رضا ایرانمنش6

محمدرضا ایرانمنش (زاده ۸ اردیبهشت ۱۳۴۶ در جیرفت) فارغ‌التحصیل بازیگری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و فوق لیسانس کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس است.

ایرانمنش در بیش از 60 فیلم سینمایی و مجموعه تلویزیونی حضور داشته است. در سال 1372 برای بازی در فیلم سجاده آتش نامزد دریافت بهترین بازیگر نقش اول مرد در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر شد.

ازدواج و فرزندان رضا ایرانمنش

یکسال بعد از شیمیایی شدن در سن 19 سالگی در سال 1365 ازدواج کرد، و در حال حاضر صاحب یک دختر بنام غزل 19 ساله و یک پسر بنام علی 27 ساله می باشد. همسرش را حضور خدا در کنارش می داند و می گوید همسرم همیشه برایم نمونه ای خوب از صبر و ایثار است که برای زندگیمان تمام توانش را گذاشته است.

این هم جالبه: تغییر چهره بازیگران سریال کهنه سوار بعد از ۲۴ سال!

رضا ایرانمنش7
پسر رضا ایرانمنش

جبهه و شیمیایی شدن

رضا ایرانمنش در سن ۱۴ سالگی در سال ۱۳۶۰ با دستکاری شناسنامه خود عازم جبهه شد. او در بیشتر عملیات‌ها مانند والفجر مقدماتی والفجر ۳ و ۴ کربلای ۱، ۲ و ۴، مرصاد و فاو حضور داشته است. رضا ایرانمنش در سن ۱۸ سالگی در سال ۱۳۶۴ به دلیل استشمام گاز خردل شیمیایی شد.

اولین سریال

اولین کار تلویزیونی رضا ایرانمنش در سال ۱۳۷۷ با سریال «مردان آنجلس» رقم خورد. مردان آنجلس یک مجموعه تلویزیونی به کارگردانی فرج الله سلحشور، روایتگر داستان تاریخی اصحاب کهف می‌باشد.

علاوه بر رضا ایرانمنش بازیگرانی چون مهتاب کرامتی، جهانبخش سلطانی، حسین یاری، اردلان شجاع‌کاوه و رضا توکلی در این سریال حضور داشتند.

رضا ایرانمنش4

زندگی و فعالیت‌ها

او در سال ۱۳۴۶ در جیرفت در استان کرمان متولد شد. او در سال ۱۳۶۵ ازدواج می‌کند و در سال ۱۳۶۹ مدرک فوق لیسانس کارگردانی خود را از دانشگاه تربیت معلم دریافت می‌کند. او در بیش از ۶۰ فیلم سینمایی و مجموعه تلویزیونی حضور داشته‌است.

در سال ۱۳۷۲ برای بازی در فیلم سجاده آتش نامزد دریافت بهترین بازیگر نقش اول مرد در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر شد. او همچنین از جانبازان جنگ ایران و عراق است. در سن ۱۴ سالگی در سال ۱۳۶۰ با دستکاری شناسنامه خود عازم جبهه شد. او در بیشتر عملیات‌ها مانند والفجر مقدماتی والفجر ۳ و ۴ کربلای ۱، ۲ و ۴، مرصاد و فاو حضور داشته است و در عملیات والفجر ۸ به علت استشمام گاز خردل، جانباز شیمیایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، «رضا ایرانمنش» بازیگر سینما و تلویزیون در روزهای پایانی فروردین‌ماه ۱۳۹۱ به کما رفت، اما در ۲۵ فروردین به هوش آمد. وی پس از به هوش آمدن در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفت:

رضا ایرانمنش3

من تقریباً ۱۷ بار به بیمارستان رفتم، ۴ سال پیش هم یک بار به کما رفتم، شاید باورتان نشود اما من ۴ ساعت کاملاً مرده بودم و بعد از ۴ ساعت دوباره برگشتم. خاطرات واضحی را به یاد دارم، احساس می‌کردم در خلأ هستم، می‌توانستم خیلی سریع به هر جا که اراده کنم بروم. اما دلم نمی‌آمد از کنار جسمم آن طرف‌تر بروم، مثل یک رؤیا بود.

یکی از بچه‌ها از به‌هوش آمدن من – بعد از یک ماه کم هوشی- فیلم گرفته بود، در فیلم دیدم که گریه و التماس می‌کنم و همه را به قرآن قسم می‌دهم که نمی‌خواهم برگردم، من سبک و رها بدون هیچ دردی در ابرها بودم، اما هر لحظه به زمین نزدیک‌تر می‌شدم دلم نمی‌خواست برگردم. اما بالاخره برگشتم و دوباره سنگین شدم دوباره دردها برگشتند. قبل از هوشیاری کامل صدای بوق دستگاه‌ها به من یادآوری می‌کردند که برگشته‌ام و می‌فهمم دوباره به «آتیه» آمده‌ام.»

قبل از سال 95 بیماری و بیکاری به من غلبه کرد. وضعیت جسمی و روحی خوبی نداشتم. از 26 فروردین 95 خداوند نیروی دوباره ای به من داد و عصا را کنار گذاشتم. اکنون با قدرت پیگیر کارهایم هستم.

رضا ایرانمنش2

کما، مرگ و بازگشت

رضا ایرانمنش می‌گوید من تقریباً ۱۷ بار به کما رفته‌ام، یک بار هم مرگ مغزی شدم شاید باورتان نشود اما من ۴ ساعت کاملاً مرده بودم مرا به سردخانه بردند و بعد از ۴ ساعت دوباره برگشتم. فضای خیلی خوبی بود نمی‌دانم برزخ بود واقعاً!
این قدر حس خوب و قشنگی داشتم که انگار روی ابرها بودم . فیلم‌هایی که بچه‌ها از زمان برگشت من به حالت احیا در آی سی یو گرفتن من با اصرار گریه می‌کردم که در آن فضا بمانم. اگر زمانی را بخواهم انتخاب کنم دوست دارم به همان لحظات برگردم.

رضا ایرانمنش و اصغر فرهادی

من و اصغر فرهادی، سعید آقا خانی، حمید فرخ نژاد همگی در دانشگاه تهران هم کلاس بودیم. زمانی که اصغر شروع به کار کرد، از بچه های دانشگاه دعوت به همکاری نمود.

رضا ایرانمنش5

کاندیدا شدن برای فیلم سجاده های آتش

من برای فیلم سجاده های آتش کاندیدای دریافت سیمرغ بهترین بازیگر شدم. آن سال رقبای من استاد انتظامی، اکبر عبدی، مرحوم خسرو شکیبایی بودند و برای من باعث افتخار بود کنار این عزیزان قرار بگیرم.

متاسفانه هنرمندان ما خیلی کم توانستند فضای جنگ واقعی را نشان بدهند؛ البته کارهای خوب هم داشتیم. کارگردان هایی که خود در جبهه های نبرد حضور داشتند، توانستند تصویر باورپذیری را به مخاطب ارائه کنند. من از همین جا دست تک تک جانبازان را می بوسم؛ اسم جانباز روی من گذاشتند اما همیشه گفتم که من فقط این عنوان را یدک می کشم.

رضا ایرانمنش 6

کارنامه هنری

سالمجموعه تلویزیونیکارگردانتوضیحات
۱۳۷۳بهاران در بهارغلامرضا رمضانیشبکه ۲رمضان ۷۳
۱۳۷۴ترورحسین حکمت جوشبکه ۱
۱۳۷۵بر بال دوستمسعود آب پرورشبکه ۳
۱۳۷۵خبرنگار خارجیمحمدحسین لطیفیشبکه ۳
۱۳۷۶مردان آنجلسفرج الله سلحشورشبکه ۱
۱۳۷۶گالری ۹غلامرضا رمضانیشبکه ۵
۱۳۷۷لانه شیطانعبدالحسن برزیدهشبکه ۱
۱۳۷۷روایت انقلابجمال شورجه

جواد شمقدری

شبکه ۲

دهه فجر ۷۷

۱۳۷۹داستان یک شهر

(سری دوم)

اصغر فرهادیشبکه ۵
۱۳۸۰نفس سنگاحمد بخشیشبکه ۵
۱۳۸۰پرونده‌های مجهولجمال شورجهشبکه ۲
۱۳۸۰روشنایی دشتعبدالله باکیدهشبکه ۲
۱۳۸۱مدرسه خورشیدحسین روشن بخششبکه ۲
۱۳۸۱توپ گردبهروز بقاییشبکه ۱گروه کودک و نوجوان
۱۳۸۱آخرین آواز ققنوسمسعود تکاورشبکه ۳
۱۳۸۱گل مردابپرویز امیرافشاریشبکه ۵
۱۳۸۱دیوانه در شهرغلامرضا رمضانیشبکه ۲نوروز ۸۲
۱۳۸۳نسیم وصلمحسن شهابیشبکه ۱
۱۳۸۴وفامحمدحسین لطیفیشبکه ۳نوروز ۸۵
۱۳۸۵تا صبحمجید جوانمرد

محمدعلی باشه آهنگر

شبکه ۵
۱۳۸۹ستایشسعید سلطانیشبکه ۳
۱۳۹۰پیشوازسعید ابراهیمی فرشبکه ۲دهه فجر ۹۰
۱۳۹۹آخرخطعلی مسعودیشبکه ۳پخش تیر ۱۳۹۹
۱۴۰۱بی نشانراما قویدلشبکه ۳پخش مرداد ۱۴۰۱

کارهای سینمایی

شاهد عینی(۱۳۸۰)
تلفن (۱۳۷۸)
ترور (۱۳۷۶)
کمین (۱۳۷۵)
دکل (۱۳۷۴)
آخرین شناسایی (۱۳۷۲)
سجاده آتش (۱۳۷۲)

افتخارات

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم سجاده آتش (دوره ۱۲ جشنواره فیلم فجر، سال ۱۳۷۲)

 

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

دکمه بازگشت به بالا