;
مد روزمد و زیبایی

راهنمای خرید کفش نو برای عید نوروز بدون پشیمانی

خرید کفش نو برای عید نوروز: قبل از آغاز سال نو و در روزهای پایانی سال همه مردم در تکاپوی آمدن عید نوروز و بهار هستند. به جز خانه تکانی رسم دیرین ایرانی ها، بسیاری از خانواده ها به خرید رفته و لباس و کفش نو تهیه می کنند.

برخی افراد در خرید کفش برای عید تنها به مد و ظاهر کفش توجه نموده و به سایر ویژگی های آن توجه نمی کنند و در نهایت کفشی را انتخاب می کنند که با پوشیدن آن در همان روزهای ابتدایی سال و رفتن به دید و بازدید پاهایشان تاول می زند. اگر خرید کفش برایتان ساده نیست، این بخش از مد روز مجله گفتنی را مطالعه نمایید تا چند راهکار ساده برای خرید کفش نو برای عید نوروز را بیاموزید. با مد و زیبایی همراه باشید.

بیشتر بخوانید: بهترین روغن برای لک صورت که تا عید نوروز نتیجه می گیری

چطور در خرید کفش عید گول نخوریم؟

به این نکات توجه کنید تا کفشی را انتخاب نمایید که علاوه بر کیفیت بالا، به پای شما آسیب نرساند چرا که سلامت پا اهمیت فراوانی دارد و پا قلب دوم انسان است.

خرید کفش نو برای عید نوروز1
خرید کفش نو برای عید نوروز

گول فروشنده ها را نخورید:

هنگام خرید کفش حتما آن را بپوشید و با آن قدم بزنید، کفش راحت همان روز اول باید راحت باشد، در غیر این صورت در درازمدت شما را اذیت خواهد کرد پس گول فروشنده ها را نخورید و اگر کفش موردنظرتان پای شما را اذیت می کند، هرگز حرف فروشنده ای را که می گوید کفش کوچک تر بردارید چون به مرور زمان جا باز می کند نپذیرید، این ها همه راهکار های فروش است که با آن ها شما را گول می زنند.

بیشتر بخوانید: رنگ شال هایی که مد میشه: شال عیدت رو این رنگی بخر

این هم جالبه: تیپ عید با شلوار بگ: اگه میخوای لاغر دیده بشی!+ عکس ها

خرید کفش نو برای عید نوروز: در انتهای روز کفش بخرید

سعی کنید برای خرید کفش روزی را که فرصت کافی دارید و بازار خلوت تر است برای این کار اختصاص دهید. بهتر است در ساعات پایانی روز کفش بخرید زیرا در بعد از ظهر پاها ورم کرده و سایزشان تغییر می کند. اگر روز کفش بخرید ممکن است در شب، وقتی پاهایتان در اثر پیاده روی ورم می کنند، حس کنید کفش ها پاهایتان را می زنند و برایتان کوچک شده اند.

خرید کفش نو برای عید نوروز2
خرید کفش نو برای عید نوروز

خرید کفش نو برای عید نوروز: پاشنه کفشتان نباید بلند باشد

کفشی را بخرید که پاشنه ای متوسط (تقریبا 2 سانتی متری) دارد. کفشتان نباید پاشنه زیاد بلند داشته باشد و اگر دوست دارید کفش پاشنه بلند بپوشید، کفشی را انتخاب کنید که پاشنه آن پهن و یکدست باشد تا بهتر بتوانید تعادل تان را حفظ کنید.

به کفی کفش توجه کنید:

در انتخاب کفش مناسب برای عید نوروز به کفی کفشتان توجه کنید. کفشی مناسب است که اولاً کف آن ضخیم باشد و داخل کفش، کفی تعبیه شده باشد. کفی باعث می شود از فشار وارده به پنجه های شما کاسته شود. در کفش های پاشنه بلند، کفی میزان فشار به پا را اندکی کاهش می دهد و از ایجاد فشار و تنش به پا ها جلوگیری می کند. اگر کفش شما فاقد کفی است، باید کفشی را بخرید که با گذاشتن کفی جداگانه، کفش به پایتان تنگ نباشد.

بیشتر بخوانید: 7 بهترین ست مانتوی عید که با آن‌ها می‌درخشید

پاشنه های کفشتان باید پهن باشد:

اگر کفش پاشنه بلند می پوشید پاشنه پهن میزان فشار را بر روی پاهای شما کاهش می دهد پس کفشی را بخرید که پاشنه پهن داشته باشد تا پاهای شما سالم باشند. برای استفاده مداوم و روزمره، کفشی را بخرید که پاشنه آن پهن باشد، کفش دارای پاشنه باریک به پاها آسیب می زند.

خرید کفش نو برای عید نوروز3
خرید کفش نو برای عید نوروز

کفش عید شما باید دارای بند های عریض باشد:

کفش هایی را انتخاب کنید که بند نازک نداشته باشد زیرا هرچه بند ها نازک تر باشند، پاهای شما بیشتر اذیت می شوند و احتمال پیچ خوردن پا افزایش می یابد. هرچه بند کفش ها پهن تر باشد، پوشیدن آن ها ساده تر خواهد بود. این بند ها پای شما را داخل کفش ثابت نگه می دارند و به ثبات حرکت شما کمک خواهد کرد.

