بیماری هاسلامت

مردانگی سمی چیست؟ مردانگی سمی چگونه بر شما تأثیر می گذارد؟

مردانگی سمی می تواند به دلیل عوامل زیادی ایجاد شود، در سلامت امروز علائم و شرایط موثر بر آن را شرح خواهیم داد.هیچ کس محیط سمی و افراد سمی اطراف خود را دوست ندارد.

اما همه ما با این واقعیت موافق هستیم که برخی از افراد، به ویژه مردان، این منیت و شخصیت را دارند که فکر می کنند همیشه رئیس هستند. اگر شما هم این را تجربه کرده اید، پس این مقاله گفتنی برای شما مناسب است.

 

این مقاله در مورد علائمی صحبت می کند که می تواند به شما بگوید که آیا شما شخصیت سمی مردانگی دارید یا خیر.

اصطلاح مردانگی سمی در مواردی به کار می رود که فردی دارای صفات منفی باشد که در خصوصیات مردانه اغراق آمیز باشد. این از دهه قبل کاملاً مورد استفاده قرار گرفته است، بنابراین این مردانگی را خنثی کنید. برای مقابله با این مشکل و داشتن سبک زندگی بهتر، علائم زیر را بررسی کنید.

مردانگی سمی چگونه بر شما تأثیر می گذارد؟

مردانگی سمی-مردانگی سمی چگونه بر شما تأثیر می گذارد؟

مردانگی سمی بسته به هر فرد می تواند بیش از یک معنا داشته باشد. مقابله با این امر سخت می شود زیرا فردی که این قدر مردانه رفتار می کند متوجه نمی شود که رفتار او اشتباه است. مفهومی که بر مردانگی سنتی تأکید می کند می تواند بر سلامت روان شما نیز تأثیر بگذارد . فردی که در این امر دخیل است علائم خاصی دارد که می تواند چالش برانگیز باشد و باعث تفکر باستانی شود. مردانگی سمی نیز به دلیل روش‌ها و ارزش‌های قدیمی که به مردان قدرت بیشتری نسبت به افراد دیگر می‌دهد، تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

ویژگی های مردانگی سمی

مردانگی سمی بر اساس برخی از ویژگی های عمومی است:

استحکام – قدرت
فقدان احساس
تسلط
مردانگی جنسی
خودکفایی
مردی که این ویژگی ها را به اندازه کافی نشان نمی دهد، نمی تواند مرد باشد. این همان تصور اساسی است که مردانی دارند که این مشکل مردانگی سمی را دارند. آن ها اغلب نمی توانند تحمل کنند که شریک، همسر، دوست دختر یا همکارانشان به آن ها توصیه یا پیشنهاد کنند. آن ها سعی می کنند همیشه کنترل داشته باشند و بر هر جایی که در حال کار یا اقامت هستند تسلط داشته باشند.

همچنین بخوانید: سندرم قلب شکسته چیست؟ علائم، علل و درمان آن را بشناسید

علائم مردانگی سمی

افرادی که مشکل مردانگی سمی دارند اغلب علائمی دارند که بسیار خاص خودشان است. در اینجا برخی از علائم وجود دارد که می تواند به شما در تشخیص فردی که دارای مشکلات مردانگی سمی است،کمک کند:

-در بیشتر مواقع، حتی در ساده ترین چیزها، پرخاشگر شوید
-پرخاشگری یا کنترل جنسی
-عدم نشان دادن احساسات یا سرکوب آنها
-رقابت بیش از حد
-انزوا
-معمولاً بر دیگران تسلط یا کنترل می کنند
-میزان همدلی خیلی کم
-شوونیسم و ​​جنسیت گرایی
-تمایل به تمجید از خشونت

«مرد بالا» معمولاً به مردانی گفته می شود که انعطاف پذیری یا ثبات عاطفی کمتری دارند. این می تواند رفتارهای آسیب زا در مردان باشد و باعث ایجاد نگرش مشکل ساز نسبت به سایر افراد، به ویژه زنان اطراف آن ها شود.

چه چیزی باعث مردانگی سمی می شود؟

مردانگی سمی-چه چیزی باعث مردانگی سمی می شود؟

این چیزی نیست که شما فوراً آن را تشخیص دهید. مردانگی سمی می تواند به دلیل ترکیبی از رفتارها یا عوامل ایجاد شود. در اینجا مواردی وجود دارد که تأثیر می گذارد و باعث می شود که فرد به مردانگی سمی تبدیل شود:

1. سن افراد:

معمولاً افراد پرخاش گرتر هستند و یا در سنین پایین دچار این حالت می شوند.

2. نژاد:

ممکن است به ساختار فیزیکی فرد نیز بستگی داشته باشد.

3. طبقه: 

تعلق داشتن به طبقه بالا ممکن است باعث شود مردان احساس کنند که در لبه بالایی قرار دارند.

همچنین بخوانید: 6 علت درد قفسه سینه: چرا وقتی نفس می کشم سینه ام درد می کند؟

4.فرهنگ:

نحوه بزرگ شدن شما چیزهای زیادی را در مورد نحوه نگاه شما به دیگران نشان می دهد. اگر انحراف فرهنگی وجود داشته باشد که باعث شود شما احساس مسلط کنید، می تواند باعث مردانگی سمی شود.

5. جنسیت:

مردان همیشه این نگرش سفت و سخت تر و مسلط را دارند که می تواند باعث ایجاد تفاوت های جنسی شود.

6. دین:

جایی که باورهای مذهبی نقش مهمی را ایفا می کنند، ممکن است برخی از آنها سیستم سفت و سخت تری داشته باشند که مردان را تحت تأثیر قرار دهند تا مردانگی سمی ایجاد کنند.

لینک های مرتبط:

خوابیدن با چراغ روشن خطر ابتلا به فشار خون بالا، چاقی و دیابت را افزایش می دهد

قلب شما چند ساله است؟ قلب شما چقدر سالم است؟

پولیپ روده بزرگ و علائمی که باید بدانید

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا