;
سرگرمی

6 خطرناکترین موجودات دریایی که شاید در موردشان کمتر می دانستید.

6 خطرناکترین موجودات دریایی: اقیانوس ها همیشه برای ما انسان ها مکانی جذاب و اسرار آمیز بوده اند و ماجراجویان شجاع همیشه در پی کشف اعماق پنهان آن بوده اند. اقیانوس‌ها با وجود زیبایی بی‌نظیرشان، به دلیل دانش محدود ما در مورد آنها، می‌توانند مکان خطرناکی نیز باشند. در این مقاله به چند نمونه کوچک از خطرناک ترین موجودات دریایی می پردازیم که می توانند باعث مرگ انسان شوند.

شاید بپسندید: هوش تصویری راز چگونه زنده ماندن: میتونی با توجه به متن توضیح بدی که زن چگونه زنده مانده است؟

1.ماهی قرمز تاسمانی

ماهی قرمز تاسمانی

6 خطرناکترین موجودات دریایی: آیا می خواهید یک موجود دریایی را بالا بیاورید؟ خوب، باله خود را بگذارید، منظورم دست است، برای ماهی قرمز تاسمانی! این ماهی مثل ماهیهای معمولی شنا نمی کند،این موجود می تواند راه برود! از دستان باله مانند خود برای قدم زدن در کف اقیانوس استفاده می کند. برخی از مردم حتی می خواهند آنها را به عنوان حیوان خانگی به خانه ببرند! به نظر ما بهتر است فقط به آنها دست بزنید و شنا کنید! چون بسیار سمی می باشند.

اینم جالبه: حقایقی جالب در مورد امپراطوری روم که شاید نمیدانستید.

2. ستاره دریایی تاج دار(خاردار)

6 خطرناکترین موجودات دریایی: اگر فکر می کنید ستاره های دریایی عاشق گرفتن عکس خود هستند، آیا به این معنی است که می توانید با ستاره های دریایی ارتباط برقرار کنید؟ ستاره‌های دریایی تاج خار بر خلاف اقوام دیگرش که در ساحل دریاها وجود دارند بسیار بزرگ و خطرناک هستند! این موجودات به طور طبیعی در مرجان ها مانند دیواره مرجانی بزرگ زندگی می کنند! زهر آنها حتی برای انسان ها هم وحشتناک است!

ستاره دریایی خاردار

این موجود دریایی پوشیده از خارهای سمی است که باعث درد شدید و فوری می شود که می تواند بیش از 3 ساعت طول بکشد! بنابراین، چه اتفاقی می‌افتد اگر یکی از این موجودات را به اشتباه لمس کنید؟ شما دچارحالت تهوع و استفراغ می شوید. این موجودات برای گرفتن عکس در اینستاگرام ایده آل نیستند.

3. ماهی پف کرده

6 خطرناکترین موجودات دریایی: ماهی پافری ممکن است کوچک و بامزه به نظر برسد، اما اگر با آنها اشتباه رفتار کنید کارتان تمام شده است! آنها در جشن های تولد زیر آب در سرتاسر جهان موفقیت زیادی کسب کرده اند چون می توانند خود را به بادکنک تبدیل کنند! آیا به اندازه کافی خنده دار بود این لطیفه ما؟ همه ماهی های بادکنکی سمی با خوشه های تیز نیستند! برخی صاف و قابل ستایش هستند! اما بدجنس های آن یک ماده بسیار سمی در بدن خود دارند.

ماهی پف کرده

با این حال عجیب است زیرا می توانید با 50 دلار برای آن در رستوران آن را بخورید. آیا تا به حال نام غذای لذیذ ژاپنی فوگو را شنیده اید؟ این ماهی پف کرده سمی در بشقاب است! سرآشپزهای جوان سال ها برای تهیه آن صرف آموزش می کنند. اما یک برش اشتباه میتواند مشتری را به دیدار حق برساند. جالب است بدانید که کوسه ها تنها حیواناتی هستند که در برابر سموم ماهی پف کرده مصون هستند. 

4. اختاپوس

6 خطرناکترین موجودات دریایی: هی، به اطراف سواحل صخره ای محیط خود نگاه کنید. ممکن است این اختاپوس شیرین و کوچک را ببینید! کوچک است و حلقه های آبی دارد! بسیار جذاب می باشد! اما، فعلا دلتنگ آن نباشید، این اختاپوس حیوان خانگی خوبی نخواهد بود.

اختاپوس-6 خطرناکترین موجودات دریایی

هنگام تحریک، اختاپوس شروع به چشمک زدن به رنگ آبی نئونی می کند تا به همه هشدار دهد که دور بمانند. و من شدیداً به شما توصیه می کنم این کار را انجام دهید.

زهر آنها 1000 برابر خطرناکتر از سیانور است! همچنین هیچ پادزهر شناخته شده ای برای آن وجود ندارد. بهترین کار ممکن این است: یک عکس سریع بگیرید و از وی دور شوید! 

5. عروس دریایی

6 خطرناکترین موجودات دریایی: شاخک های عروس دریایی جعبه ای تا 10 فوت رشد می کنند! و هر شاخک 5000 سلول گزنده دارد! برای موجودی که بیشتر فقط از آب تشکیل شده است بد نیست. زهر آنها آنقدر قوی است که هر چیزی را که می خواهند بخورند فلج می کند.

عروس دریایی

 سموم آنها حاوی پروتئین هایی است که بر قلب، سلول های پوست و حتی سیستم عصبی ما تأثیر می گذارد! جای تعجب نیست که یکی از خطرناک ترین موجودات روی کره زمین در نظر گرفته می شوند!

ما استفاده از ضدآفتاب، نوشابه، قهوه یا سایر روش های قدیمی را توصیه نمی کنم. آنها کار نمی کنند! بهترین گزینه شما مقداری آب گرم است که محا نیش را به مدت نیم ساعت در آن قرار دهید تا بتوانید توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده و تحت درمان قرار بگیرید. به نظر می رسد عروس دریایی فرمانروای اقیانوس ها هستند نه کوسه ها!

6. ماهی سنگی

6 خطرناکترین موجودات دریایی: ماهی سنگی قرار نیست در هیچ مسابقه زیبایی برنده شود. مگر اینکه مسابقه برای بهترین استتار باشد! چشمان ریز و بدون انعکاس و پوست خشن آنها کاملاً با محیط اطرافشان ترکیب می شود! یک سر بزرگ، یک دهان حتی بزرگتر، و یک خانه پر از جلبک و شن.

ماهی سنگی

 به این دلیل که در ساحل هستید، به این معنی نیست که در امنیت هستید. ماهی سنگی می تواند 24 ساعت بیرون از آب زنده بماند! پا گذاشتن روی آن یا حتی دست زدن به یکی از آنها آنقدرها سرگرم کننده نخواهد بود. خارهای باله پشتی آنها زهر بسیار قوی دارد!

با پا گذاشتن روی آنها،زهرشان را شلیک می کنند و می تواند منجر به فلج یا حتی نارسایی قلبی شود.جای تعجب نیست که آنها یکی از خطرناک ترین موجودات در آب یا هر کجا هستند! هنگام تقلا در مناطق صخره ای مراقب باشید. آنها عاشق مخفی کاری هستند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هشت =

دکمه بازگشت به بالا