خرید کفش نو برای عید نوروز: تهیه شده از مواد طبیعی

کفشی تهیه شده از مواد طبیعی را بخرید، این کفش ها معمولاً قالب پای شما می شوند و شما با پوشیدن آنها کاملاً احساس راحتی می کنید. کفش های تهیه شده از مواد مصنوعی و پلاستیکی موجب اذیت شدن پا و تاول زدن پا می شوند.

به ثبات کفش توجه کنید:

یکی از مهمترین عوامل انتخاب کفش راحت ثبات کفش است. کفش هایی که ثبات مناسبی ندارند برای ستون فقرات بسیار خطرناک هستند. عدم ثبات کفش باعث پیچ خوردن پاهایتان می شود. برای بررسی ثبات کفش، کفش ها را روی یک سطح صاف و طراز قرار دهید و تلنگر کوچکی به آن با انگشت خود بزنید. اگر کفش شما تلو تلو بخورد یا بر زمین بیفتد، این کفش ثبات مناسبی ندارد.

این بدردت می خوره: رنگ مو عید 1403: امسال این رنگ موها مده + عکس

خرید کفش نو برای عید نوروز4
خرید کفش نو برای عید نوروز

در انتخاب کفش مشکلات پایتان را در نظر بگیرید:

خرید کفش نو برای عید نوروز: در انتخاب کفش مشکلات پایتان مانند خار پاشنه و کف پای صاف را در نظر بگیرید. اگر دارای کف پای صاف هستید، کفش کتانی بخرید و یا از کفی طبی مخصوص پاهای صاف استفاده کنید.اگر مشکل خار پاشنه دارید ، در طول دوره درمان کفش های کتانی با کفی طبی (ترجیحاً ژله ای) بپوشید.

این مطلب هم جالبه: لاکچری ترین شومیز مجلسی برای عید دیدنی+ عکس

این هم مفیده: دیدگاه توریست های غربی از معیار زن زیبای ایرانی+ معیار زن زیبا در کشورهای مختلف

در خرید کفش برای کودکان دقت کنید:

خرید کفش نو برای عید نوروز: هنگام خرید کفش برای کودکان فقط به سایز پایشان توجه نکنید زیرا کودکان نمی توانند دقیقا تشخیص بدهند که آیا کفشی اندازه شان هست یا نه، پس زمانی که کودک کفش را امتحان نمود، نوک کفش را لمس کنید تا بفهمید آیا فضای خالی جلوی کفش وجود دارد یا کفش تنگ است. کفش های روباز برای بچه ها چندان مناسب نیستند و آنها نمی توانند تعادل شان را با این نوع کفش ها حفظ کنند. کفش های پاشنه دار هم برای دختربچه های کم سن و سال مضر هستند و باعث پیچیدن مچ پا یا زمین خوردن شان می شوند.

راحت بودن پاشنه، پنجه و انگشتان پا را بسنجید:

برای انتخاب یک کفش مردانه مناسب به راحتی پنجه و پاشنه پا در داخل کفش توجه کنید و برای اینکه مطمئن شوید پاشنه شما به راحتی در داخل کفش قرار گرفته یا خیر، از انگشت اشاره خود استفاده کنید. اگر بتوانید انگشت اشاره خود را با کمی فشار بین پاشنه خود و پاشنه کفشتان قرار دهید، کفش مورد نظر شما در قسمت پاشنه راحت و مناسب است. انگشتان شما در قسمت پنجه نیز باید فضای کافی برای یک حرکت جزئی و کوچک را در داخل کفش داشته باشند و نوک انگشتان پا شما نباید کاملاً به نوک قسمت داخلی کفش چسبیده باشد.

نکات کلیدی هنگام خرید کفش نو برای عید نوروز

کفشی بخرید که با فرم طبیعی پاهای شما مطابقت داشته باشد.
سایز درج شده بروی کفش را ملاک قرار ندهید و کفش را بپوشید.
از به پا کردن کفشهای پاشنه بلند به مدت طولانی خودداری کنید.
هنگام امتحان کفش توجه داشته باشید که پاشنه پاهای شما نباید درون کفش بلغزد.
کفش های تنگ و کفش های گشاد نپوشید.

 

برایتان جالب خواهد بود

شلوار جین برای زنان چاق: ترفندهایی که شما را لاغر نشان می دهد!

لباس مهمانی دونگی برای عید 1403: جلوی جاری بدرخش+ عکس

مادر تعجباتی ایلان ماسک که یه مانکن معروفه!+ عکس

ماسک ضد لک فوری: تا عید نوروز به صورتت جلا بده+ طرز تهیه

درمان جوش صورت با 7 روش چینی: تا عید پوستتو بساز

بهترین رنگ لباس برای عید 1403: شیک و باکلاس شو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا