;
سرگرمی

کدوم آدم از زمان گذشته اومده و تو باغ نیست؟

آزمون شناخت فرد قدیمی: اگر می خواهید آزمون امروز را در زمان بسیار کم حل کنید باید تلاش کنید تا ذهن خود را فعال کرده و از تمام حواس و مهارت های خود استفاده کنید. در این صورت است که خواهید توانست در مدت 5 ثانیه پاسخ آزمون شناخت فرد قدیمی را پیدا کنید. یادتان باشد که ارائه پاسخ در زمان تعیین شده به این معناست که شما از تیزبینی و نکته سنجی بسیار بالایی برخوردار هستید و هیچ چیزی از مقابل چشمان تیزبین شما پنهان نمی ماند.

لذا اگر فکر می کنید که شما نیز یک نابغه در حل سوالات و معماهای تصویری هستید، آزمون شناخت فرد قدیمی را از دست ندهید. این آزمون علاوه بر اینکه یک سرگرمی عالی برای پر کردن اوقات فراغت شماست، از سوی دیگر می تواند ذهن و مغز شما را به خوبی ورزش دهد. ورزش مغز باعث می شود که این عضو ارزشمند در سنین کهنسالی و میانسالی دچار مشکل نشود و شما به بیماری هایی همچون فراموشی و آلزایمر گرفتار نشوید.

آزمون شناخت فرد قدیمی

اگر فکر می کنید به اندازه کافی برای عبور از آزمون شناخت فرد قدیمی، مهارت و ذهن خوبی دارید، پس خود را به چالش بکشید و تلاش کنید آن را در زمان مشخص شده حل کنید. ماموریت امروز شما این است که تشخیص دهید کدام شخص از گذشته آمده است. برای این کار باید تصویر زیر را با دقت مشاهده کنید. به یاد داشته باشید که شما فقط 5 ثانیه فرصت دارید، پس باید بسیار سریع باشید.

پس مسافر زمان را کشف کنید. به خاطر داشته باشید که این چالش ذهنی به تمرکز بالا و بالاتر از همه تیزبینی عالی نیاز دارد، زیرا تفاوت در جزئیات است. موفق باشید، امیدوارم در آزمون موفق باشید! زمان 5 ثانیه ای شما از هم اکنون آغاز شد.

تست شخصیت: کدام گربه بامزه را ترجیح می دهید؟ کشف کنید که آیا یک برنامه ریز ارشد هستید یا یک روح آزاد!

آزمون-شناخت-فرد-قدیمی-1

.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ آزمون شناخت فرد قدیمی

دریابید که چه کسی از گذشته آمده است. اتمام وقت! امیدواریم در این 5 ثانیه توانسته باشید این معمای تصویری را حل کنید که فقط ماهرترین ذهن ها در اولین تلاش پیروز می شوند. اگر اینطور نبود، می توانید بیشتر تلاش کنید تا آزمون شناخت فرد قدیمی را حل کنید.

.

.

.

.

.

.

خیلی جالبه: حکایت خر مفت و زن زور، حکایتی شنیدنی و جالب!

پاسخ آزمون شناخت فرد قدیمی: بدون هیچ مقدمه ای، راه حل این تمرین را مرور کنید که واقعاً آنقدرها هم پیچیده نبود. به زن علامتگذاری شده نگاه کنید. او یک کیسه چرمی پول با خود حمل می کند. گویا تصمیم دارد خوراکی با پول قدیمی تهیه کند. هر چند او تلاش کرده نمایان نباشد. اما کیشه پولی که به کمر آویخته است او را لو می دهد. این روزها حتی تبادل اسکناس بین افراد به حد نازل خود رسیده است چه برسد به اینکه با پول فلزی بشود کاری کرد.

آزمون-شناخت-فرد-قدیمی-2

امیدوارم از آزمون شناخت فرد قدیمی استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش سرگرمی مجله گفتنی مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

حتمن ببین: سه تا هندونه رو طوری انتخاب کن که جمع شون 30 بشه!؟

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

معمای تصویری چیست؟

معمای تصویری یک سرگرمی عالی برای کاربرانی است که وقت آزاد دارند و می‌خواهند از آن بهترین استفاده را ببرند. این چالش شامل یافتن یک شخص، حیوان، شی یا عدد در یک تصویر است. برخی محدودیت زمانی دارند و برخی نه. آنها همچنین به عنوان چالش ها، تست های تصویری، پازل های تصویری یا منطقی شناخته می شوند.

بازی های فکری،هوش هیجانی را در ما پرورش می‌دهد

از دیگر مزایای بازی فکری پرورش هوش هیجانی و تقویت آن می باشد. هوش هیجانی به مجموعه‌ای از مهارت‌ها و صلاحیت‌های اجتماعی می‌گویند که بر توانایی‌های ما برای درک و تشخیص و مدریت هیجان، حل مسائل تاثیر می‌گذارد و کمک می‌کند تا بتوانیم با چالش‌ها، نیازها و فشارهای زندگی سازگار شویم.

به این هوش EQ می‌گویند. که با ضریب هوشی یا همان IQ فرق میکند. همه فکر می‌کنند که ضریب هوشی از اهمیت بیشتری برخوردار است و همان است که تایین می‌کند چه کسی در زندگی موفق باشد و چه کسی نباشد! اما تحقیقات چیز دیگری نشان می‌دهد! هوش هیجانی در میزان موفقیت ما تاثیر بیشتری دارد.

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

تأثیر بازی های فکری بر مغز

کار بر روی یک پازل ارتباطات بین سلول های مغز را تقویت می کند، سرعت ذهن را بهبود می بخشد و روشی موثر برای بهبود حافظه کوتاه مدت است. پازل ها تولید دوپامین را افزایش می دهند، ماده ای شیمیایی که خلق و خو، حافظه و تمرکز را تنظیم می کند. وقتی معما را حل می کنیم، دوپامین با موفقیت آزاد می شود.

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

بازی های فکری و ورزش مغز

ورزش و ورزش منظم که نقش مهمی در کنترل بیماری هایی مانند قلبی عروقی، دیابت و فشار خون دارد، تأثیرات مثبتی بر مغز نیز دارد. ورزش با افزایش ترشح هورمون اندورفین که به هورمون شادی معروف است، عملکرد سازنده تری در روابط انسانی ایجاد می کند و در عین حال زمینه را برای بالا بردن آستانه شادی فراهم می کند. ورزش منظم باید بخشی از زندگی باشد تا از بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون جلوگیری شود. نباید فراموش کرد که یک فعالیت ذهنی با مهارت کامل، اساس یک فعالیت ورزشی است که به درستی انجام شده است.

بازی ها کمک می‌کنند تا بهتر بتوانیم روی کارهای مهم تمرکز کنیم

تمرکز کردن کار سختی نیست ولی، گاهی به کاری غیرممکن تبدیل می‌شود. مخصوصا زمان‌هایی که با مسائل زیادی روبرو هستیم. نداشتن تمرکز باعث می‌شود نتوانیم کارهایمان را به خوبی و سر موقعی که باید به اتمام برسانیم. اگر یاد بگیریم که در هر زمان، فقط به یک چیز فکر کنیم مطمئنا می‌توانیم کارها را بهتر انجام دهیم و زودتر تمام کنیم.

انجام بازی های فکری، تمرین خوبی هستند تا میزان تمرکزمان را افزایش بدهیم. هدف ما در انجام بازی‌‌های فکری نزدیک است. می‌دانیم چه چیزی از بازی می‌خواهیم و قرار است چه کاری انجام بدهیم. مسیر مشخص است. حتی می‌دانیم که قرار است کی آن را تمام کنیم. همه‌ی این عوامل در کنار هم، باعث می‌شود تا موقع انجام دادن بازی‌ فکری، بیشترین تمرکز را داشته باشیم و اجازه ندهیم که فکرمان درگیر مسائل دیگر شود.

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

آیا دوست دارید در چالش تصویری دیگری شرکت کنید؟

این چالش ویروسی افراد بی‌شماری را سرگرم کرده است، اما وقتی به شما می‌گوییم این تنها چالش نیست، باور کنید. اگر می‌خواهید در چالش دیگری شرکت کنید، به شما اطلاع می‌دهیم که در مجله گفتنی تعداد زیادی را منتشر کرده‌ایم. همه آنها یک هدف دارند: سرگرم کردن شما.

برایتان جالب خواهد بود

جدید: بهترین بازی های PS4 بخش اول (لیست بازی های 2023، 2022 و قبل‌تر)

داستان مردی که با لجبازی زنش را تقدیم دزد کرد!

کدوم خانوم زن این آقای بیخیال هست؟ اگه بگی ایول داری!

یکی از درخت ها که بیشتر به چشمت اومد را انتخاب کن تا بگم واقعا چه جور آدمی هستی!؟

داستان جذاب کلوچه های خانم!

آیا می توانید ارزش هر شکل را پیدا کرده و معادله تصویری ریاضی ما را در 10 ثانیه حل کنید؟

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا