;
سلامتتناسب اندام و تغذیه

آیا می خواهید قدبلند شوید؟ افزایش قد با 6 حرکت ساده یوگا!

آیا یوگا علیرغم مزایای فراوانی که دارد، مانند افزایش قدرت، افزایش آگاهی بدن و بهبود وضعیت بدن، به رشد قد شما کمک می کند؟

یوگا می تواند به رشد قد شما کمک کند. یوگا، در اصل، ستون فقرات را کشیده، عضلات پشت و ساق پا را بلند می کند و وضعیت بدن را بهبود می بخشد. همچنین بدن شما را سم زدایی می کند و رشد سلول های سالم را تشویق می کند. یوگا به طور منظم و مداوم استرس را کاهش می دهد. در نتیجه هورمون های رشد ترشح می شوند که به طور طبیعی قد را افزایش می دهند.

بیایید نگاهی به این لیست از بهترین حرکات یوگا در بخش سلامت برای افزایش قد بیندازیم. با وبسایت گفتنی همراه باشید.

همچنین بخوانید: ورزش آسان برای افراد پرمشغله: بدون خستگی ورزش کنید

6 حرکت ساده یوگا برای افزایش قد:

 

1) سوریا ناماسکار

Surya Namaskar باید در طلوع و غروب خورشید برای بهترین نتیجه انجام شود. این یوگا به معنای درود بر خدای انرژی، خورشید است. در مجموع دارای 12 حالت است که به صورت چرخه ای انجام می شود. این یک یوگا محبوب برای افزایش قد است زیرا باعث تحریک هورمون های حیاتی در بدن می شود. Surya Namaskar یک وضعیت یوگا است که به شل شدن مفاصل و عضلات در مدت زمان کوتاهی کمک می کند. اگر به طور منظم انجام شود، انعطاف پذیری ستون فقرات را بهبود می بخشد و می تواند به شما کمک کند چند اینچ افزایش یابد.

افزایش قد با یوگا-سوریا ناماسکار

2) تاداسانا

نام تاداسانا از کلمه سانسکریت “تادا” گرفته شده است که به معنای “بلندی مانند درخت خرما” است. صاف روی زمین بایستید، پاها، کمر و گردن خود را در یک خط مستقیم قرار دهید و به آرامی روی انگشتان پا بلند شوید تا این آسانا را انجام دهید. پس از مدتی آن را آرام کرده و 5 بار در روز تکرار کنید. به عنوان پایه و اساس همه آساناهای ایستاده، وضعیت بدن را بهبود می بخشد و ستون فقرات را چابک می کند و در نتیجه تعادل را بهبود می بخشد.

همچنین بخوانید: کاهش وزن سریع و سالم با 3 راهکار ساده

افزایش قد با یوگا-تاداسانا

3) وریکشاسانا

Vrikshasana کل بدن و حواس شما را با کشش از بالا به پایین تقویت می کند. همچنین به بهبود تمرکز و استقامت کمک می کند. برای انجام این آسانا، بایستید و پای راست خود را روی ران چپ تا کرده و دست‌هایتان را بالای سرتان دراز کنید.

افزایش قد با یوگا-وریکشاسانا

4) سوخاسانا

این یک آسانا ساده است که برای مبتدیان و افراد در هر سنی مناسب است. همچنین اگر معده شما خالی است، باید از انجام این آسانا خودداری کنید. بهتر است اول صبح انجام شود. با تقویت و کشش کمر و همچنین زانوها و ساق پا عمل می کند.

افزایش قد با یوگا-سوخاسانا

5) ماجاریاسانا

ستون فقرات را کشیده، مچ ها و شانه ها را تقویت می کند، به هضم غذا کمک می کند، شکم را تقویت می کند، ذهن را آرام می کند و روح را احیا می کند. Majariasanais همچنین به عنوان کشش گربه شناخته می شود. با این حال، اگر مشکلات شدید کمر یا گردن دارید، باید از این آسانا اجتناب کنید. همچنین عضلات باسن، پشت و سینه را شل می کند.

 

6) هستا پاداسانا

ژست دست به پا یا هاستا پاداسانا توصیه شده ترین یوگا برای افزایش قد است، به خصوص توسط بابا رامدف. ستون فقرات شما را کشیده و به همسترینگ شما کشش خوبی می بخشد. برای درست کردن این وضعیت، قرار است قد بایستید، دم بکشید و دست‌هایتان را بالای سرتان بکشید، به آرامی بازدم کنید، به جلو خم شوید و سعی کنید قبل از رها کردن آهسته پاهایتان را لمس کنید، تا زمانی که به طور طبیعی به سراغتان بیاید تمرین کنید.

افزایش قد با یوگا-هستا پاداسانا

لینک های مرتبط:

چگونه در یک روز، بدون ضرر ۲ کیلو وزن کم کنیم؟

چرا با اینکه کم می خورم چاق می شوم؟!

لاغری+با این خوراکی ها چربی سوزی سریع و آسان داشته باشید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

دکمه بازگشت به بالا