;
سبک زندگیگردش و سفر

رفتگر ایتالیایی حتی از کشف جدیدش هم خیری ندید!

رفتگر ایتالیایی: حدود ۲۰ مجسمه برنزی متعلق به قرن سوم قبل از میلاد تا قرن اول پس از میلاد، که از خرابه‌های یک گرمابه باستانی استخراج شده‌اند، پس از ماه‌ها مرمت، از ۲۲ ژوئن در کاخ کوئیرینال به نمایش گذاشته خواهند شد.

مجسمه‌های برنز تاریخی که به کمک رفتگر یک روستا در ایتالیا کشف شده بودند، به نمایش گذاشته می‌شوند.

به گزارش رویترز، مجسمه‌های اِتروسکی و رومی که تا حدی به لطف تیزبینی یک مرد رفتگر بازنشسته در گِل‌های «توسکانی» کشف شده‌اند، یکی از برجسته‌ترین یافته‌های باستان‌شناسی ایتالیا در دهه‌های اخیر محسوب می‌شود و در ماه جاری میلادی رونمایی خواهند شد.

حدود ۲۰ مجسمه برنزی متعلق به قرن سوم قبل از میلاد تا قرن اول پس از میلاد، که از خرابه‌های یک گرمابه باستانی استخراج شده‌اند، پس از ماه‌ها مرمت، از ۲۲ ژوئن در کاخ کوئیرینال به نمایش گذاشته خواهند شد.

زمانی که کشف این مجسمه‌ها در ماه نوامبر اعلام شد، کارشناسان از آن به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه مجسمه‌های برنز باستانی یاد کردند که تاکنون در ایتالیا کشف شده است و این اکتشاف را به عنوان اتفاق مهمی توصیف کردند که می‌تواند تاریخ را بازنویسی کند.

این مجسمه‌ها در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ در روستای «San Casciano dei Bagni» کشف شدند که بر فراز یک تپه واقع شده و هنوز محل آبگرم‌های پرطرفدار است. باستان‌شناسان از مدت‌ها قبل معتقد بودند در این روستا بقایای ویرانه‌های باستانی وجود دارد، با این حال تلاش‌های قبلی برای کشف این ویرانه‌ها موفقیت‌آمیز نبود.

کاوش در این مکان در سال ۲۰۱۹ و در محوطه کوچکی در نزدیکی حمام‌های عمومی دوره رنسانس این روستا آغاز شد، اما پس از چندین هفته کاوش باستان‌شناسی فقط بقایای کمی از چند دیوار کشف شد.

رفتگر ایتالیایی عکس1

در همان دوران بود که یک رفتگر بازنشسته به یاد آورد که چندین سال قبل قسمت‌های کوچکی از ستون‌های باستانی رومی را روی دیواری مجاور این حمام‌های باستانی مشاهده کرده بود.

مشاهده این ستون‌ها فقط از داخل یک باغ متروکه امکان‌پذیر بود که زمانی به یکی از دوستان او تعلق داشت. زمانی که این رفتگر سابق، باستان‌شناسان را به محل ستون‌های رومی برد، کارشناسان دریافتند که محل مورد نظر برای کشف ویرانه‌های تاریخی را پیدا کرده‌اند.

به گفته سرپرست گروه باستان‌شناسانی که در این مکان مشغول کاوش بوده‌اند، پیش از سرنخی که این رفتگر در اختیار کاوشگران قرار داده بود، باستان‌شناسان بسیار ناامید بودند.

مجسمه‌های برنزی که در این گرمابه تاریخی کشف شدند، درحقیقت پیشکش‌هایی در طلب سلامتی از سوی رومی‌ها و اتروسکی‌ها به خدایان بودند.

یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی که در جریان این کاوش کشف شد، مجسمه برنزی یک پسر لاغر بود که به ارتفاع ۹۰ سانتی‌متر ساخته شده بود و یک رومی جوان مبتلا به مشکلات استخوانی را به تصویر می‌کشد.

به گفته باستان‌شناسان، علاوه بر این مجسمه‌ها، شواهدی از پیشکش‌های غیرمتعارف‌تری همچون پوست تخم مرغ، مخروط کاج و هسته هلو و آلو نیز کشف شده است.

کاوش در محل کشف این آثار تاریخی از اواخر ماه ژوئن از سر گرفته خواهد شد. باستان‌شناسان معتقدند که در سال‌های پیش رو با کاوش در این محل، مجسمه‌ها و آثار تاریخی بیشتری کشف خواهد شد.

پس از نمایش این مجسمه‌ها در «رم»، این آثار تاریخی در موزه‌ای واقع در روستای محل کشف آن‌ها به نمایش گذاشته خواهد شد. مقام‌های ایتالیا امیدوارند بتوانند این موزه را در چند سال آینده تأسیس کنند.

رفتگری که در کشف این آثار تاریخی نقش پررنگی داشته، امیدوار است که این گنجینه‌های تاریخی بتوانند به این روستا شغل، فرهنگ و دانش بیاورند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا